Izzinošā 6. b klases skolēnu 2 dienu ekskursija uz Tartu

Vai liecības var saņemt ārpus skolas sienām? Jā, tas ir pat interesanti! Tāpēc 6. b klases skolēni pēdējās mācību dienās – 30. un 31. maijā – nolēma doties izzinošā ekskursijā uz Igauniju, uz Tartu pilsētu, lai apmeklētu gan muzejus, gan nedaudz izklaidētos akvaparkā “Aura” , gan jautri pavadītu pēdējās skolas dienas visi kopā, draudzīgi.

lasīt vairāk »

Devīto klašu izlaidums

Ar pīpeņu mākoni plecā pār zemi iet jūnijs. Viņš noreibst īrisu krāsu varavīksnē un diendusu snauž jasmīnu baltajos ziedos. Cik burvīgs ir šis brīdis, kad vasara tuvojas savam pilnbriedam un skolās sākas izlaidumu laiks!

lasīt vairāk »

Paliec sveika, sākumskola…

Maija beigas, zaļi bērzi šalc,

Ķiršu ziedos ceļš ir kļuvis balts.

Mājot sveikas sākumskolai

Aiziet  ceturtie pretī vasarai.

lasīt vairāk »

"Ekskursija pa tramvaja logu" Daugavpilī programmas "Latvijas skolas soma"

Š. g. 16. aprīlī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 6.b klases skolēni devās neparastā braucienā – mācību ekskursijā ar pilsētas tramvaju “Daugavpils caur tramvaja logu”, iepazīstot savu pilsētu no jauna un uzzinot neparastus faktus no pilsētas vēstures.

lasīt vairāk »

Deju izrādes "Čipolino" apmeklējums

Pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”, mūsu skolas trešo un ceturto klašu skolēni apmeklēja deju izrādi bērniem “Čipolino”, kas veidota pēc Dž.Rodāri darba motīviem, Daugavpils teātrī.

Latviešu valodas stundās ceturto klašu skolēni iepazinās ar Dž. Rodāri daiļradi, lasīja “Dželsomino melu zemē” un “Sīpoliņa piedzīvojumus”. Skolēni vērtēja galveno varoņu rīcību, salīdzināja ar pieredzēto ikdienas dzīvē, pauda savu attieksmi par lasīto.

lasīt vairāk »

Izglītojošas nodarbības 8.klasēm Latgales zoodārzā

Šī mācību gada nogalē 23. un 29.maijā 8.klases devās uz Latgales zoodārzu, lai nostiprinātu bioloģijas mācību stundās apgūto, tuvāk iepazītu tur esošos dzīvniekus, gūtu priekšstatu par to turēšanai nepieciešamajiem apstākļiem un aizsardzību.


Vislielāko interesi skolēnos radīja surikāti, primāti, krokodils, čūskas, bruņurupuči un bruņnesis. No Latvijas faunas pārstāvjiem – purva bruņurupucis un kamenes. Dažādas emocijas izraisīja prusaki, vardes, smaka un karstums. Tie, kuri zoodārzu bija apmeklējuši jau iepriekš, priecājās par pozitīvajām pārmaiņām un jauniem dzīvniekiem.

lasīt vairāk »

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā

30.maijā  Daugavpils 12.vidusskolas  skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja Latvijas Universitātes  Botānisko dārzu un piedalījās izglītojošajās nodarbībās.

Skolēniem bija iespēja iepazīt augu un kukaiņu dažādību, to izcelšanās  vēsturi. Viņi ieguva daudz jaunas informācijas par augu un kukaiņu izcelsmi un to nonākšanu Latvijā. Skolēni priecājās  par balto paradīzes putnu – strelīciju, kas nesen uzziedējusi dārzā un par tropu tauriņu māju dažādiem eksotiskiem tauriņiem.

lasīt vairāk »

6.a Silene Resort and Spa kompleksā

Mācību gada noslēgumā 6.a klase kopā ar savu audzinātāju jautri pavadīja laiku Silene Resort and Spa kompleksā. Bija peintbols, augsti lēcieni uz batuta un pusdienas restorānā, kas piedāvāja ne tikai gardu ēdienu, bet arī nopietnu apkalpošanu. Paldies Silenes R&S komandai par šādu programmu!

lasīt vairāk »

CLIL universālu prasmju pilnveidošanai

Valodas apguve citu mācību priekšmetu ietvaros paver jaunas perspektīvas svešvalodas nodarbībai. Arī mūsu skola jau ne pirmo gadu piedāvā  CLIL (Content and Language Integrated Learning) nodarbības, kuras latviskais tulkojums ir -  satura un valodas integrētās apmācības.

lasīt vairāk »