Maize mūsu galdā…

Šodien ieejot lielveikalā vai jebkurā pārtikas tirgotavā varam nopirkt maizi, izvēle ir liela, sortiments plašs. Vai tā ir bijis vienmēr? Nē, agrāk katras saimes rokās bija maizes ceļš no labības sēšanas līdz saimes galdam. Izaicinājumu bija daudz - arī laika apstākļi ietekmēja maizītes kvalitāti un daudzumu. Ja bija sausums vai ilgas lietavas, rudzu vārpas izauga mazākas un mazāk vērtīgas. Pamatā tika cepta rudzu maize, kas ir garš, darbietilpīgs un smags darbs. Mūsdienās maizes mīklas sagatavošanai izmanto automātiskās iekārtas, bet agrāk maize tika mīcīta ar rokām, ilgi un rūpīgi, un arī prasīja ļoti daudz spēka. Aglonas Maizes muzejā tiek cepta rudzu maize pēc sentēvu metodēm.

lasīt vairāk »

Mainos es. Mainies tu. Mainās visa pasaule.

11.aprīlī Daugavpils 10. vidusskolā pulcējās 3.-4. klašu skolēni un darbojās dažādās stacijās Ekoloģiskā spēlē "Mainos es.Mainies tu.Mainās visa pasaule."
Šogad Daugavpils 12. vidusskolu pārstāvēja aktīvi Vides pulciņa dalībnieki I.Punculis(4.b kl.),D.Makarenkovs(4.a kl.),J.Butorins(4.a kl.) skolotājas I.Somas vadībā.
Darbojoties 7 stacijās iegūta jauna pieredze un saņemts Diploms "Preču marķējuma atpazīšanas virtuozi".
Paldies Daugavpils 10. vidusskolai par viesmīlību!

lasīt vairāk »

Sākumskolas skolotāju seminārs "Pavasaris nāk"

Vienīgais, ko mēs pa īstam varam iedot otram, ir mūsu dzīves pieredze.

/Juris Rubenis/

lasīt vairāk »

Spēks pateikt NĒ!

11.aprīlī mūsu skolā viesojās kampaņas „Spēks pateikt NĒ!” komanda – ārste, narkoloģe Maija Jēkabsone un kampaņas vēstneši – radio Pieci ētera personība Karmena Stepanova un pasākumu vadītājs Mārtiņš Kapzems  - un runāja ar 7., 8., 9. klašu izglītojamajiem par veselībai kaitīgu atkarību veidošanos un veselīgām alternatīvām smēķēšanai

Latvija ir viena no vissmēķējošākajām valstīm Eiropā, un šī problēma ietekmē arī jauniešus, kuri ir pakļauti lielākam atkarības riskam.

lasīt vairāk »

Meklējam talantus!

Kas ir talants?

Prasme saskatīt to, ko nesaskata citi, sadzirdēt to, ko nesadzird citi, saprast to, ko nesaprot citi.

Kā rodas šī prasme? Kas ir tās avots?

Tās avots ir cilvēka spēja brīnīties  - brīnīties par lapas formu, debesu krāsu, bites lidojumu, jo dzīve ir brīnišķīga.....

lasīt vairāk »

Latvijas Dabas muzejs ciemojas mūsu skolā

26.martā mūsu skolā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros viesojās Latvijas Dabas muzeja darbinieki un vadīja muzejpedagoģiskās nodarbības. 5.klašu skolēni piedalījās nodarbībās “Kukaiņu pasaule” un “Miljoniem gadu pirms un pēc dinozauriem...” 7. un 9.klašu skolēniem tika piedāvāta nodarbība “Klimata pārmaiņas”. 8.klašu skolēni piedalījās nodarbībās “Kukaiņu pasaule” un “Nepērc viņu dzīvības’, savukārt 10.klašu skolēni – “Nepērc viņu dzīvības” un “Miljoniem gadu pirms un pēc dinozauriem...”

lasīt vairāk »

8.a klases skolēniem 3.vieta maratonā "Veselība+..."

3.aprīlī Tirdzniecības skolā notika maratons “Veselība+...”. Pasākumā piedalījās 8.klašu skolēni. Mūsu skolu pārstāvēja 8.a klases skolēni Elizabete Ruža, Elvīra Jahimoviča, Mareks Jahimovičs un Raivis Špors.

Pasākumnā skolēniem bija iespēja izmantot esošās zināšanas vairākās stacijās – par dažādām atkarībām (narkotiskās vielas, smēķēšana u.c.) un to kaitīgumu veselībai, kā arī uzzināt jaunāko informāciju, piedalīties fiziskās aktivitātēs, dalībnieki iepazina sevi dažādu profesiju izvēlē, pārbaudīja savas garšas izjūtas, tiekoties ar topošajiem pavāriem, tikās ar brīvprātīgā darba veicēju no Armēnijas. Skolēni atzinīgi novērtēja šo pasākumu, tikai izteica vēlmi, ka varēja būt vairāk staciju.

lasīt vairāk »