Spēks pateikt NĒ!

11.aprīlī mūsu skolā viesojās kampaņas „Spēks pateikt NĒ!” komanda – ārste, narkoloģe Maija Jēkabsone un kampaņas vēstneši – radio Pieci ētera personība Karmena Stepanova un pasākumu vadītājs Mārtiņš Kapzems  - un runāja ar 7., 8., 9. klašu izglītojamajiem par veselībai kaitīgu atkarību veidošanos un veselīgām alternatīvām smēķēšanai

Latvija ir viena no vissmēķējošākajām valstīm Eiropā, un šī problēma ietekmē arī jauniešus, kuri ir pakļauti lielākam atkarības riskam.

Tieši pusaudžu un jauniešu vecumposms ir kritisks smēķēšanas pamēģināšanai un tās uzsākšanai. Lielākā daļa smēķētāju, kuri sasnieguši pieaugušo vecumu, smēķēt uzsākuši vēl pirms 20 gadu vecuma. Parasti pusaudži pirmo reizi pamēģina smēķēt 13–16 gadu vecumā.

Narkoloģe Maija Jēkabsone informēja par ieradumu spēku un veidiem, kā sev nevēlamos ieradumus mainīt un pieņemt lēmumus, kas nekaitē veselībai, atklāja dažus padomus, kas palīdzēs teikt smēķēšanai „nē” paša spēkiem, un, protams, minēja faktus par smēķēšanas kaitīgumu.

Skolēniem bija iespēja piedalīties aktivitātēs ar vērtīgām balvām savu hobiju un interešu attīstībai. Pārrunājot pasākuma norisi ar skolēniem, atsauksmes bija pozitīvas, atzinīgi tika novērtēta gan sniegtā informācija, gan piedāvatās aktivitātes.

Informāciju sagatavoja direktores vietniece Signe Kotova