12. februārī 13 mūsu skolas jaunieši piedalījās Ēnu dienās.

Daudzi no viņiem devās uz Rīgu, lai klātienē tiktos ar Latvijas Valsts prezidentu  A.Bērziņu(E.Kucina, 9.b), ar Aizsardzības ministru M.Vējoni (M.Kļavinskis 9.b),  Latvijas nacionālās aizsardzības akadēmijā  pabija  I.Kudrjavcevs  11.a,  Zvērināto advokātu birojā „Borenius" viesojās Ē. Bužinska 9.b, D.Andrijevska tikās TV Ghetto gaumes vadītāju R.Zeltiņu .

M.un J.Lazdiņi, D.Breidaka, D.Konkina, Ē. Reblis, A.Šops, L.Ribakova, H.Kokins iepazina daudzu Daugavpils pilsētas iestāžu un uzņēmumu darbību, bet A.Fjodorova vēl tikai dosies uz uzņēmumu „Grindex." Iespaidu jūra.

„Ēnu diena ir lieliska lieta, vienalga, kas ir ēna , jo šī akcija palīdz jauniešiem īstenot savas nākotnes ieceres" (Eva)

„Esmu ļoti priecīga un pateicīga, par iespēju ēnot advokāta profesiju, jo es uzzināju ļoti daudz jaunas informācijas, un pārliecinājos, ka advokāti ir jautri, mērķtiecīgi un atbildīgi. Es noteikti neaizmirsīšu šo ēnu dienu. „ (Ērika)

Mārtiņš mums piedāvā spilgtākos mirkļus no tikšanās ar Aizsardzības ministru  apskatīt foto galerijā,http://www.flickr.com/photos/latvijas_armija/sets/72157640881104174/ , kā arī

Rekrutēšanas un jaunsardzes centra video, https://www.youtube.com/watch?v=N4hr-yqRN48

"Izmanto arī Tu šo iespēju nākamajā mācību gadā ! Nenožēlosi !" (Dita)

 

Ērikas neizmirstamā ēnu diena.

Ēnu diena.

 Šogad es piedalījos Ēnu dienā, un ieguvu neaizmirstamu pieredzi, un patīkami pavadītu laiku. Es izvēlējos ēnot jurista profesiju, bet  viena jurista vietā man bija iespēja iepazīties ar veselu advokātu biroja darbu, darbiniekiem, kā arī uzzināt, kas ir vajadzīgs, lai kļūtu par advokātu.

 Mana ēnu diena sākās Latvijas Universitātē, Juridiskajā fakultātē, kur man un pārējiem ēnotājiem bija iespēja iepazīties ar to kā notiek lekcijas. Lekciju vadīja viens no zvērinātu advokātu biroja „Borenius" partneriem Lauris Liepa, šis advokāts ir ļoti prasmīgs un pieprasīts, ar ļoti aizņemtu grafiku. Man bija iespēja dzirdēt lekciju par lietu tiesībām, un tas bija ļoti interesanti, kā arī es uzzināju daudz ko jaunu.

Vēlāk mēs devāmies uz zvērinātu advokātu biroju „Borenius", kur mūs laipni sagaidīja biroja administrators, un piedāvāja ekskursiju pa biroju. Ekskursijas laikā mēs iepazināmies ar advokātiem. Vēlāk mēs devāmies uz konferenču zāli, kur mūs iepazīstināja ar jurista, advokāta darbu, un ar ko nodarbojas „Borenius" birojs. Es biju diezgan pārsteigta, cik daudzpusīgi var būt juristi. „Borenius" ir viens no lielākajiem advokātu birojiem Latvijā, bet tā ir tikai viena filiāle, „Borenius" atrodas vēl Somijā(sākotnējā atrašanās un dibināšanas vieta), Lietuvā, Igaunijā, Krievijā(Sanktpēterburga) un arī ASV(New York). Es biju patīkami pārsteigta par to, cik ļoti laipni un pretīmnākoši bija darbinieki. Mani un pārējos 8 ēnotājus sadalīja grupās un aizveida pie kāda no advokātiem, lai mēs iepazītos ar viņiem tuvāk. Es uzzināju tik daudz jaunu lietu par jurista profesiju, piemēram, juristam nav jāiemācās visi likumi, tas bija kā atvieglojums, jo sākotnēji man šķita, ka viņiem ir jāzin no galvas visi likumi, bet nē. Vēl man pateica, ka ir jāmācās valodas, un pret to ir jāattiecas ļoti notietni, jo bez valodām tu nevarēsi kļūt ne par juristu, ne par advokātu. Vēl es uzzināju,  ka jurists ir zemāka pakāpe nekā advokāts, būtībā, sākumā tu kļūsti par jurista palīgu, tad par juristu, tad par advokātu un visbeidzot tu vari kļūt par partneri, ja strādā advokātu birojā.

Dienas noslēgumā ēnotājiem bija iespēja piedalīties tiesas sēdē kopā ar vienu no „Borenius" advokātiem. Es biju pārsteigta par to kā notiek tiesas sēdes, jo nekad nebiju apmeklējusi iepriekš. Pirmais, kas man bija ienācis prātā, ka tiesas sēdes būs līdzīgas kā mums tās attēlo filmās. Es kļūdījos, jo gandrīz nekas nav patiesība no tā ko mums rāda filmās. Advokātam ir jāģērbj mantija, bet nevajag nekādas parūkas. Ir daudz lietu, kuras atšķiras no tā ko mums rāda televīzija, un mēs gūstam nepareizu priekšstatu par to.

Esmu ļoti priecīga un pateicīga, par iespēju ēnot advokāta profesiju, jo es uzzināju ļoti daudz jaunas informācijas, un pārliecinājos, ka advokāti ir jautri, mērķtiecīgi un atbildīgi. Es noteikti neaizmirsīšu šo ēnu dienu.

Ērika Bužinska. 9.b