Ja peldēt, tad droši!

Peldēt drošiPirms došanās vasaras brīvlaikā ir ļoti svarīgi aktualizēt drošības jautājumus. Tāpēc mācību gada pēdējās trijās nedēļās bioloģijas un klases stundās īpaša uzmanība tika pievērsta gan drošībai uz ūdens, gan citiem jautājumiem, kuri saistīti ar drošību.

15. maijā tika atzīmēta Starptautiskā ūdens drošības diena, kuras galvenais mērķis ir globālās izpratnes palielināšana par slīkšanu un tās profilaksi, kā arī dažādu veidu sabiedrības izglītošana par drošību pie ūdenstilpnēm un uz ūdens.

lasīt vairāk »

Konkurss "FIZMIX Eksperiments" joprojām ir populārs

 Fizmix1Jau 27. gadu  norisinās  AS "Latvenergo" organizētais skolēnu erudīcijas konkurss “FIZMIX Eksperiments”. Šī  konkursa mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu ikdienā, veicināt jauniešos interesi par eksaktajām zinātnēm, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī veicināt jauniešos profesionālu interesi, padziļināti apgūstot fiziku. Ar konkursa "FIZMIX Eksperiments" palīdzību gan skolotāji, gan skolēni var pārliecināties, ka fizika nav tikai sarežģīta teorija, bet tā eksistē mums visapkārt un var būt aizraujoša. Teju tūkstotis skolēnu šogad pieņēma “FIZMIX Eksperimenta” izaicinājumu un pārbaudīja savas zināšanas fizikā.

lasīt vairāk »

Skolēni mācās pateikt "nē"!

Pateikt nēVeselības ministrijas pasūtītajā atkarības profilakses programmā “Unplugged” (“Atvienots”) skolām, to  praksē īstenoja arī mūsu skolas sestās klases – 6.a klases  darbojās gandrīz visu II semestri, savukārt 6.b klase projektā iesaistījās kā testa klase. 

Programmu “Unplugged” veido 12 nodarbības, kurās ir iekļauti jautājumi, kas ietver kritiskās domāšanas, lēmumu pieņemšanas, radošās domāšanas, efektīvas komunikācijas, savstarpējo attiecību, empātijas un citu prasmju un iemaņu attīstīšanu 12-14 gadus veciem jauniešiem. Savukārt skolēnu vecākiem ir iespēja apmeklēt darbnīcas, kurās risina pusaudžu vecākiem aktuālus jautājumus. Tiek attīstītas un stiprinātas vecāku prasmes komunicēt un kopīgi risināt dažādus pusaudžu vecumposmam aktuālus jautājumus.

lasīt vairāk »

Ceļojums pa Daugavpili un mākslas pasaulē

Mākslas pasaulē26.maijā programmas “Latvijas skolas somas”  ietvaros 8.b klase devās aplūkot Daugavpili ar retro tramvaju, izzinot pilsētas vēsturi un pievēršot uzmanību ievērojamākajiem pilsētas objektiem, bet pēc tam gandrīz divas stundas pavadīja aizraujošā  mākslas pasaules iepazīšanā Marka Rotko Mākslas centrā.

lasīt vairāk »

Skolas pagalmā izskan dziesmas Latvijai

Dziesma LatvijaiPrieks, enerģija, dziesmas Latvijai – atslēgas vārdi, kas raksturo Rūtas Dūdumas un Jāņa Ķirša koncertlekciju, kas notika 31.maijā mūsu skolas pagalmā.

Dzirkstošas enerģijas pilnie dziedātāji aizrāva gan skolēnus, gan skolotājus – skatītāji gan dziedāja līdzi populārās latviešu dziesmas, gan dejoja. Koncertlekcijā izskanēja dziesmas, kas bija nozīmīgas mūsu tautai izšķirošos vēsturiskos brīžos, tika sniegta informācija par vēstures notikumiem, komponistiem, kultūras notikumiem, kas palīdzēja radīt tā brīža kopainu par vērtībām, brīvību un tautas patriotismu. Mūziķi nodziedāja arī ukraiņu tautas dziesmu, pieminot kara plosīto Ukrainu.

lasīt vairāk »

Pavasara ceļojums

Pavasara ceļojumsCik jauki visiem kopā mācīties skolā! Cik brīnišķīgi visiem kopā atpūsties! Un visjautrāk ir, kad kopā var doties ceļojumā!

