KOPĀ LABĀK

26.oktobrī mūsu skolā viesojās projekta  "Rediscovering Europe by feeling European Citizens again” dalībnieki no Polijas, Francijas, Itālijas, Bulgārijas un Vācijas. Delegācijas sastāvā bija projektā iesaistīto pilsētu pašvaldības pārstāvji, skolotāji un 8 skolēni no Francijas.

Projektu jau otro gadu īsteno Daugavpils pilšētas Izglītības pārvalde. Mūsu skola un Daugavpils 9.vidusskola ir pilotskolas – abu skolu skolēni iesaistās dažādās ar projektu saistītās aktivitātēs (piemēram, izzināja daugavpiliešu viedokli par Eiropas Savienību un veidoja video intervijas).

Viesus sveicām ar skolēnu muzikālajiem priekšnesumiem, visiem ļoti patika 1.a klases skolnieces Anastasijas Gržibovskas uzstāšanās, 12.a klases skolnieces Lovisa Ķerubine, Luīze Utkina un Agnese Paule īsumā pastāstīja par skolu, tradīcijām un mūsu kā Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas aktivitātēm. Iemācījām ārzemju viesiem latviešu tautas rotaļu “Ādamam bij’ septiņ’dēli” un latviešu tautas deju “Cūkas griķos”.

Programmas otrajā daļā projekta dalībniekiem nodarbību par Eiropas Parlamenta likumdošanas aktualitātēm un EP sesijas simulācijas spēles organizēšanu vadīja Eiropas Parlamenta biroja Latvijā sabiedrisko attiecību speciāliste Jolanta Bogustova. Nodarbības laikā tika diskutēts par eiropeisko identitāti, apspriesti pilsoniskās līdzdalības piemēri un izspēlēts lēmumu pieņemšanas process par plastmasas maisiņu aizliegšanu ES.

Franču jaunieši kopā ar mūsu 10.klases skolēniem pārbaudīja savas zināšanas par Eiropas Savienību, Eiropas Savienības valstu simboliem un kultūras tradīcijām. Franču jaunieši īsumā prezentēja savu skolu un bija sagatavojuši jautājumus par Eiropas Savienību, iemācījās latviešu tautas dziesmu “Bēdu manu, lielu bēdu”. Jaunieši pauda viedokli, ka Latvijā ir brīnišķīga daba un laipni cilvēki.

Paldies visiem, kas gādāja, lai pavadītais laiks būtu lietderīgs un viesi mūsu skolā justos labi!

Bildes apskatāmas sadaļā galerija.

Informāciju sagatavoja direktores vietniece Signe Kotova