Leļlu teātra "Tims" aktieri ar izrādi "Šreks un ēzelītis dejā lec"

15.novembrī Daugavpils 12.vidusskolā inciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros viesojās leļlu teātra “Tims” aktieri ar izrādi “ Šreks un ēzelītis dejā lec”.

Šreks un Ēzelītis Dziesmu un deju svētkos nepiedalījās dažādu apsvērumu dēļ, tāpēc viņi, viesojoties mūsu sākumskolā,  mācīja bērniem dziesmas un dejas, kuras tika gatavotas latviešu Dziesmu un deju svētkiem.

1.-3.klašu izglītojamie un skolotāji bija sajūsmā par atraktīvo kopā dziedāšanu un dejošanu ar pasaku tēliem. Skolēniem ļoti patika aktieru tērpi un dekorācijas. Leļļu teātra “ Tims” aktieru kvalitatīvais sniegums raisīja pozitīvas emocijas gan izrādes laikā, gan vēl nākamajā dienā.

lasīt vairāk »

Iepazīt un izjust savu novadu - Latgali

Iniciatīvas „Skolas soma” ietvaros  12. klašu skolēni 9. oktobrī izzināja Krāslavas un Lūznavas kultūrvēsturisko mantojumu, Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības un baudīja Latgales ainavas īpašo valdzinājumu. Skolēniem tika piedāvātas dažādas aktivitātes, kurās tika integrēti šādi mācību priekšmeti: Latvijas vēsture, fizika, sports, matemātika. Aplūkotās tēmas:
1) „Latgales muižu nacionalizācija pēc Pirmā Pasaules kara”, „Ievērojamākie cilvēki Latgalē 18. -19. gs”;
2)  koordinātu sistēmas izmantošana matemātikā, fizikā un dabā;
3)  orientēšanās  apvidū;
4) radioviļņu izplatīšanās un QR Scanner koda izmantošana.

lasīt vairāk »