Par karjeru jādomā jau laikus

Gan tiem, kuri zina par ko kļūt, gan tiem, kuri neko nezina, ko darīt pēc vidusskolas – bija dota iespēja apmeklēt izglītības izstādi Rīgā “Skola 2018”.  Aukstā ziemas rītā 11.klašu izglītojamie devās uz Rīgu un pa ceļam iegriezās “vasarā” – Ģetliņu atkritumu poligonā. Ģetliņi EKO ir moderns, tehnoloģisks un videi draudzīgs sadzīves atkritumu poligons. Šeit tiek apsaimniekoti un pārstrādāti sadzīves atkritumi, ražota ekoloģiski atjaunojama enerģija,  uzņēmums piedalās vides apsaimniekošanā un audzē dārzeņus.  Jūs jautāsiet – kāds te sakars ar “vasaru”, ja aiz loga -250 C? Mēs pastaigājāmies pa siltumnīcām, kur smaržoja tikko plūkti tomāti un gurķi, klausījāmies gides stāstījumu, kā atkritumi ražo gāzi, siltumu un elektrību. Pēc  šīs mācību ekskursijas daudzi aizdomājās  - vajag sākt šķirot savus atkritumus un samazināt to daudzumu!

lasīt vairāk »

Edinburgas hercoga starptautisko jauniešu pašaudzināšanas programmu AWARD

No 2018. gada 1. marta  Daugavpils 12.vidusskolas izglītojamie sāka īstenot Edinburgas hercoga starptautisko jauniešu pašaudzināšanas programmu AWARD.

lasīt vairāk »

Kāpēc studēt RTU?

5. martā  uz sarunu par izglītības iespējām vienā no pieprasītākajām augstskolām Latvijā aicināja RTU Daugavpils filiāles direktors docents Ivans Griņevičs. Kas ir inženieris un inženierzinātnes?

Inženierzinātnes ir zinātņu nozare, kas apvieno dažādu zinātņu (kā fizikas, ķīmijas, matemātikas, u. c.) atziņas daudzveidīgu tehnisku problēmu risināšanai.

Inženieris ir persona, kas specializējusies kādā inženierzinātņu jomā. Viņa uzdevums ir projektēt un būvēt sarežģītus produktus – materiālus, struktūras un sistēmas. Inženieris ir tas, kurš pārzina jaunākos zinātnes atklājumus un prot tos izmantot tā, lai palīdzētu cilvēkiem. Inženiera profesija apvieno tehniskās zināšanas ar radošumu, darbu ar cilvēkiem un traku ideju realizēšanu. Inženieris izprot, kā lietas darbojas, tāpēc var radīt vēl labāku produktu. Šis produkts ir noderīgs pasaulei.

lasīt vairāk »

Izvēlies prestižu profesiju un esi pieprasīts darba tirgū

1.martā Daugavpils Tirdzniecības profesionālajā vidusskolā ESF projekta Nr.8.3.5.0/16./I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros izglītojamajiem bija iespēja piedalīties meistarklašu darbnīcās “Iepazīsim apkalpojošo sfēru profesijas.” Izglītojamie ne tikai iepazinās ar apgūstamajām profesijām un karjeras iespējām pēc mācību iestādes beigšanas , bet praktiski darbojās vairākās darbnīcās :“Aicinām saldumu pasaulē !” (konditora profesija), “Mācies gatavot veselīgi, garšīgi un skaisti !” (pavāra profesija),” Precizitātes un tehnisko iemaņu darbnīca ,“ kurā,  praktiski darbojoties ar mūsdienīgām kases sistēmām, izmēģināja pārdevēja profesiju. Mūsējie ,8. klases izglītojamie Melānija Žilko, Jeļena Ņikiforova , Kristīne Šeļegova un  Jurijs Plečkens, bija atraktīvi, ieinteresēti un pateicīgi par  jaunu savu spēju un talantu izzināšanu.

lasīt vairāk »

