Profesiju karuselī…

Karjeras nedēļa aizvadīta ar jauniem iespaidiem, zināšanām un diskusijām. Nedēļas garumā īpaša uzmanība tika pievērsta karjerai un dažādām profesijām, par karjeras attīstību tika runāts gan klašu stundās, gan mācību stundās. Bija iespēja tikties arī ar atsevišķu profesiju pārstāvjiem.  5b. un 9b. klašu skolēni tikās ar fotogrāfi Valiju Plataci un uzzināja vairāk par fotogrāfa profesijas plusiem un mīnusiem. Skolēni uzdeva Valijai jautājumus par fotogrāfijas rašanos, par to kā viņa sāka fotografēt. Bija iespēja apskatīt arī Valijas Plataces fotogrāfijas, viņa uzsvēra, ka visvairāk viņai patīk fotografēt portretus un dabas ainavas, kā arī pamestas būves.

lasīt vairāk »

7.a uzņēmumā "Daugavpils ūdens"

4.oktobrī  7.a klase apmeklēja uzņēmumu “Daugavpils ūdens”. Par apmeklējuma mērķi tika izvēlēts kanalizācijas attīrīšanas iekārtu objekts “Bioloģiskās attīrīšanas iekārtas”, kur uzņēmuma personāls- ekskursijas vadītāja Olga pastāstīja par šīs sfēras vēsturi pilsētā,  cauruļvadiem – artērijām, pa kurām ūdens tiek transportēts patērētājiem, un saimniecisko sadzīves notekūdeņu novadīšanu uz to attīrīšanas vietām. Visu to varējām arī apskatīt- kā no ūdeņiem tiek attīrīti lielākie sadzīves atkritumi, kā notiek organiskās izcelsmes vielu atdalīšana, pēc tam uz speciālām iekārtām palikusī biomasa (notekūdeņu dūņas) tiek sablīvēta un atūdeņota.

lasīt vairāk »

APU ceļojošais kaus

Arī šogad mūsu skolā pastāv APU ceļojošajs kauss ATBALSTS POZITĪVAI UZVEDĪBAI. Pirmajā mācību mēnesī pamatskolā kausu ieguva 9.b klase,klases audzinātāja Irēna Puncule.Apsveicam!

Vēlamies arī uzslavēt 5.b un 8.a klasei par pozitīviem uzvedības vērtējumiem mācību stundās un cītīgi aizpildītām dienasgrāmatām.

Skolas APU komanda sadarbojas ar Skolēnu domes pārstāvjiem, vēro un vērtē izglītojamo uzvedību mācību stundās un starpbrīžos.

lasīt vairāk »

Spēle "Latgales sargi"

2018.gada 4.oktobrī Daugavpils cietoksnī jau piekto reizi norisinājās  militāri patriotiskā spēle jauniešiem “Latgales sargi”, kuras mērķis ir izglītot jauniešus par Latvijas vēsturi, valsts aizsardzības un drošības politikas jautājumiem, kā arī palīdzēt jauniešiem atklāt patriotisma jūtas. Šajā pasākumā piedalījās arī  mūsu skolas 12.b klases komanda "Mitohondriji" (Valerija F., Baiba S., Alīna L., Iļja Č., Žanis S., Haralds L.).

lasīt vairāk »

Profesiju pasaule. Kas? Kur? Kad?

Karjeras nedēļas ietvaros 9.oktobrī Daugavpils Krievu vidusskolā – Licejā norisinājās izglītojoša spēle ‘’Profesiju pasaule. Kas? Kur? Kad?’’ . Tās laikā Daugavpils skolu komandas sacentās  erudīcijā un atjautībā par izglītības, profesiju klāsta, darba tirgus un citiem ar karjeras izglītību saistītiem jautājumiem. Daugavpils 12.vidusskolas 12.a klases komanda godam cīnījās un guva gan pozitīvas emocijas, gan noderīgu  informāciju, kā arī iepazina dažādu profesiju pārstāvjus interesantus atzinumus.

lasīt vairāk »

Tavs karjeras skrejceļš !

Šogad no 8. līdz 12. oktobrim 47 pilsētās un novados notiks Karjeras nedēļa, kuru jau sesto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām. Jaunieši var piedalīties dažādās diskusijās, radošajās darbnīcās, konkursos un citos izglītojošos pasākumos. Šī gada Karjeras nedēļas centrālā tēma ir  karjeras vadības prasmes un to loma karjeras plānošanā, uz ko aicinās devīze “Tavs karjeras skrejceļš!”.

Arī mūsu skolā ir aizsākusies Karjeras nedēļa ar īpašu atklāšanas pasākumu pilsētā “Karjeras māja”, kurš norisinājās Daugavpils Zinātkāres centrā Zinoo.

lasīt vairāk »

Laipni lūgti Latvijā, Daugavpilī

Kas ir Latvija mums katram? Atbildes noteikti skanētu dažādi. Kādu redz Daugavpili un Latviju, tās iedzīvotājus, ciemiņi, kuri šeit ierodas?

lasīt vairāk »

Vidusskolu kauss vieglatlētikā

Kopvērtējumā 3.vieta Valstī. 
Komandas sastāvs 
1. Raivis Vaikuls  12.a
2. Vilmārs Settarovs 12.a
3. Vladimirs Zamjatins 11.a
4. Lovisa Ķerubine 11.a
5. Alīna Lazuko 12.b
6. Jūlija Ignatjeva 10.b

lasīt vairāk »