7. b klases komandai 1. vieta konkursa "Cielavas gudrības" 1.kārtā

Cielavas gudrībasJau kuru gadu mūsu skolas komandas piedalās Latvijas Nacionālā dabas muzeja rīkotajā konkursā “Cielavas gudrības” un šīs sezonas iesākums mums ir ļoti veiksmīgs –

Ivaram, Laurai, Henrijam (7.b klases komanda) – 1.vieta,

Ievai, Loritai, Aigaram - (6.a klases komanda) – 6.vieta.

lasīt vairāk »

Daugavpils 12.vidusskolas komanda piedalās Erasmus+ projekta "Ziņa ir saņemta" ("MESSAGE IS GOT") aktivitātēs Kolobžegā, Polijā

Erasmus+

No 2021.gada 6.decembra  līdz 10.decembrim Polijā, Kolobžegā,  Eiropas Savienības Erasmus+ programmas pamatdarbības Nr. 2 (KA2) stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekts “Ziņa ir saņemta” “MESSAGE IS GOT” (Līguma Nr. 2020-1-PL01-KA229-081850_3)  ietvaros Daugavpils 12. vidusskolas matemātikas skolotāja Irēna Puncule un datorikas skolotāja Inese Ivana ar 5 skolēniem no 12.klases: Arti Bļinovu, Barbaru Bērziņu, Amandu Neimani, Viktoriju Popovičevu un Karīnu Smilginu, apmeklēja J.Korčaka Kolobžegas pamatskolu Nr.6 kopā ar skolēniem un skolotājiem no Itālijas, Portugāles un Turcijas, kur notika projekta pirmā mobilitāte. Projekta galvenais mērķis ir labās prakses apmaiņa par medijpratības jautājumiem. Interneta un sociālo plašsaziņas līdzekļu atkarība, kiberiebiedēšana, viltus ziņu problēmas, pielāgošanās digitālajai kultūrai, piekļuve ticamai informācijai, tiešsaistes personas privātuma pārkāpumi, datu drošība un dažādas digitālās krāpšanas formas ir galvenās projekta interešu jomas.

lasīt vairāk »

Pārsteigumu laiks skolā

Pārsteigumu laiks skolāMūsu skolā pirms Ziemassvētkiem ir jauka tradīcija – katra klase gatavo pārsteigumu citai klasei.

Pārsteigumi šogad bija visdažādākie – tika dāvināti mandarīni, saldumi, skanēja daudz laba vēlējumu Ziemassvētkos un Jaunajā gadā, bija klases, kuru skolēni gatavoja sirsnīgus apsveikumus. 7.c  iepriecināja 7.b klases skolēnus ar siltu tēju un kanēļmaizītēm, izveidoja viktorīnu, izmantojot Kahoot! tiešsaistes lietotni. 4.a klases audzinātāja Nataļja Agafonova 8.a-1 klases skolēniem vadīja eņģeļu veidošanas meistarklasi. 8.a1 skolēni veidoja krustvārdu mīklas 4.b klases skolēniem un dāvināja konfektes. Dažas klases apsveikšanā izmantoja pasaku tēlus –, lāci, vāveri un pat ziemeļbriedi Rūdolfu.

lasīt vairāk »

Smilšu kino skolas solā

Smilšu kinoBērnība nav iedomājama bez rotaļām smilšu kastē. Bet smiltis ir ne tikai rotaļu materiāls, bet tās arī ir plaši izmantojamas mākslā. Kā piemēru var minēt smilšu kino, ar kuru programmas “Latvijas skolas soma”  ietvaros iepazinās mūsu skolas pirmo, trešo un 4.a klases  audzēkņi.

