Latvijas Dabas muzejs ciemojas mūsu skolā

26.martā mūsu skolā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros viesojās Latvijas Dabas muzeja darbinieki un vadīja muzejpedagoģiskās nodarbības. 5.klašu skolēni piedalījās nodarbībās “Kukaiņu pasaule” un “Miljoniem gadu pirms un pēc dinozauriem...” 7. un 9.klašu skolēniem tika piedāvāta nodarbība “Klimata pārmaiņas”. 8.klašu skolēni piedalījās nodarbībās “Kukaiņu pasaule” un “Nepērc viņu dzīvības’, savukārt 10.klašu skolēni – “Nepērc viņu dzīvības” un “Miljoniem gadu pirms un pēc dinozauriem...”

Nodarbības “Klimata pārmaiņas” laikā skolēni tika iesaistīti interaktīvā spēlē un veidoja videi draudzīgu pilsētu, izmantojot bioloģijas un ģeogrāfijas stundās gūtās zināšanas. Piemēram, 9.klašu skolēni varēja parādīt savas zināšanas par siltumnīcas efekta gāzēm, bet 7.klases - par fotosintēzi nozīmi uz mūsu planētas. Bija arī iespēja izvērtēt savus ikdienas paradumus un padomāt, ko ir iespēja mainīt, lai dzīvotu videi draudzīgāk.

Nodarbībā “Miljoniem gadu pirms un pēc dinozauriem...” 10.klašu skolēniem bija lieliska iespēja labāk sagatavoties pārbaudes darbam par evolūciju, jo  lekcija bija interesanta, bagātīgi ilustrēta ar daudziem attēliem un fosīlijām, kuras skolēni ar interesi aplūkoja. Ja līdz šim tās bija redzētas tikai mācību grāmatā, tad tagad bija iespēja aptaustīt un pacilāt trilobītu, bruņuzivju un citu seno organismu fosīlijas.  5.klasēm īpaši iepatikās muzeja paleontoloģes Ligitas Lukševicas atvestie dinozauru modeļi.

Nodarbībās “Kukaiņu pasaule” entomologs Jānis Dreimanis aizrāva ar savu stāstījumu un līdzi paņemtajām kukaiņu kolekcijām. 8.klašu skolēni entomologam bija sagatavojuši daudzus jautājumus par kukaiņiem, to uzvedību un dzīvesveidu un saņēma uz tiem izsmeļošas atbildes.

Nodarbībā “Nepērc viņu dzīvības!” tika runāts par pasaules aizsargājamajiem dzīvniekiem, kurus apdraud tirdzniecība (Vašingtonas konvencija jeb CITIES). Dārgumu lādē varēja aplūkot suvenīrus, kurus labāk nepirkt.

Par visām nodarbībām skolēnu atsauksmes kopumā bija pozitīvas, jo, pateicoties šīm nodarbībām, viņi varēja gan labāk izprast mācību stundās apgūto, gan papildināt savas jau esošās zināšanas. Un kas dažiem likās īpaši interesanti – redzēt īstus zinātniekus!!

Bildes apskatāmas sadaļā galerija.

Informāciju sagatavoja bioloģijas skolotāja Iveta Leiskina