Ekskursija uz Skrīveriem un Rīgu

Decembra vidū – 16. decembrī – sesto klašu skolēni devās mācību ekskursijā uz konfekšu ražotni Skrīveros „Skrīveru saldumi”  un noskatīties Dailes teātra izrādi „Planēta Nr.85” Rīgā.

„Skrīveru saldumos” mūs sagaidīja jauka gide, kas izstāstīja par rūpnīcas vēsturi un garšīgo konfekšu „Gotiņa” tapšanas procesu. Stāstījuma laikā degustējām dažādus rūpnīcas izstrādājumus, novērtējot jauninājumus un šo konfekšu garšu. Arī paši pārtapām par konfekšu ražotājiem un vismaz centāmies pareizi ietīt savas konfektes, izveidojot savu konfekšu „Gotiņa” ar dažādu piedevu iespējām Ziemassvētku kārumu maisiņu. Jāatzīstas – tas nebija viegli!

Pēc saldās ekskursijas Skrīveros visi draudzīgi turpinājām ceļu uz Rīgu. Mēs pirmoreiz apmeklējām Dailes teātri, kas ļoti atšķiras ar savu izskatu, iekārtojumu no Latvijas Nacionālā teātra. Taču Ziemassvētku noskaņa arī modernajā Dailes teātrī tika radīta, un arī modernais teātris mums patika. Interesanta bija arī izrāde par kādu pusaudzi, kurš nokļuva nevis nākotnē vai citā virtuālajā pasaulē, bet gan pagātnē – PSRS laikos. Kopā ar tālaika multfilmu varoņiem, valsts vadītāju L. Brežņevu un arī pionieriem viņam bija jāiepazīst tālaika pusaudžu ikdiena. Palikt šajos laikos viņš nevēlējās…

Izrādi bija viegli skatīties, jo tā bija jautra, muzikāla, viegli uztverama.

Pēc izrādes mēs apmeklējām Lido Krasta ielā, lai varētu pirms mājupceļa iestiprināties, izklaidēties, arī paslidot. Diena pagāja interesanti, ātri. Tagad gaidīsim nākamo iespēju doties ceļā un uzzināt ko jaunu, kā arī baudīt kultūru!

Bildes apskatāmas sadaļā galerija.

Materiālu sagatavoja 6. klases audzinātājas Z. Vitkovska un L. Znotiņa