Mobilā planetārija izrādes

2.a, 2.b, 3.a, 3.b, 5.a, 5.b, 6.a un 6.b klases skolēniem iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros bija iespēja redzēt Mobilā planetārija izrādi “Virtuālā realitāte, kas virpuļo kosmosā”. Mērķis – iepazīstināt izglītojamos ar kosmosa noslēpumiem, izmantojot virtuālo realitāti, mūsdienu tehnoloģijas. Izrādē tika izmantotas ciparu tehnoloģijas, ar kuru palīdzību tika demonstrētas zvaigžņotās debesis un izplatījums visā tās daudzveidībā, kas ļāva skolēniem izbaudīt unikālu "grimšanas efekta klātbūtni" un 3D specefektus bez brillēm.

Pirms aktivitātes 3.klašu skolēni dabaszinību stundās iepazinās ar tēmām ”Saules sistēma”, “Laikasptākļi”, Ņokrišņi”, veidoja domu kartes “Kosmoss”.

Pēc Mobilā planetārija apmeklējuma izglītojamie zīmēja planētas. Skolēniem radās daudz jautājumu, atbildes meklēja kopā ar klases audzinātājām enciklopēdijās, internetā.

Piekto un sesto klašu skolēni pirms Mobila planetārija apmeklējuma klases stundās darba lapās atbildēja uz jautājumiem par kosmosu un zīmēja planētu, kura patīk visvairāk.

Pēc filmas noskatīšanās skolēni atbildēja uz fizikas skolotājas sagatavotajiem jautājumiem, lai nostiprinātu iegūtās zināšanas, precizētu informāciju. Par Visumu vēl skolēni gribētu uzzināt – vai ir vēl kāda planēta, uz kuras var dzīvot; noskaidrot visu par pievilkšanās spēku; kas notiktu, ja es iekļūtu Visumā u.c.

 

Informāciju sagatavoja direktores vietniece Signe Kotova