Mūsu 4.b klase un 8. klases skolēni, skolotāja Liāna un skolotāja Elīza, mamma Ilona, Aija un tētis Dmitrijs devāmies ekskursijā. Piedzīvojums sākās, kad pie skolas piebrauca liels, īsts tūristu autobuss. Mēs visi devāmies braucienā uz Aglonu. Pa autobusa logu vērojām daiļo pavasari – dzeltenas pļavas, aiz plaukstošiem kokiem -  zili ezeri!

lasīt vairāk »

9.klašu skolēni gatavojās vēstures eksāmenam

Gatavojas eksāmenam02.06.2022. mūsu skolā notika muzejnodarbība "Gatavošanās vēstures eksāmenam”, kuru vadīja Latvijas Nacionālā vēstures muzeja darbiniece. Stundā piedalījās 9.a un 9.b klases skolēni un vēstures skolotājas Lidija Daņilova un Ieva Purmale. Skolēni atkārtoja nozīmīgakos Latvijas vēstures faktus no aizvēstures līdz mūsdienām, nostiprinot savas zināšanas, aizpildīja muzeja sagatavoto atgādnes darba lapu, kā arī uzzināja vairāk par Latvijas Nacionālā vēstures muzeja krājumiem un ekspozīciju. Prezentācijas laikā skolēni varēja atsaukt atmiņā, kā izskatījās Latvijas teritorija kartēs dažādos laika periodos,  iepazīt nozīmīgākās vēstures personības un dažādus sadzīves priekšmetus. 

lasīt vairāk »

Brauciens ar retro tramvaju pa Daugavpili

TramvajāSagaidot pilsētas dzimšanas dienu, maija izskaņā 3.klašu skolēni tika iepazīstināti ar Daugavpils kultūrvēsturiskajām vietām.

Vizuālās mākslas stundās skolēni izzināja Daugavpils valstspilsētas nozīmīgākos kultūrvēsturiskos objektus. Savos darbos viņi attēloja interesantāko vietu pilsētā un stāstīja par to. 3.a klases izglītojamie apmeklēja Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju.

lasīt vairāk »

Absolventu tikšanās – šogad maijā

Absolventu tikšanāsDaudz kas mūsu dzīvē atkārtojas. Gadalaiki. Saules un lietus dienas. Cīruļu dziesmas un ceriņu smarža pavasarī, pēdu labsajūta, iekāpjot jūnija zīdaini mīkstajā zālē, krāsaino lapu paklājs rudenī.....Tas viss jau justs gadu no gada. Tomēr – ik reizes justs citādi, ik reizes atšķirīgi. Tāpat ir ar absolventu tikšanās reizēm skolā. Katrreiz, esot kopā pēc kāda laika, ir kaut kas jauns pārrunājams, iemirdzas citas atmiņu šķautnes.

lasīt vairāk »

Iepazīts vēl viens kultūrvēstures objekts – Daugavpils Skrošu rūpnīca

Skrošu rūpnīcaMaijā 6.b, 7.a un 7.c klases skolēni devās iepazīt Daugavpils Skrošu rūpnīcu. Skolēni un skolotāji kārtējo reizi pārliecinājās, ka tas ir patiešām interesants kultūrvēstures objekts Daugavpilī.

Visus pārsteidza nepiespiestā un brīvā atmosfēra, saistīja atraktīvais gida stāstījums. Skolēnus pārsteidza, ka skrošu liešanas tornis darbojas vēl joprojām. Viņi interesējās, kur var apgūt skrošu lējēja profesiju, izrādījās, ka šo amatu var apgūt pašā rūpnīcā un tas tiek pārmantots no paaudzes paaudzē.

lasīt vairāk »