APU kauss decembrī

Ceļojošo APU kausu par pozitīvu uzvedību decembrī ieguva 5.b klase. Klases audzinātāja – I.Barkāne. Apsveicam!!!

SD, APU komanda

lasīt vairāk »

Ekskursija uz Skrīveriem un Rīgu

Decembra vidū – 16. decembrī – sesto klašu skolēni devās mācību ekskursijā uz konfekšu ražotni Skrīveros „Skrīveru saldumi”  un noskatīties Dailes teātra izrādi „Planēta Nr.85” Rīgā.

„Skrīveru saldumos” mūs sagaidīja jauka gide, kas izstāstīja par rūpnīcas vēsturi un garšīgo konfekšu „Gotiņa” tapšanas procesu. Stāstījuma laikā degustējām dažādus rūpnīcas izstrādājumus, novērtējot jauninājumus un šo konfekšu garšu. Arī paši pārtapām par konfekšu ražotājiem un vismaz centāmies pareizi ietīt savas konfektes, izveidojot savu konfekšu „Gotiņa” ar dažādu piedevu iespējām Ziemassvētku kārumu maisiņu. Jāatzīstas – tas nebija viegli!

lasīt vairāk »

8.a klases skolēni baudīja mākslu

18.decembrī 8.a klases skolēni iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, kur aplūkoja vairākas izstādes - Izabellas Krolles  personālizstādi “Artērija” (skolēni bija pārsteigti, ka māksliniece vēl joprojām 80 gadu vecumā rada mākslas darbus), Igaunijas Grafiķu asociācijas izstādi “Igaunijas simtgade Latvijā”, V Starptautiskā  tekstila un šķiedru mākslas simpozija darbus, Šveices impresionisma vēstneša Juliussa Fogtli darbus u.c.

lasīt vairāk »

Mūsējie Eiropas Parlamentā!

Daugavpils 12. vidusskola ir Eiropas parlamenta vēstnieku skola (EPVS). Pateicoties mūsu jauniešu un skolotāju aktīvai darbībai šajā kustībā, mums – 7 skolēniem un skolotājai Signitai Gabrānei,  bija iespēja apmeklēt Eiropas Parlamentu Strasbūrā, Francijā. Ceļojums ilga 6 dienas. Ar mums kopā ceļoja jaunieši no Valkas, Salaspils un Tukuma, kuri arī ir EPVS.

lasīt vairāk »

Mūsējo panākumi Latgales Jauno ģeogrāfu skolas nodarbībā "Cilvēkģeogrāfija"

1.decembrī LJĢS nodarbība pirmo reizi notika Daugavpils Universitātē, pulcējot gandrīz 100 Latgales reģiona skolēnus, kuri bija gatavi atbildēt uz cilvēkģeogrāfijas jautājumiem. Jautājumi bija, protams, ļoti daudzveidīgi, sākot ar klasiskām tēmām un līdz pat žūrijas vadītāja mērīšanai pēc Okeānijas standartiem. 

No mūsu skolas arī rekordliels dalībnieku skaits – veseli 17 !

Šajā nodarbībā vislabāk veicās Jānim Meškovskim (7. a kl.) un Danielam Daņilovam (9. b kl.), kuri attiecīgi 6.-7.kl. un 8.-9.klašu grupā  ieguva 2. vietas. Labāko desmitniekā savās klašu grupās bija arī Daniels Volkovs (7.a kl.), Vitālijs Komarovs (9.b kl.) un Kristaps Jumis (12. c kl.).

lasīt vairāk »

HIV profilakses jautājumu aktualizēšana

Ik gadu Latvijā tiek reģistrēti aptuveni 365 jauni HIV inficēšanās gadījumi, ierindojot Latviju 1. vietā Eiropas Savienībā. Aptuveni 9% no visiem HIV saslimšanas gadījumiem Eiropā tiek reģistrēti iedzīvotājiem vecumā no 15 – 24 gadiem. Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati liecina, ka 2017. gadā vecuma grupā no 15-29 gadiem reģistrēti 80 jauni HIV infekcijas gadījumi, kas ir gandrīz 22% no visiem Latvijā reģistrētajiem jaunajiem HIV infekcijas gadījumiem pērn.

lasīt vairāk »

Vīru kopa "Vilki" mūsu skolā!

14.decembrī mūsu skolā viesojās vīru kopa “Vilki”, kuri vadīja divas koncertlekcijas “Karavīru dziesmas no senajiem laikiem līdz mūsdienām” 7.-9.klašu skolēniem iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Vīru kopas “Vilki”dalībnieki ir dažādu profesiju pārstāvji, vīri, kuriem tuva ir karavīra dzīvesziņa. Vīri bija tērpušies apģērbā, kas izgatavots pētot arheoloģiskajos izrakumos Latvijā atrastos 10.-13.gs.tērpu fragmentus un etnogrāfiskos materiālus, demonstrēja arī senā karavīra zobenu, kura asmenī kādreiz tika iekalta katra karavīra devīze. Koncertlekcijas laikā tik stāstīts par senajiem instrumentiem, ko spēlēja kopas dalībnieki. Gan mūzikas instrumentus, gan daļu savu tērpu – kreklus, vamžus, apavus, rotas – gatavojuši vīri paši.

lasīt vairāk »

Eglīšu parāde 2018

"Re, arī zvaigznēs ierakstīts tas pats, kas laukos plašos: jāmeklē sudrabs, tas baltais, kas trīc tepatās  – mūsos pašos." Imants Ziedonis

Arī mēs – Daugavpils 12.vidusskolas lielā saime gaidām Ziemassvētkus un esam uzbūruši brīnumu - eglīšu parādi no dažnedažādākajiem materiāliem. Tās priecē, gan savējos, gan ciemiņus. Tas tikai apliecina, ka, iespējams arī sagaidīt svētkus ar pašu rokām darinātām rotām – ir tikai sev jānotic.

"Mēs varam nozāģēt simtiem eglīšu, iedegt tūkstošiem svecīšu ... un iestāstīt sev, ka ir Ziemassvētki. Tie

nebūs Ziemassvētki, ja nedzims brīnums mūsu sirdīs. Nedosim dāvanas, bet dāvāsim savu sirdi un vienmēr būsim viens otram tuvumā." tā, kādā no savām uzrunām, ir teicis priesteris Andrejs Mediņš…

Paldies visiem, kas atbalstīja manu ieceri un palīdzēja tapt brīnumam.

lasīt vairāk »