APU programmas ietvaros…

Arī šajā – 2019./2020. mācību gadā mūsu izglītības iestādē notiek darbs programmas ATBALSTS POZITĪVAI UZVEDĪBAI ietvaros. Izglītojamie tiek mudināti ievērot noteikumus skolā – vidē, kurā pavadām lielāko dienas daļu, motivējot arī ar pozitīviem pastiprinājumiem vai piemērojot sekas negatīvai rīcībai.

SD 1.semestra noslēgumā apkopoja ierakstus kārtības dienasgrāmatās pamatskolas posmā. Par klasi ar POZITĪVĀKO UZVEDĪBU tika atzīta 9.a klase, no skolas direktores saņemot ceļojošo kausu un uzslavas!!! Paldies arī klases audzinātājai A. Ozoliņai!

lasīt vairāk »

7.b klases skolēni bauda ekskursiju P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā un hokeja spēli

Š. g. decembrī 7. b klases skolēni devās izzinošā braucienā uz Rīgu, lai apmeklētu P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju un skatītu klātienē Rīgas “Dinamo” un Maskavas ACSK hokeja komandu spēli.

P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā ekskursijas laikā mēs daudz uzzinājām par medicīnas pirmsākumiem, par bīstamām slimībām, kas netika ārstētas vai izdzēsa daudzu cilvēku dzīvības, izpostot pat veselus ciemus un pat pilsētas. Izrādās, lepra tikai 21. gadsimtā tika atzīta kā uzveikta un neesoša slimība Latvijā. Iepazinām arī mūsdienu medicīnas atklājumus, kas tiek izmantoti kosmosa apguvē, kosmonautu sagatavošanā. Interesanti bija aplūkot īstas cilvēku plaušas, sirdi, salīdzināt to izskatu veseliem cilvēkiem un tiem, kas ir atkarīgi no smēķēšanas.

lasīt vairāk »

Fotogrāfijas vēsturē ielūkojoties

Decembrī Daugavpils 12. vidusskolas 3.a un 3.b klase  programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, lai darbotos nodarbībā “Fotogrāfijas pasaulē”.

1,5 h garā nodarbība bija pārsteidzošiem iespaidiem un jaunas informācijas pārņemts ceļojums  ar laika mašīnu vēsturē pirms 200 gadiem līdz mūsdienām. Zinošas gides vadībā bija iespējams uzzināt, ka pirmā miglainā fotogrāfija, kas tiek uzskatīta par vecāko zināmo fotogrāfiju pasaulē, uzņemta pirms 190 gadiem 1826. vai 1827. gadā. Tās autors ir franču izgudrotājs Žozefs Nikefors Nīpss, un tajā redzams skats no izgudrotāja mājas loga. Lai uzņemtu šo fotogrāfiju, izgudrotājs izmantoja «aptumšoto kameru» , projicējot attēlu uz alvas plāksnes tās iekšienē. Fotogrāfijas uzņemšanas process aizņēma astoņas stundas.

lasīt vairāk »

Iespēja baudīt mākslinieku darbus un izpaust savu radošumu

Š.g. 17.decembrī 7.a klase apmeklēja Marka Rotko Mākslas centru. Programmas  “ Latvijas skolas soma” ietvaros mēs piedalījāmies radošajā darbnīcā, kur veidojām darbus netradicionālā tehnikā. Bija interesanti iepazīt šo tehniku un to izmēģināt.

Pēc aizraujošās darbošanās ikviens no mums sagatavoja sev dāvanu – interesantu, neparastu darbu.

Bet galvenais, ka mēs apskatījāmies Marko Rotko gleznas un Aleksandra Vasiļjeva dažādu laikmetu kleitu izstādi.

lasīt vairāk »

Sākumskolas skolēni bauda teātra mākslu Daugavpils teātrī

19.decembrī 2.a, 3.b, 4.b un pirmo klašu skolēni programmas“Latvijas skolas somas” ietvaros apmeklēja Daugavpils teātra izrādi “Raganiņa”. Skolēniem bija iespēja noskatīties muzikālu izrādi latviešu un latgaliešu valodā. Spraigās raganu dejas, mazās raganiņas pārdzīvojumi aizrāva katru skatītāju. Bērnus pārsteidza dažādu literāru varoņu parādīšanās izrādes laikā, kuri gan dziedāja, gan dejoja, gan cīnījās.  Mazā raganiņa katram steidzās palīdzēt, lai beigās kļūtu par labu raganiņu, iegūtu atļauju dejot kopā ar citām raganām.

Mazās raganiņas labie darbi iedvesmoja arī mūs veikt labus darbus.

lasīt vairāk »

Mākslas baudījums Marka Rotko centrā

12.decembrī  6.a1 klases skolēni devās uz Marka Rotko Mākslas centru, lai klātienē apskatītu vairākas mākslas darbu ekspozīcijas.

Vislielāko interesi izraisīja Marka Rotko darbi, protams, to cenas,  un viņa biogrāfijas fakts, ka ebreju zēns no Dvinskas, kurš nezināja angļu valodu, 10 gadu vecumā nokļuvis Amerikā, apguva to perfekti, lai spētu iestāties Jeila Universitātē.

Skolēni iepazinās arī ar Latvijas mākslinieku  darbiem - Ēvalda Vasiļevska keramikas izstādi “Māla sajūtas”, Rasas Jansones darbiem ekspozīcijā “Labā roka”, Kurzemnieku ģimenes mākslas darbu ekspozīciju “Sinerģija”, kas pārsteidza ar košajām un dzīvespriecīgajām krāsām un izmantoto materiālu dažādību, skolēniem patika mākslinieces Violetas Jātnieces darbos atainotās dabas formas un ritmi.

lasīt vairāk »