Daugavpils 12.vidusskolas izglītojamie Erasmus+ projekta ietvaros Slovākijā, pilsētā Topolčany
Eiropas Savienības finasētajā Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA2) Stratēģisko skolu sadarbības
partnerību projekta Nr. 2015-1-TR01-KA219-022118_5 (to līdzfinansē Eiropas Savienība) “Better
Environment, Better Future” (“Labāka vide, labāka nākotne”) ietvaros šī gada 26.martā Daugavpils 12. vidusskolas skolnieces Jeļizaveta Borovika (11.a), Kintija Liepniece (12.a) un skolotāja Inese Ivana devās uz astoto mācīšanās / mācīšanas / mācību mobilitāti, skolotāja Aiva Ozoliņa un Inese Soma devās uz trešo Starpvalstu projekta sanāksmi, kas šoreiz norisinājās Slovākijā, pilsētā Topolčany. Sadarbības skola Slovākijā Obchodna akademia Topalčany laipni uzņēma pie sevis skolēnus un skolotājus arī no Portugāles, Turcijas, Bulgārijas, Lietuvas, Polijas, Spānijas un Itālijas skolām.
Starpvalstu projekta sanāksmes dalībnieki izvērtēja projekta gaitu un tā realizāciju otrajā projekta darbības gadā, kā arī tika apspriesta projekta gala atskaites sagatavošana, tai nepieciešamo dokumentu sagatavošana, vēl plānotās un realizējamās aktivitātes, kā arī apspriesti drošības jautājumi pirms vizītes Turcijā, u.c. ar projekta vadību saistītie jautājumi.
Mācīšanās/mācīšanas/mācību aktivitātes ietvaros no 27. līdz 31. martam skolēni un skolotāji aktīvi piedalījās dažāda veida aktivitātēs, kuru mērķis bija veicināt interesi par apkārtējo vidi, tās problēmām un iespējamajiem risināšanas veidiem. Tikšanās reizei Slovākijā skolēni vāca materiālus un gatavoja prezentācijas par tēmu „Zemes lietojuma ietekme uz vidi”. Uz tikšanos ar projekta dalībniekiem ieradās arī Topolčany reģiona Dabas Aizsardzības pārvaldes darbinieki un iepazīstināja ar vides problēmām Slovākijā un to risināšanu nākotnē. Projekta dalībnieki apmeklēja Slovākijas galvaspilsētu Bratislavu un bija laipni sagaidīti valsts parlamenta ēkā, kur tiekoties ar Slovākijas Parlamenta pārstāvi vairāk uzzinājām par aktualitātēm Slovākijā. Bija patīkami uzzināt, ka visā valsts teritorijā tiek pievērsta liela uzmanība vides aizsardzības jautājumiem. Priecēja tīrās, sakoptās pilsētas un lauki, un visās publiskās vietās ir izvietots daudz trīsdaļīgu( papīrs, stikls, plastmasa ) atkritumu šķirošanas konteineru.
Tikšanos dalībniekiem bija iespēja apmeklēt Augsto Tatru kalnus un izbaudīt gaisa temperatūru kontrastus. Kalnos uzzinājām, ka 2004. gada 19. novembrī gadsimta vētra piecu stundu laikā noslaucīja 1/3 no visa Tatros augošā meža, atstādama aiz sevis 40 km garu un 2 km platu strīpu. Tika „ noslaucītas” arī daudzas mežā esošās ēkas – viesu nami un viesnīciņas, cieta cilvēki. Vēja ātrums esot sasniedzis 45 m/s. Šobrīd var vērot, kā notiek dabiska meža atjaunošanās.
