9.a un 9.b klase 1.semestra noslēgumā dodas programmas "Latvijas Skolas soma" aktivitātēs

2019. gada 12.decembra agrā rītā Daugavpils 12.vidusskolas 9.a un 9.b klases skolēni programmas "Latvijas Skolas soma" ietvaros devās uz Rīgu, lai Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā aizraujošā, izzinošā un ilustratīvā muzejpedagoģiskā nodarbībā gatavotos 9.klases vēstures eksāmenam, kas bija vēsturisko liecību un faktu apkopojums, aptverot laika posmu no aizvēstures līdz mūsdienām.

9.a klases skolniece Kristīne atceras: „Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā mums pastāstīja par Latvijas teritorijas vēsturi dažādos laika posmos. Piemēram, par jaunlatviešiem, Jauno strāvu, Pirmo pasaules karu, Neatkarības karu un daudz ko citu”. Rinalds no 9.b klases atzīmē, ka „ uzzinājis, piemēram, kādi bija Latvijas valsts pirmsākumi un to, ka PSRS laiki Latvijā nebija tie vieglākie”. Līga no 9.a klases atzīst, ka „šī bija ļoti noderīga aktivitāte, jo , izmantojot darba lapas un apmeklējot muzeja zāles, īsā laika posmā varēju atcerēties agrāk mācīto un papildināt savas zināšanas ar nozīmīgiem faktiem. Pavadītais laiks muzejā bija lieliska iespēja sagatavoties vēstures eksāmenam”.

Vēstures stāstu skolēni turpināja papildināt Rīgas Motormuzejā, kas deva ieskatu automobiļu attīstībā. Ceļš, ko cilvēce ir mērojusi no riteņa līdz pirmajam automobilim, bija 5000 gadu. Muzejs saglabā, restaurē un popularizē senos spēkratus kā Latvijas un pasaules industriālā mantojuma un materiālās kultūras sastāvdaļu. Elizabete no 9.b klases saka: „ Rīgas Motormuzejā biju otro reizi, taču man ļoti patika vērot retos automobiļus un gide mums stāstīja vēsturiskus notikumus, saistībā ar mašīnām. Manuprāt, muzeja apmeklējums bija ļoti vērtīgs, jo daudz kas palika atmiņā, piemēram, tas, ka sievietes arī piedalījās mašīnbūvē un to uzlabošanā”. Savukārt, Dāvi no 9.b klases muzejā pārsteidza Padomju laikā ražotie auto un viņam šķita, ka pagātnē krievu automobiļi bija skaisti un neparasti un, salīdzinot ar pagātni, automobiļi ir ļoti attīstījušies. Viņa klasesbiedrs Toms atceras, ka bija arī iespēja pasēdēt vecā autobusā un noskatīties simulāciju, kuras laikā pasažieris brauc ar autobusu uz kolhozu. Paralēlās klases skolniecei Baibai īpaši patika redzēt mašīnas modeli, kurā bija braucis Hitlers.

Skolēni atzina, ka šis brauciens bija lietderīgs, izzinošs, saistošs, jo mācīties muzejos ir daudz interesantāk un saka “paldies” par doto iespēju.

Bildes apskatāmas sadaļā galerija.

Inforrmāciju sagatavoja devīto klašu audzinātājas Aiva Ozoliņa un Ieva Purmale