Medicīnas un kontracepcijas vēsturei veltītās izstādes apmeklējums

Daugavpils cietoksnī ir atklāta izstāde, kura veltīta medicīnas un kontracepcijas vēsturei. Mūsu skolas vidusskolēniem, kuri interesējas par medicīnu un, iespējams, savus nākotnes plānus saista ar to, bija iespēja šo izstādi apmeklēt.  Izstādi ir veidojusi Veselības veicināšanas un izglītošanas biedrība Daugavpilī, un izstādes pamatā ir privāta kolekcija. Izstāde ir izvietota 19.gadsimtā būvētajā Provianta magazīnas ēkā.

Par izstādē redzamo mums stāstīja un uz jautājumiem atbildēja ārste Sarmīte Ķikuste. Izstādē uzskatāmi varēja redzēt medicīnas attīstību un salīdzināt mūsdienu medicīnas iekārtas, tehnoloģijas un kontracepcijas līdzekļus ar kādreiz bijušajiem.

Manuprāt visinteresantākais no kontracepcijas izstādes bija tikumības josta, kuru mēs redzējām. Bija divi tikumības jostu veidi: vīriešu un sieviešu. Tie atšķīrās ar formu un to, kā tās varēja aizvērt. Tāpat mēs uzzinājām, ka Čārlzs Gudjiers, kurš ir zināms ar kvalitatīvu auto riepu izgatavošanu, 1843. gadā izgudroja pirmo elastīgas gumijas prezervatīvu, kas bija ne tikai ūdens necaurlaidīgs, bet arī izturīgs. Šajā izstādē mēs arī uzzinājām to, kā 19.gadsimtā veica abortus sievietēm, cik bīstamos apstākļos tas notika, neievērojot higiēnas prasības, kā arī nevarēja pat domāt par jebkāda veida anestēziju.

Aplūkojot šo izstādi varēja nonākt pie secinājuma, ka mēs dzīvojam tādā laikmetā, kad vērsties pie ārsta pēc palīdzības ir nesalīdzināmi drošāk un efektīvāk nekā tas bija kādreiz.

Bildes apskatāmas sadaļā galerija.

Informāciju sagatavoja 10.a klases skolniece Viktorija Pavlova.