APU konkursa ietvaros skolēni apceļoja Latgali un Sēliju

5.a un 9.a klases skolēni, iegūstot godalgoto 1. pakāpi APU organizētajā videofilmu konkursā, saņēma balvu - ekskursiju pa Latgali un Sēliju, 19.maijā devāmies ceļā. Ekskursija bija pārsteigums, jo līdz pat iekāpšanai autobusā nezinājām par maršrutu.

Ceļojums sākās Līksnā pie Līksnas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcas, kur iepazināmies ar gidu Romualdu Gadzānu. Apskatījām baznīcu gan no ārpuses, gan no iekšpuses, kā arī iepazināmies ar nelielu ieskatu baznīcas tapšanas vēsturē.

Tālāk ceļš veda uz 1. Pasaules kara ierakumiem pie Daugavas, starp Līksnu un Nīcgali. Pēc ierakumu apskatīšanas devāmies pie Nīcgales lielā akmeņa.

Nākamā pietura bija Jersikas pilskalns, bet vēlāk Jersikas Kristus apskaidrošanās pareizticīgo baznīca. Baznīca bija pēdējais apskates objekts Latgalē, jo autobuss nonāca pie pārceltuves.

Kad nokļuvām otrā krastā, ceļš turpinājās Sēlijā. Pirmais apskates objekts bija piemiņas akmens Daugavas plostniekiem. Šeit nedaudz atpūtāmies no ceļa un siltā pavasara saulītē apēdām līdzpaņemtās sviestmaizes.

Atpūtušies un paēduši devāmies uz Tadenavu, kur ar spēļu palīdzību vairāk iepazinām dzejnieka Raiņa dzeju un biogrāfiju.

Tālāk ceļš veda uz Dvieti - muzeju „Apsītes", kur skatījām selekcionāra Paula Sukatnieka devumu - vīnogu šķirņu dažādību, ziedošo dārzu, gleznas un dzeju.

Pēdējā ekskursijas pietura bija saimniecība „Vidzemnieki". Saimnieces Olgas Glaudānes pavadībā tika apskatīta putnu viesnīca, feju mājiņas, pabaroti strausi un āzis Pedro, kaza un kazlēns, apskatīti truši, pāvi, fazāni, rokā paturēta strausa ola, kā arī tika iepazīts Glaudānu ģimenes īpašais stāsts, tur pašlaik aug desmit audžubērni.

Ekskursijas dalībnieki vēlas pateikties Daugavpils Izglītības pārvaldei par piešķirto autobusu, gidam Romualdam Gadzānam par interesantajiem stāstiem, gidei Agnesei par Tadenavā izrādīto Raiņa māju, muzejam „Apsītes", kā arī saimniecībai „Vidzemnieki", īpaši Olgai Glaudānei, par viesmīlību!

Informāciju sagatavoja 9.a klases skolniece Lovisa Ķerubina

Bildes aplūkojamas sadaļā galerija.