9.a klases skolēni balso par latviskāko vārdu un izzina Latviju

9.a klases skolēni un latviešu valodas skolotāja Signe Kotova iesaistījās “Latviešu valodas aģentūras” latviešu valodas daudzināšanas akcijā “Mans latviskākais vārds”, balsojot par desmit iemīļotākajiem latviskajiem vārdiem.

Akcija noslēdzās 18.novembrī, tika iesniegti 1360 vārdi no Latvijas un daudzām citām pasaules valstīm. Par latviskāko vārdu tika atzīts vārds “rupjmaize” (98 balsis),  otro vietu ar 67 balsīm ieguva vārds  “brīvība”, bet trešo vietu ar 64 balsīm -  “līgo”. Tālāk topā ierindojās vārdi “tēvzeme'”, “Latvija”, “Jānis”, “saule”, “ozols”, “latvietis, latviete” un “dzimtene”.

9.a klases skolēnu balsojumā nebija neviena izteikta līdera – tika balsots par vārdiem ”tēvzeme”, “līgo”, “Latvija”, “latvietis/latviete”, “ozols”, “saule’, “brīvība”.

Par vārdu “rupjmaize” balsoja Sannija un Daniela. Sannija, pamatojot savu izvēli,  rakstīja: ” Es nobalsoju par vārdu “rupjmaize”, vārds ir salikts no diviem vārdiem — “rupja/š” un “maize”. Šis vārds man asociējas ar Latviju, jo pie mums, Latvijā,  cep garšīgu maizi:, savukārt Daniela uzsvēra, ka “rupjmaize ir latvijas tradicionālākais ēdiens, kā arī Latvijā rupjmaizei ir sava vēsture”.

Pilsonības nedēļas ietvaros 9.a klases skolēni aktīvi piedalījās arī stundā, kas bija veltīta Latvijai. Stundu viņi veidoja paši, katrs sagatavojot vienu interesantu jautājumu par savu valsti. Stundas beigās skolēni izvēlējās, viņuprāt, interesantāko jautājumu, tas bija Liānas jautājums par Latvijas valsts karoga krāsu simbolisko nozīmi. Pēc stundas skolēni atzina, ka viņi papildināja savas zināšanas par Latviju. Paldies arī vēstures skolotājai Ievai Purmalei par sadarbību!

 Informāciju sagatavoja latviešu valodas skolotāja Signe Kotova