Ēnu diena Daugavpils pilsētas domē

Ēnu dienaNo 06.04.2022. katram skolēnam bija iespēja pieteikties Ēnu dienām 2022, izvēloties sev tuvāko profesionālo jomu, kurā pēc tam labprāt strādātu, ieguldot savu sirdi un dvēseli, jo darbs kaut kādā ziņā ir misija, tāpēc tai jābūt dabiskai, nepiespiestai, harmonijas un pozitīvu emociju pilnai, tikai tad var apgalvot, ka esam atraduši savu vietu zem saules siltajiem stariņiem. Un tagad varam droši kalpot sabiedrības labklājībai.

lasīt vairāk »

Daugavpils 12.vidusskola kopā dažādībā ar Itālijas, Spānijas un Rumānijas partneriem

Erasmus+

Globalizētajā pasaulē ikdienā skolas saskaras ar izaicinājumiem, kam pamatā ir dažādi sabiedrību ietekmējoši notikumi, attieksmes, uzskati, kultūras daudzveidība un nu jau arī pandēmija ar tās izaicinājumiem. Izglītība ir ietekmīgs līdzeklis, lai risinātu tādas problēmas kā diskriminācija, rasisms, vardarbība, vai dzimumu atšķirības, kas ir kļuvušas par ikdienas realitāti sabiedrībā kopumā un ietekmē arī skolu kopienas. Viena no iespējām izglītoties skolēniem, paplašināt viņu redzesloku, pilnveidot angļu valodas sarunvalodas prasmes, palielināt piederības sajūtu Eiropai, novēršot  rasistiskas, neiecietīgas un šovinistiskas uzvedības rašanos, ir  dalība dažādos projektos.

lasīt vairāk »

Daugavpils 12.vidusskolas skolēnu un skolotāju komanda piedalās Erasmus + projekta "Kopā dažādībā" mobilitātē Timišoarā, Rumānijā

Erasmus+

Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr. 2 (KA2) Stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekta "Together in our Diversity" ("Kopā dažādībā"; līguma Nr. 2019-1-ES01-KA229-064643_2) ietvaros Daugavpils 12. vidusskolas  10. un 11.klases skolēnu un divu skolotāju komanda no 2022.gada 28. martam līdz 1. aprīlim piedalījās mācību aktivitātēs  Timišoaras pilsētā, Rumānijā. Projektā klātienē tikās 2 valstu –  Rumānijas un Latvijas – pārstāvji, taču spāņu un itāļu skolēnu un skolotāju komandas pievienojās 28., 31.marta, kā arī 1.aprīļa tiešsaistes aktivitātēs, izmantojot google.meet platformu.

lasīt vairāk »

Veselības nedēļa

Veselības nedēļāNo 4.līdz 8.aprīlim mūsu skolā notika Veselības nedēļas aktivitātes.

Katra nedēļas diena bija veltīta kādam veselības komponentam – pirmdien tika aktualizēts jautājums par miega kvalitāti un tā higiēnu, otrdien – veselīgs uzturs, trešdien – fiziskās aktivitātes, ceturtdien – Pasaules Veselības dienā – tika aktualizēta piesārņojuma ietekme uz cilvēka veselību un ko darīt, lai to mazinātu, piektdien – psihoemocionālā veselība. Skolas foajē uz ekrāna tika rādītas prezentācijas, kuru saturs bija atbilstošs katras dienas tēmai un kurās tika iekļauti dažādi praktiski padomi veselības uzlabošanai.

lasīt vairāk »

11.klašu skolēnu piedzīvotais "Daktera Čehova laboratorijā"

Izrādes afiša23.martā mūsu skolas 11.klašu skolēni iejutās neparastā atmosfērā izrādē “Daktera Čehova laboratorija” Daugavpils teātrī.

Izrāde liek aizdomāties par cilvēku savstarpējām attiecībām, par cilvēku attieksmi pret dzīvi, notiekošo, cilvēciskumu.

Izrāde „Daktera Čehova laboratorija” ir nebijis eksperiments uz Daugavpils teātra skatuves,  kurā, lai varētu pilnībā ļauties laikmetīgās mākslas pieredzei, skatītāji sēž kustīgos krēslos uz skatuves tās centrā un skatās uz notiekošo 360 grādu amplitūdā. Antona Čehova īsie stāsti  „Ienaidnieki”, „Ļaunprātis”, „Laulātā draudzene”, „Aņuta” un daudzi citi piedāvāti skatītājiem dramatisko miniatūru veidā.  Izrādē skatītājs  dzīvo līdzi vienkāršiem cilvēkiem īsās epizodēs no viņu dzīves.

lasīt vairāk »

Frankofonijas dienas Daugavpilī

Tikšanās ar vēstnieciFrancijas vēstniece Aurēlija Ruajē-Gunēna apciemoja Daugavpili skaistajā, saulainajā dienā, liekot punktu Frankofonijas pasākumu virknē. Katru gadu martā visā pasaulē tiek organizēti dažādi pasākumi Frankofonijas dienu ietvaros (Frankofonija ir starptautiska valstu kopiena, kurā apvienojušās valstis, kurās franču valoda ir valsts valoda vai to lieto nozīmīga daļa valsts iedzīvotāju, vai franču valoda un kultūra ir atstājusi ievērojamas pēdas vietējā kultūrā). Arī šogad skolēni arī piedalījās dažādos pasākumos. Daugavpils 12.vidusskolas12.klases skolniece Melanija Žilko kopā ar DVĢ, 9.vidusskolas  audzēkņiem un DU studentiem piedalījās diskusijā par franču valodas nozīmi pasaulē.

lasīt vairāk »

Valsts prezidenta Egila Levita vizīte mūsu skolā

Prezidenta vizīte5.aprīlī mūsu skolā viesojās Valsts prezidents Egils Levits.

Prezidenta kungs tikās ar 7.b klases skolēniem latviešu valodas  un 12.klases skolēniem matemātikas stundā. Pēc īsas sarunas prezidents Egils Levits nofotografējās ar skolēniem.

Baltajā zālē notika prezidenta Egila Levita un skolas vadības, skolotāju un skolēnu pārstāvju tikšanās. Pasākumā piedalījās arī Valsts prezidenta kancelejas pārstāvji, Daugavpils domes deputāts, mūsu skolas absolvents Igors Aleksejevs, žurnālists, arī mūsu skolas absolvents Ēvalds Dukuls.

lasīt vairāk »