Bibliotekārā stunda – grāmatas elementi

Bibliotekāra stunda“Grāmata ir viens no lielākajiem dārgumiem, kas ceļ cilvēka vērtību. Nedrīkst būt šodien cilvēka, kas nebūtu draugos ar grāmatu. Mīlēt grāmatu jāmācās jau no bērnu dienām.”     

Jāzeps Osmanis

lasīt vairāk »

Kā nofilmēt savu filmu?

Kā nofilmēt filmuProgrammas “Latvijas skolas soma” ietvaros 16.decembrī 12.klases skolēniem tika piedāvāta interaktīvā mācību filmu studija “Nofilmē savu filmu”. Tā kā nodarbība notika tiešsaistē, skolēni guva vairāk informatīvu priekšstatu un zināšanas, kas jāņem vērā, lai nofilmētu kvalitatīvu filmu.

Kādas ir 12.klases skolēnu atsauksmes?

Mēs uzzinājām ka pat 1 minūtes ilgas filmiņas veidošana aizņem ilgu laiku. Mums kopumā patika šis pasākums, mēs uzzinājām daudz jaunas informācijas un arī īsās filmiņas bija aizraujoši skatīties (Dženeta, Jūlija)

Patika, bija interesanti skatīties īsfilmas, kaut kas īpašs, neparasts. Jauna domāšana par filmām, to uzņemšanu (Kristaps)

lasīt vairāk »

Krāsu prieks mūsu skolā

Krāsu nedēļaNo 6.12. līdz 10.12. Skolēnu dome aicināja skolēnus iesaistīties akcijā ”Velc katrai nedēļas dienai atbilstošās krāsas apģērbu!”

Pirmdien aktuāla bija sarkanā krāsa - enerģijas, uzmanības krāsa, otrdien-zaļā, kas simbolizē mieru, veicina radošumu, nomāc apetīti, ekoloģijas krāsa, trešdien valdīja dzeltenā krāsa, šī krāsa nes gaišumu un optimismu, ceturtdien-zilā krāsa, kas simbolizē uzticību un mieru, piektdien - melnā krāsa, kas ir spēka krāsa un spēj izraisīt spēcīgas emocijas.

Prieks bija redzēt skolotājus, kuri atbalstīja Skolēnu domi un arī “ievēroja” noteikto krāsu kodu.

lasīt vairāk »

Skolotāja Liāna Ceceruka saņem konkursa "Ko Tev zināt? Nieks!" specbalvu pedagogam

9. klaseŠī gada rudenī Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar SIA “OnPlate” organizēja izglītojošu konkursu “Ko Tev zināt? Nieks!” Nacionālā veselību veicinošo skolu tīkla (NVVST) izglītības iestāžu 3. – 4. klašu izglītojamajiem. Izglītojošā konkursa mērķis bija mērķauditorijai saistošā veidā skaidrot pamata jautājumus saistībā ar veselības veicināšanu un slimību profilaksi, veicināt zināšanas un izpratni par to, kā motivēt izdarīt veselību veicinošas izvēles ikdienā.

lasīt vairāk »

Ekoskolu Rīcību dienas

Ekoskola, rīcībaVisā Latvijā un arī Daugavpils 12. vidusskolā no 15. – 28. novembrim norisinājās Rīcību dienas. To mērķis ir  divās nedēļās pievērst sabiedrības uzmanību klimata pārmaiņām, bioloģiskās daudzveidības izzušanai un vides piesārņojumam.

Mūsu skolas audzēkņi Rīcību dienu ietvaros pētīja ūdens piesārņojumu tuvākajās ūdenstilpēs, kā arī, vai tajās ir sastopamas aizsargājamas zivju sugas. Skolēni izpētīja arī mūsu valstī pieņemtos noteikumus saistībā arī makšķerēšanu. Uzzināja, kā veikalā izvēlēties tādu zivi, kura iegūta ilgtspējīgi apsaimniekojot pasaules ūdeņus. Izveidoja skolā ekspozīciju par apdraudētajām zivju sugām un informatīvu materiālu par to, kā izdarīt zivij un cilvēkam drošāko izvēli.

lasīt vairāk »

Novembris – Latvijas mēnesis

latvijas mēnesisVistumšākajā laikā – novembrī – svinam Lāčplēša dienu un mūsu Latvijas dzimšanas dienu. Iededzot sveces, pieminējām Latvijas brīvības cīnītājus, mācību stundās aktualizējām ar Latviju saistītas tēmas.

4.klašu un 5.klašu skolēni pārbaudīja savas zināšanas par Latvijas simboliem, ģeogrāfiju, personībām, vēsturi viktorīnā “Cik daudz tu zini par Latviju?” klases stundās.

5.b un 6.a klases skolēni savu piederību valstij un Latvijas kultūrai apliecināja, latviešu valodas stundās stāstot par latviskāko priekšmetu mājās vai lietu, kura visvairāk saistās ar Latviju. 6.a klases skolēniem klases stundā piedalījās viktorīnā “Es mīlu tevi – Latvija!”, savukārt 6.b klases skolēni rakstīja savus vēlējumus Latvijai dzimšanas dienā un meklēja 100 faktus par Latviju.

lasīt vairāk »

Mūsu mazie svētki – sākas DU Zinātnes skola!

DU zinātnes skola27.novembrī Zoom platformā mums atkal bija iespēja attālināti satikties ar DU mācībspēkiem, jo notika Zinātnes skolas 1. nodarbība, kurā kā klausītāji piedalījās vairāki mūsu vidusskolas klašu skolēni.

Pirmās kopējās lekcijas laikā jauniešiem bija lieliska iespēja noklausīties profesora Arvīda Barševska stāstu “Par savām interesēm un izdošanos” par viņam mīļo vaboļpētniecību un spēju atrast sevī motivāciju dažādos dzīves brīžos. “To, ka  būšu biologs, es zināju kopš 4.klases, bet, ka pētīšu tieši vaboles –  gan nē.” , - ar tādu teikumu Arvīds Barševskis mums darīja zināmu ko ļoti svarīgu – šobrīd daudzu neziņa par nākotnes profesijas izvēli nav ļoti liela problēma, galvenais ir apzināties savas intereses un darboties tieši tajā virzienā. Profesora stāstījums bija ļoti interesants, kas vēlreiz apliecināja to, ka viņš skolēnu balsojumā atzīts par iepriekšējā mācību gada interesantāko lektoru Zinātnes skolā.

lasīt vairāk »