Kas ir Novikontas Jūras koledža

Izglītojamajiem bija iespēja tikties ar Novikontas Jūras koledžas pārstāvi Jāni Sticenko, lai uzzinātu  par jūrniecības nozari, tās mūsdienu attīstību un studiju iespējām Latvijā ,par  mītiem un patiesību, darba perspektīvām un studiju iespējām (uzņemšanas kritērijiem, studiju ilgumu, studiju formām, studiju maksu un tālākizglītības iespējām).Izrādās , ka pasaulē ir jūrnieku deficīts un koledžas absolvēšana ir darbiekārtošanas garantija.

 

lasīt vairāk »

APU kauss februārī

Ceļojošo  kausu ATBALSTS POZITĪVAI UZVEDĪBAI februāra mēnesī  pamatskolā ieguva 9.b klase, audzinātāja Liāna Ceceruka. Apsveicam!

Vēlamies uzslavēt arī 8.b un 5.b klasi par pozitīviem uzvedības  vērtējumiem mācību stundās, 7.a klasi- par apzinīgi veiktajiem ierakstiem klases kārtības dienasgrāmatā un sadarbību ar mācību priekšmetu skolotājiem

lasīt vairāk »

Ziņas no zaļākas Eiropas jeb Daugavpils 12. vidusskolas pārstāvji mācīšanās/ mācīšanas/mācību aktivitātē Itālijā

Ar ko gan katram no mums asociējas Itālija? Kāda tā ir? Kādi ir tur dzīvojošie cilvēki?

Kādas ir skolas un kā tur notiek mācības? Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem pavisam droši var atbildēt Daugavpils 12.vidusskolas 7.a klases skolēni Arta Lazdāne, Ieva Trokša, Aleksejs Jefremkins un Edvīns Puļaho un skolotājas Aiva Ozoliņa un Inese Soma, kuri no 2017. gada 19. februāra līdz 24. februārim Itālijā, Viterbo pilsētā, Istituto Comprensivo “Fantappié”,  piedalījās pirmajā mācīšanās/ mācīšanas/mācību aktivitātē  Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr. 2 (KA2) Stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekta “News from a greener Europe” ietvaros (“Ziņas no zaļākas Eiropas”; līguma Nr. 2017-1-IT02-KA219-036499_5).

lasīt vairāk »

Iedvesmas stāsts

15. februārī skolā viesojās  Ēvalds  Dukuls, mūsu skolas absolvents, šodien Latvijas televīzijas jaunais žurnālists, kas veido sižetus gan LTV1, gan LTV7 kanāliem, lai tiktos ar 6.,8.,9.,10. un 12. klašu izglītojamajiem. Prieks par to, ka Ēvalds tomēr ir un paliek  savas dzimtās vietas patriots, par ko liecina viņa veidotie sižeti par Daugavpili.

lasīt vairāk »

Ēd veselīgi, būsi vesels!

21.februārī skolā notika pasākums 5.-7.klašu skolēniem “Ēd veselīgi, būsi vesels”. Katrai komandai bija uzdevums izdomāt komandas nosaukumu un devīzi, ko prezentēja pasākuma sākumā. Skolēni uzmanīgi klausījās informāciju par burkāniem, kāpostiem un āboliem, kādus vitamīnus, minerālvielas u.c. tie satur un cik neaizstājami ir mūsu organismam.  Pēc tam katrai komandai bija jāveido reklāma kādam no dārzeņiem vai augļiem.

lasīt vairāk »

Ar idejām uz "Ideju pavasari" Jēkabpilī

Dabā nekas vēl neliecina par pavasari, bet  „Ideju pavasaris” jau ir klāt!

Jau vairākus gadus Imanta Ziedoņa muzejs un fonds „Viegli” mudina Latvijas jauniešus pieteikt savu ideju projektam “Ideju pavasaris”, lai uzlabotu vai radītu jaunu saturu apkārt esošajās kultūras iestādēs vai muzejos.  

lasīt vairāk »