Daugavpils 12.vidusskola izglītojamie Erasmus+ projekta ietvaros Spānijā
Projekta Erasmus+ programmas pamatdarbības partnerības Nr.2 (KA2)stratēģisko skolu sadarbības partnerības projekta Nr.2015-1-TR01-KA219-022118_5 (to līdzfinansē Eiropas Savienība) "Better Environment, Better Future" ("Labāka vide, labāka nākotne") ietvaros no 2016.gada 25.aprīļa līdz 2016.gada 29.aprīlim notika mācīšanās/mācīšanas/mācību aktivitātes Spānijā, pilsētā Leona, partnerskolā I.E.S Eras de Renueva
Nodarbībās piedalījās divi Daugavpils 12.vidusskolas izglītojamie no 11.a klases – Kaspars Putns un Melisa Mihailova, skolēnus pavadīja un konsultēja skolotājas Inese Ivana un Inese Soma.
Projekta realizācijas ietvaros tā bija trešā reize, kad tikās izglītojamie un skolotāji no 8 projektā iesaistītajām valstīm, lai aktivitāšu ietvaros veicinātu skolēnu, skolotāju un vecāku interesi par vides problēmām. Tikšanās reizē Leonā īpaša vērība tika pievērsta atjaunojamo enerģijas avotu problēmām partnervalstīs.
Projekta dalībvalstu izglītojamie sadarbībā ar skolotājiem bija izveidojuši un demonstrēja prezentācijas par atjaunojamo enerģijas avotu izmantošanu un aktualitātēm savās valstīs, pie apaļā galda tikās un diskutēja ar Kastīlijas - Leonas reģiona vides aizsardzības departamenta pārstāvi par atjaunojamo enerģijas avotu izmantošanu pašreiz un perspektīvām un problēmām nākotnē. Projekta dalībnieki apmeklēja dabas aizsardzības departamentu un Leonas pilsētas pašvaldību, kuras vadītājs uzsvēra, ka vides jautājumiem pilsētā un tās apkārtnē tiek pievērsta liela uzmanība (mums izrādīja arī nākotnes „Zaļo māju”, kas pagaidām vēl ir kā izpētes objekts un tiek demonstrēta tikai īpašiem viesiem).
Mobilitātes dalībniekiem bija iespēja apmeklēt, iepazīties un darboties Dabas pētniecības centrā, kurā vietējā reģiona skolēni ierodas uz nodarbībām un atbilstoši izvēlētai tēmai darbojas. Dienā, kad mēs to apmeklējām, Spānijas skolu skolēni vāca pavasarī ziedošus augus herbārijam, bet mēs - viesi, dārzā stādījām dažādus kokus (Daugavpils 12.vidusskolas projekta dalībnieki iestādīja pīlādzi), apmeklējām sēklu banku, observatoriju, minerālu istabu, augļu dārzu, eksotisko augu parku, garšaugu dārzu, spēlējām tradicionālās spāņu spēles svaigā gaisā.
Neaizmirstamas emocijas sagādāja Valporquero alas apmeklējums, kura atrodas uz ziemeļiem no Leonas pilsētas Kantabrijas kalnu grēdas dienvidu slīpumā. Alas kopējais garums 2,5 km, alas iekšpusē tek kalnu upe, pārsteidz augstāki un zemāki ūdenskritumi, stalaktīti un stalagmīti, dabas radīts pasakains skaistums.
Pēdējā dienā ir jauka tradīcija, rīkot „Multikulturālas Vakariņas”, kurās izglītojamie un skolotāji iepazīstina ar raksturīgākajiem katras dalībvalsts pārtikas produktiem un dzērieniem, lai prezentētu savu valsti. Projekta dalībnieki no Spānijas uz vakariņām ieradās kopā ar saviem vecākiem. Katra ģimene bija sagatavojusi īpašu cienastu svētku vakaram. Neizpalika arī īpašs namatēvu pārsteigums – flamenko dejas. Muzikālus priekšnesumus sniedza skolas instrumentālā grupa.
Projektā iesaistītajiem izglītojamajiem Melisai un Kasparam bija iespēja dzīvot spāņu viesģimenēs un labāk iepazīt šīs valsts tradīcijas, kultūru un sadzīvi. Īpaši pārsteigta katru dienu bija Melisa, jo viņas viesģimenes tētis bija pavārs, kurš īpaši rūpējās, lai meitene no Latvijas katru dienu nogaršotu ko neparastu un iepazītu spāņu ēdienus labāk.
Milzīgs paldies Leonas skolotāju un skolēnu komandai, kuri bija ieguldījuši lielu darbu, lai sagatavotu mācīšanās/mācīšanas/mācību aktivitātes, ekskursijas un kultūras pasākumus, lai projekta dalībnieki mājās atgrieztos ar neaizmirstamiem iespaidiem.
Informāciju sagatavoja:
Daugavpils 12. vidusskolas
skolotājas
Inese Soma un Inese Ivana