10.klases komanda medijpratības projektā “MediaLab”

2020. gada 8. un 9. septembrī viesnīcas “Park Hotel Latgola” konferenču zālē norisinājās projekta jeb hakatona “MediaLab” Daugavpils posms, kurā mūsu skolu pārstāvēja 3 skolēni un skolotāja.
Projekta “MediaLab”mērķis ir izglītot jauniešus un pedagogus medijpratības jomā, spēcinot prasmes kritiski izvērtēt plašsaziņas līdzekļu sniegtās informācijas saturu un ticamību. Šī gada projekta tēma bija radio.

2020. gada 8. un 9. septembrī viesnīcas “Park Hotel Latgola” konferenču zālē norisinājās  projekta jeb hakatona “MediaLab” Daugavpils posms, kurā mūsu skolu pārstāvēja 3 skolēni un skolotāja.

Projekta “MediaLab”mērķis ir izglītot jauniešus un pedagogus medijpratības jomā, spēcinot prasmes kritiski izvērtēt plašsaziņas līdzekļu sniegtās informācijas saturu un ticamību. Šī gada projekta tēma bija radio.

Kopumā ideju hakatonā piedalījās 15 jauniešu komandas, kuras divu dienu garumā ne tikai strādāja pie radio raidījuma prototipa un prezentēja savas idejas, bet piedalījās vairāk nekā 10 lekcijās un dažādās darbnīcās, kuras vadīja mentori gan no Latvijas Radio, karjeras attīstības programmas Start Strong, izglītības organizācijas IREX, Varšavas Universitātes, gan arī SMM speciālisti, marketologi un eksperti no ASV vēstniecības Rīgā.

Mūsu skolas komandas dalībnieks Ervīns par saviem iespaidiem: “Man ļoti patika kā mums stāstīja par to kā izveidot video vai audio gabalu televīzijai vai radio, lai būtu laba skaņa un būtu interesanti skatītājiem/klausītājiem. Ļoti pārsteidza arī apmācību programmas Start Strong darbnīca, kurā ne tikai stāstīja, bet bija pašiem jādarbojas un jāmēģina izprast, kādus cilvēkus visbiežāk pieņem darbā.” Savukārt, komandas dalībnieks Edvīns atklāj kā ar pieejamiem resursiem mēģināja izveidot raidījuma prototipu: „.. mēs paņēmām vislabāko mikrofonu, kāds vien bija pieejams, apsedzāmies ar 2 segām, lai ierakstītai skaņai būtu labāka kvalitāte. Ierakstījām apmēram 12 audio daļas, kuras pēc tam pārveidojām, izmantojot internetresursus, lai atkal uzlabotu skaņu. Tad visu salikām kopā un samontējām to.”

Paldies organizatoriem LCB ASV Informācijas Centram Daugavpilī un sabiedriskai organizācijai New East un pasākuma atbalstītājiem: ASV vēstniecībai Rīgā, Latvijas Radio, pasaules attīstības un izglītības organizācijai IREX, karjeras starptautiskai apmācību programmai Start Strong par doto iespēju piedalīties hakatonā un papildināt ne tikai savas zināšanas, bet arī aizstāvēt savas radošās idejas.

Veiksmi citos pasākumos un citugad mums, bet šogad turēsim īkšķus par Daugavpils Valsts ģimnāziju un Daugavpils 3.vidusskolu, kuri piedalīsies finālā Rīgā. Lai uzvar radošākais!

Papildus informācija un foto:

https://www.facebook.com/thisisneweast/

https://www.daugavpils.lv/pilseta/par-daugavpili/pilsetas-zinas/nosledzas-divu-dienu-ideju-hakatons

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informāciju apkopoja:

skolotāja Aiva Ozoliņa