Skolēni  uzzināja par smilšu kino mākslu, kā tā tiek veidota, kā arī noskaidroja, ka no smiltīm var veidot arī gleznas. Smilšu kino māksliniece Zane sagatavoja īpašu smilšu kino video sveicienu mūsu skolai. Pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”  bērniem tika piedāvāta iespēja katram izveidot savu krāsaino smilšu aplikāciju.

lasīt vairāk »

Brīnumu gaidot

Brīnumu gaidodDecembrī mazajā skolā valdīja liela rosība. Visa mazās skolas rūķu saime gatavojās gada gaišākajiem, labestīgākajiem svētkiem – Ziemassvētkiem.

Rūķu darbs bija redzams  visur.  Logu apgleznošana, rotājumu griešana un līmēšana, klašu un eglīšu rotāšana, dzejoļu mācīšanās, apsveikumu un mazu dāvaniņu veidošana, piparkūku cepšana.

Kad lielie sagatavošanās darbi bija padarīti, arī Ziemassvētku brīnums bija klāt.

21.decembrī katrā klasē virmoja pašceptu piparkūku smarža, bērnu acīs staroja svētku prieks, skanēja Ziemassvētku dziesmas un dzejoļi.

lasīt vairāk »

Ceļojums gadalaikos. Ziema

Ceļojums gadalaikos. Ziema.15. un 17.decembrī 4.a un 4.b klases skolēni izbaudīja brīnišķīgu ceļojumu cauri gadalaikiem, klausoties Gadalaiku radio, ko vadīja dziedātāja Rūta Dūduma un dziedātājs un komponists Jānis Ķirsis.

Improvizētā radio ēterā skanēja R.Paula, M.Brauna dziesmas, kā arī slavenā E.Melngaiļa kora dziesma “Jāņu vakars”, latviešu mūzikas grupu “Līvi” un “Prāta Vētra” dziesmas Rūtas Dūdumas, Jāņa Ķirša un citu mūziķu izpildījumā. Tika minēti vairāku latviešu rakstnieku darbi, piemēram, E.Virzas “Straumēni”, J.Jaunsudrabiņa “Baltā grāmata”, kuros var izbaudīt visu gadalaiku ritumu. Skolēniem bija iespēja virtuāli paviesoties arī gleznotājas Alises Mediņas izstādē “Satikšanās”, kurā skatāmas gleznas, kurās atainota pilsēta dažādos gadalaikos.

lasīt vairāk »

Vairot pozitīvo

Vairo pozitīvoJau vairākus gadus mūsu skolas skolēni pirms Latvijas dzimšanas dienas vai Ziemassvētkiem iepriecina Višķu sociālās aprūpes centra iemītniekus.

Citus gadus skolēni gatavoja apsveikumus un devās uz Višķu sociālās aprūpes centru ar sagatavotiem priekšnesumiem. Šogad ierobežojumu dēļ klātienē tikties aprūpes centrā nav iespējams. Mazpulcēni un skolotājas Sarmīte Vorslovāne, Liene Vasiļjeva, Maija Ruskule, Inese Gradkovska un 9.a,  9.b meitenes un skolotāja Irēna Timinska sarūpēja 74 saldas dāvaniņas. Katrs aprūpes centra iemītnieks saņēma mazu, bet ar sirsnību un mīlestību gatavotu sveicienu Ziemassvētkos.

lasīt vairāk »

"Saules draugi" un 3.B klase

Saules darugiKas ir Saules sistēma?
Kādas ir planētas?
Kura planēta ir lielāka?

Atbildes uz jautājumiem 3.B klase meklēja apvienojot vairākus mācību priekšmetus. Dabaszinības nodarbībās uzzināja kas ir Saules sistēma. Vizuālajā  mākslā to uzzīmēja. Mūzikas stundā ietērpa to skanīgajā melodijā, dziedot Martas Marijas Sproģes dziesmu “Saules draugi”.

lasīt vairāk »

3. klašu skolnieces Aleksandra Ņikitina un Sofija Šeršņova ar vissirsnīgākajiem Ziemassvētku sapņu piepildīšanās novēlējumiem!

3. klases apsveikums

lasīt vairāk »