"Ekskursija pa tramvaja logu" Daugavpilī programmas "Latvijas skolas soma"

Š. g. 16. aprīlī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 6.b klases skolēni devās neparastā braucienā – mācību ekskursijā ar pilsētas tramvaju “Daugavpils caur tramvaja logu”, iepazīstot savu pilsētu no jauna un uzzinot neparastus faktus no pilsētas vēstures.

Mācību ekskursijā skolēni devās jau sagatavojušies, jo klases stundā bija izzinājuši pilsētas senāko vēsturi, noskaidrojuši pilsētas sākuma atrašanās vietu, kas nemaz nebija tur, kur tā ir tagad. Iepazinās arī ar pilsētas ievērojamām personībām, kas nesušas pilsētas vārdu pasaulē un ievērojamām vietām, ko labprāt apmeklē tūristi. Tāpēc sev par prieku skolēni varēja atbildēt uz daudziem gides Ineses Šuļinas jautājumiem. Taču daudzi fakti kļuva par atklājumu – smilšu tuksnesis tagadējā Ķīmiķu mikrorajonā, nežēlīgā “Miškas Japončika” banda, kas siroja šajā tuksneši, 5 vārda “Vienības” nosaukumi Daugavpilī, Daugavpils cietuma “Baltais gulbis” arhitekta negaidītais un neparedzamais liktenis u.c. Tas radīja izbrīnu un aizrāva.  Un vēl – pirmoreiz skolēniem bija iespēja izbraukt cauri tramvaja depo teritorijai!

Skolēni ar interesi un aizrautību klausījās gides stāstījumu, iesaistoties tajā arī paši. Viņi uzzināja daudz interesantu faktu un izbaudīja neparastu braucienu neparastā tramvaja vagonā – vissenākajā. Dzirdētais tika labprāt atstāstīts nākamajā klasē stundā, veiksmīgi izpildīts tests par ekskursijā dzirdēto.

Savukārt  6.a klase brauca ekskursijā ar tramvaju 7.maijā. Ekskursiju tramvajs ir noformēts vēsturiskā stilā. Tramvajā ir ierīkoti soli un galdi, kas atšķir to no ikdienas sabiedriskā tramvaja.

Vanda Baulina interesanti stāstīja par Daugavpils vēsturi un uzdeva dažādus jautājumus. Skolēni uzzināja, ka Daugavpils pirmsākumi meklējami Naujenes pilskalnā. 1275. gadā Livonijas ordenis uzcēla tur Dinaburgas pili. 1575. gadā Polijas karalis Stefans Batorijs piešķīra Daugavpilij Magdeburgas tiesības. Šodien Daugavpils ir 2. lielākā pilsēta Latvijā un tajā dzīvo 90 000 iedzīvotāju.

6.a klasei ļoti patika šis brauciens pa pilsētu tramvajā. Ekskursija bija aizraujoša un izzinoša. Paldies par sagādāto iespēju!

 

Informāciju apkopoja un sagatavoja 6.a klases skolēns Ralfs Reinholds un

6.b klases audzinātāja Lidija Znotiņa