Rudens ražas "Miķeldienas taka"

Miķeļdienas taka29. septembris ir Miķeļi jeb Miķeļdiena. Tie ir latviešu rudens saulgrieži un vasaras aizvadīšanas svētki. Miķelis latviešu tautasdziesmās ir saukts par labu un bagātu vīru, kas saistās ar rudens ražas ienākšanos. Miķeļi ir diena, kad visai ražai jābūt zem jumta.

Par godu rudens saulgriežiem Daugavpils 12. viduskolas sākumskolas saime skolas pagalmā veidoja krāšņo rudens ražas taku, ko nosauca par “Miķelīša taku”. Takā sarindojās košie rudens ziedi, burkāni, kartupeļi, āboli, kabači, patisoni, ķirbji, kukurūza, kastaņi, pīlādži.

lasīt vairāk »

Dzejas instalāciju izstāde

instalācijaes to vienu atstāt gribu

ja es drīkstu ja ir ļauts

savu īso vientiesibu

kuru cits par dzeju sauc

/Knuts Skujenieks/

 

Latvijā septembris ir dzejas mēnesis, un 5. septembrī savu skaisto 85 gadu jubileju svinēja latviešu dzejnieks Knuts Skujenieks.

Mūsu skolas 10.klases skolēni izveidoja dzejas instalāciju izstādi, kas veltīta dzejniekam. Katra grupa izvēlējās vienu Knuta Skujenieka dzejoli un veidoja savu radošo darbu. Vienojošais dzejas moto – mīlestība.

lasīt vairāk »

Skolas mazpulcēni un skolas dome aicina piedalīties labdarības akcijā

labdarības akcija

lasīt vairāk »

Aktīvā sestdiena

Aktīvā sesdiena25.septembrī mūsu skolas skolēni un skolotāji aktīvi piedalījās 56. tradicionālajā Daugavpils-Mežciems skrējienā. Skolēnu vecuma grupas bija dažādas, sākot no 7. un līdz 12. klasei.

Skrējiena dalībnieki pārvarēja 5 kilometru distanci, neskatoties uz laika apstākļiem.

Daži mūsu skolēni  piedalījās 10 kilometru skriešanas distancē.
Aktīvi bija arī skolotāji, piedaloties gan kā skrējēji, gan kā līdzjutēji.
Paldies par atbalstu arī vecākiem, kuri veltīja laiku šim pasākumam!

lasīt vairāk »

Konkurss "Zelta sietiņš" Berķenelē

Aleksandras ŅikitinasAr saulīti, kas pamazām ripo no sava vasaras kalna, ar zeltainām lapām, pīlādžogu sārtiem un dzestriem rītiem ir pienācis septembris - rudens mēnesis. Septembrī Latvijā skan arī dzeja, jo klāt ir Dzejas dienas.

Arī šogad Raiņa mājā Berķenelē notika skatuves runas konkurss "Zelta sietiņš". Konkursa dalībnieki bija Latgales skolu 2.-12. klašu audzēkņi, kuri skandēja Raiņa un Aspazijas dzeju.

lasīt vairāk »

Daugavpils 12.vidusskolas Programmas Erasmus+:Jaunatne darbībā projekta "Mākonis" aktivitāte "Kopīgais un atšķirīgais - Jauniešu iespējas ietekmēt un piedalīties jaunatnes politikas plānošanā un realizēšanā Daugavpilī un Bauskā"

Mākonis logoProgrammas Erasmus+:Jaunatne darbībā projekta “Mākonis” ietvaros 16. septembrī Daugavpils 12.vidusskolas jaunieši kopā ar Bauskas Valsts ģimnāzijas vienaudžiem piedalījās diskusijā par jauniešu iespējām jaunatnes politikas veidošanā "Kopīgais un atšķirīgais - Jauniešu iespējas ietekmēt un piedalīties jaunatnes politikas plānošanā un realizēšanā Daugavpilī un Bauskā ” Šīs projekta pēdējās ieplānotās aktivitātes mērķis: Izvērtēt lēmumu jauniešu politikas jomā pieņemšanas procesu un tradīcijas Bauskā un Daugavpilī.

lasīt vairāk »

Diskusija "Jauniešu balsis demokrātijai"

logo IAC13.septembrī mūsu skolā notika Izglītības attīstības centra (turpmāk tekstā - IAC) projekta “Piedalies un veido nākotni!” aktivitāte  -  diskusija “Jauniešu balsis demokrātijai”. Diskusiju vadīja Daugavpils Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes prodekāns Mg. hist. Dmitrijs Oļehnovičs, tajā aktīvi piedalījās mūsu skolas 11.mv klases skolēni un J. Raiņa Daugavpils 6.pamatskolas skolēni. Diskusija izvērsās spraiga un aizraujoša, jo vēsturnieks D.Oļehnovičs, rosinot jauniešus domāt, nemitīgi uzdeva jautājumus un arī jauniešiem bija daudz jautājumu par politiskajiem procesiem Latvijā.

lasīt vairāk »

Rudens krosa stafetes 2021

Rudens krosa stafetesDaugavpils 12. vidusskolas meiteņu  komanda 2006.- 2007. dz.g. un jauktā vidusskolas komanda 2003.-2005. dz.g.
15.09.2021. izcīnīja 1.vietas Daugavpils pilsētas skolēnu sacensības vieglatlētikā "Rudens krosa stafetes 2021"

Meiteņu komanda

1. Eva Elizabete Brokāne - 9.b klase
2. Evelīna Antoneviča - 8.a-2 klase
3. Līga Kuroša - 9.b klase

lasīt vairāk »