Liceul de Arte (Alba Iulia, Rumānija) apmeklēšana

 Šā gada 16.-29. septembrī  Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas Comenius apakšprogrammas divpusējās partnerības projekta „Train ticket to Europe: Language awareness through visual arts" ( Nr. 2012-1-RO1-COMO7-226312) ietvaros tika īstenota kārtējā aktivitāte - Daugavpils 12. vidusskolas skolēnu un skolotāju mobilitāte - divpusējās partnerības projekta partnerskolas: Liceul de Arte (Alba Iulia, Rumānija) apmeklēšana.

Ceļā devās 21 skolēns un 6 skolotāji, sadarbības projekta dalībnieki. Ceļā tika pavadītas 4 dienas : šai laikā tika apmeklētas Polijas pilsētas Krakova un Varšava, iepazīstot šo pilsētu skaistākās, interesantākās un tūristu apmeklētākās vietas. Braucām cauri Slovākijai   un Ungārijai, priecājoties par neparasto dabu, kalnu serpentīnu un silto laiku.

Atkaltikšanās ar Alba Iulijas skolēniem bija sirsnīga un jauka. Vizītes pirmajā dienā notika svinīga projekta pasākuma atklāšana, darba plāna saskaņošana. Katra projekta diena tika piepildīta ar pasākumiem un projektā paredzētajām aktivitātēm: kalendāru un valodas plakātu veidošana, rumāņu valodas pilnveide, mākslas darbnīcu apmeklēšana un piedalīšanās to darbā, izrādes mēģinājumi un izrunas slīpēšana, kā arī pilsētas interesantāko un nozīmīgāko objektu izzināšana. Jau vizītes sākumā apmeklējām ALba Iulijas cietoksni, kas radīja neizdzēšamu iespaidu ar savu apmēru, sakoptību un pilsētnieku lepnumu par to. Pārsteidza arī krāšņā izrāde - sardzes maiņa. Apmeklējām pilsētas bibliotēkas, kā arī reto grāmatu krātuvi, kas ikdienā nav pieejama pat pilsētas iedzīvotājiem. Lai to apmeklētu, nepieciešama īpaša atļauja. Neaizmirstami bija ceļojumi uz kalniem, lai apmeklētu ledāju, vienīgo Eiropā 1986 metru augstumā, sālsraktuves un kanjonu, kā arī slavenā Drakulas pili. Protams, šajās nedēļās nobaudījām arī rumāņu tradicionālos ēdienus, kas tomēr atšķiras no mums pierastā ēdiena. Apmeklējām arī akvaparku.

Vizītes noslēgumā notika svarīgākais pasākums, kam nopietni gatavojās abu skolu skolēni - V. Šekspīra lugas „ Sapnis vasaras naktī" fragmenta iestudējums rumāņu un latviešu valodā. Taču šoreiz latviešu valodā runāja rumāņu skolēni, bet rumāņu valodā Daugavpils skolēni. Izrādes beigās ilgi skanēja aplausi un ovācijas. Arī šo pārbaudījumu skolēni izturēja godam!

Žēl, ka projekts jau tuvojas noslēgumam. Projekta laikā ikvienam tā dalībniekam ir ļoti daudz ieguvumu - apzinājās savas radošās spējas zīmēšanā, tēlošanā, jaunu valodu apguvē, ieguva jaunus draugus, iepazina jaunas valstis, to dabu, interesantākos dabas objektus, iepazina svešas tautas, to paradumus, divas nedēļas dzīvojot viesģimenēs, uzlaboja savas valodu prasmes.