Smilšu kino skolas solā

Smilšu kinoBērnība nav iedomājama bez rotaļām smilšu kastē. Bet smiltis ir ne tikai rotaļu materiāls, bet tās arī ir plaši izmantojamas mākslā. Kā piemēru var minēt smilšu kino, ar kuru programmas “Latvijas skolas soma”  ietvaros iepazinās mūsu skolas pirmo, trešo un 4.a klases  audzēkņi.

Skolēni  uzzināja par smilšu kino mākslu, kā tā tiek veidota, kā arī noskaidroja, ka no smiltīm var veidot arī gleznas. Smilšu kino māksliniece Zane sagatavoja īpašu smilšu kino video sveicienu mūsu skolai. Pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”  bērniem tika piedāvāta iespēja katram izveidot savu krāsaino smilšu aplikāciju.

lasīt vairāk »

Brīnumu gaidot

Brīnumu gaidodDecembrī mazajā skolā valdīja liela rosība. Visa mazās skolas rūķu saime gatavojās gada gaišākajiem, labestīgākajiem svētkiem – Ziemassvētkiem.

Rūķu darbs bija redzams  visur.  Logu apgleznošana, rotājumu griešana un līmēšana, klašu un eglīšu rotāšana, dzejoļu mācīšanās, apsveikumu un mazu dāvaniņu veidošana, piparkūku cepšana.

Kad lielie sagatavošanās darbi bija padarīti, arī Ziemassvētku brīnums bija klāt.

21.decembrī katrā klasē virmoja pašceptu piparkūku smarža, bērnu acīs staroja svētku prieks, skanēja Ziemassvētku dziesmas un dzejoļi.

lasīt vairāk »

Ceļojums gadalaikos. Ziema

Ceļojums gadalaikos. Ziema.15. un 17.decembrī 4.a un 4.b klases skolēni izbaudīja brīnišķīgu ceļojumu cauri gadalaikiem, klausoties Gadalaiku radio, ko vadīja dziedātāja Rūta Dūduma un dziedātājs un komponists Jānis Ķirsis.

Improvizētā radio ēterā skanēja R.Paula, M.Brauna dziesmas, kā arī slavenā E.Melngaiļa kora dziesma “Jāņu vakars”, latviešu mūzikas grupu “Līvi” un “Prāta Vētra” dziesmas Rūtas Dūdumas, Jāņa Ķirša un citu mūziķu izpildījumā. Tika minēti vairāku latviešu rakstnieku darbi, piemēram, E.Virzas “Straumēni”, J.Jaunsudrabiņa “Baltā grāmata”, kuros var izbaudīt visu gadalaiku ritumu. Skolēniem bija iespēja virtuāli paviesoties arī gleznotājas Alises Mediņas izstādē “Satikšanās”, kurā skatāmas gleznas, kurās atainota pilsēta dažādos gadalaikos.

lasīt vairāk »

Vairot pozitīvo

Vairo pozitīvoJau vairākus gadus mūsu skolas skolēni pirms Latvijas dzimšanas dienas vai Ziemassvētkiem iepriecina Višķu sociālās aprūpes centra iemītniekus.

Citus gadus skolēni gatavoja apsveikumus un devās uz Višķu sociālās aprūpes centru ar sagatavotiem priekšnesumiem. Šogad ierobežojumu dēļ klātienē tikties aprūpes centrā nav iespējams. Mazpulcēni un skolotājas Sarmīte Vorslovāne, Liene Vasiļjeva, Maija Ruskule, Inese Gradkovska un 9.a,  9.b meitenes un skolotāja Irēna Timinska sarūpēja 74 saldas dāvaniņas. Katrs aprūpes centra iemītnieks saņēma mazu, bet ar sirsnību un mīlestību gatavotu sveicienu Ziemassvētkos.

lasīt vairāk »

"Saules draugi" un 3.B klase

Saules darugiKas ir Saules sistēma?
Kādas ir planētas?
Kura planēta ir lielāka?

Atbildes uz jautājumiem 3.B klase meklēja apvienojot vairākus mācību priekšmetus. Dabaszinības nodarbībās uzzināja kas ir Saules sistēma. Vizuālajā  mākslā to uzzīmēja. Mūzikas stundā ietērpa to skanīgajā melodijā, dziedot Martas Marijas Sproģes dziesmu “Saules draugi”.

lasīt vairāk »

3. klašu skolnieces Aleksandra Ņikitina un Sofija Šeršņova ar vissirsnīgākajiem Ziemassvētku sapņu piepildīšanās novēlējumiem!

3. klases apsveikums

lasīt vairāk »

Bibliotekārā stunda – grāmatas elementi

Bibliotekāra stunda“Grāmata ir viens no lielākajiem dārgumiem, kas ceļ cilvēka vērtību. Nedrīkst būt šodien cilvēka, kas nebūtu draugos ar grāmatu. Mīlēt grāmatu jāmācās jau no bērnu dienām.”     

Jāzeps Osmanis

lasīt vairāk »