Ceļā uz Ziemassvētkiem...

Drūmā un lietainā piektdienas pēcpusdienā mēs, 8.a, 9.a un 9.b klases skolēni,  kopā ar savām skolotājām devāmies uz Cēsīm Vidzemes koncertzālē baudīt Ziemassvētku tuvošanās sajūtas M.Brauna koncertā „Veltījums”. Instrumentālo pavadījumu veidoja stīgu kvartets un grupas "Insomnia" dziedātāji, mūziķi. Brīnišķīgā mūzika sintēzēja ar svaigo "Insomnia" izpildījumu -kā spirgts ziemas gaisa malks svētku laikā katram un ikvienam.

lasīt vairāk »

Latvijas Ekoskolas iesaistās starptautiskā pilotprojektā aprites ekonomikas veicināšanai

Kopskaitā vairāk nekā 60 Ekoskolas Latvijā un Slovēnijā sadarbībā ar zīmolu Lucart Professional ir iesaistījušās īpašā divu gadu vides izglītības pilotprojektā ar mērķi sniegt skolēniem zināšanas par aprites ekonomiku un rosināt tās principu praktisku īstenošanu ikdienā. Projekta noslēgumā mūsu skolu pieredze būs atspēriens projekta tālākā attīstīšanā visā starptautiskajā Ekoskolu tīklā.

lasīt vairāk »

Ceļā uz gaismu

Šajā vistumšākajā laikā, kad nakts ir tik gara, un diena – īsa, mēs visi alkstam pēc gaismas, pēc gaismas, ko nes Ziemassvētku tuvums, pēc gaismas, ko mums visiem dod ticība. 

2.decembrī mūsu skolā tika iedegta pirmā svece Adventa vainagā un svētīti Adventa vainagi. Sākas Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrāles dekāns Andis Lenšs uzrunāja skolēnus un skolotājus, aicinot būt pateicīgiem par visu, kas ir dots, par nodzīvoto gadu, kas tuvojas savai izskaņai. Daugavpils Vissvētākās Jaunavas Marijas bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīcas priesteris Bernards Vagalis rosināja domāt par mūžīgām vērtībām, dzīvot apzināti un izvērtēt – padarīto, piedzīvoto, savas rīcības vai arī nekā nedarīšanas sekas.

lasīt vairāk »

Latgales jauno ģeogrāfu skolas trešais posms

Pirmssvētku noskaņās ar nodarbību par dabu starp tropu lokiem kārtējā sestdienā novembrī norisinājās Latgales jauno ģeogrāfu skolas trešais posms. Šoreiz mums vajadzēja doties uz Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolu Rēzeknē.  

Šī posma uzdevumos tika pārbaudītas skolēnu zināšanas par dzīvnieku izdotajām skaņām, apdraudēto sugu apdzīvotajiem izplatības areāliem, dabas objektiem starp tropu lokiem, bīstamajiem dzīvniekiem un citām aizraujošām tēmām. Kopumā, savas zināšanas pārbaudīt un iegūt jaunas, bija ieradušies 69 skolēni, no tiem – 10 mūsējie.

lasīt vairāk »

Medicīnas un kontracepcijas vēsturei veltītās izstādes apmeklējums

Daugavpils cietoksnī ir atklāta izstāde, kura veltīta medicīnas un kontracepcijas vēsturei. Mūsu skolas vidusskolēniem, kuri interesējas par medicīnu un, iespējams, savus nākotnes plānus saista ar to, bija iespēja šo izstādi apmeklēt.  Izstādi ir veidojusi Veselības veicināšanas un izglītošanas biedrība Daugavpilī, un izstādes pamatā ir privāta kolekcija. Izstāde ir izvietota 19.gadsimtā būvētajā Provianta magazīnas ēkā.

lasīt vairāk »

Dzīvē supervaroņu nav ! Drošība sākas ar tevi !

Slimību profilakses un kontroles centrs ir uzsācis izglītojošu pasākumu īstenošanu vispārējās izglītības iestāžu 4. un 5. klašu skolēniem par traumatisma profilaksi. Pasākumu mērķis ir izglītot skolēnus par traumu profilaksi, iespējamām traumu, jo īpaši galvas traumu, sekām un nepieciešamību lietot atbilstošu aizsargekipējumu aktīvās atpūtas un sporta laikā.

lasīt vairāk »

Daugavpils 12.vidusskola kopā dažādībā ar Spānijas, Itālijas un Rumānijas partneriem

Kas un kāda ir dažādība? Uz šo jautājumu jau kopš šī mācību gada pirmajiem mēnešiem ir mēģinājuši rast atbildi tie Daugavpils 12. vidusskolas skolēni, kuri atsaucās aicinājumam piedalīties divgadīgā Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr. 2 (KA229) Stratēģisko skolu sadarbības partnerību projektā “Together in our diversity” (“Kopā dažādībā”; līguma Nr. 2019-1-ES01-KA229-064643_2). Projekta pretendenta-dalībnieka profilam bija jāatbilst starptautiskās un vietējās projekta komandas izstrādātajiem kritērijiem, atbilstoši projekta mērķiem, un bija jāspēj prezentēt savu skatījumu par dažādību.

lasīt vairāk »

Veiksmīgas karjeras ABC

ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “ Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 25. novembrī mūsu skolā viesojās un dalījās savās zināšanās, pieredzē un dzīves skolā starptautiskās apmācību programmas jauniešiem "Start Strong" programmas vadītājsAndris Arhomkins. 

lasīt vairāk »