Mūsu skolēni kļūst par sabiedriskajiem zinātniekiem

ievaKopumā 40 mūsu skolas skolēni no 4.līdz 12.klasei piedalījāszibakcijā "Viena diena Latvijā", tādējādi brīvprātīgi palīdzot Latvijas Universitātes zinātniekiem, un kļūstot par brīvprātīgajiem novērotājiem jeb sabiedriskajiem zinātniekiem. Lai to izdarītu, skolēniem bija jāatrod un jānofotografē trīs koki tuvplānā - ābele, bērzs un ieva. Šī zibakcija "Viena diena Latvijā", notika vienu dienu 30. aprīlī visā Latvijas teritorijā, un tās mērķis bija labāk izprast dabas norises un reģionālās atšķirības. Visvairāk prasīto  koku sugu fotogrāfiju mūsu skolēni uzņēma Daugavpilī, bet koki tika meklēti un atrasti arī Augšdaugavas un Jēkabpils novados.

lasīt vairāk »

Daugavpils 12. vidusskolā noslēdzošā mācību aktivitāte Erasmus+ projekta "Kopā dažādībā" ietvaros

Logo
Šobrīd šķiet, ka cilvēces lielākais izaicinājums ir mācīšanās. Mācīšanās no vēstures, no pieredzētā un piedzīvotā, no darītā un sasniegtā.

Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr. 2 (KA2) Stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekta "Together in our Diversity" ("Kopā dažādībā"; līguma Nr. 2019-1-ES01-KA229-064643_2) ietvaros, Daugavpils 12. vidusskola no 9. maija līdz 13. maijam uzņēma viesus no Spānijas, Itālijas un Rumānijas, lai visi kopā darbotos, mācītos cits no cita, uzkrātu zināšanas un sasniegtu projekta mērķus tikšanās tēmas „“Spējas, speciālās vajadzības, apdāvināti skolēni, īpašās programmas” ietvaros. Šī bija pēdējā projekta mācību aktivitāšu tikšanās, kura Covid-19 pandēmijas dēļ iepriekš tika pārcelta.

lasīt vairāk »

Daugavpils 12.vidusskolas 2 skolotāji un 4 skolēni viesojas rumāņu skolā, Branesti

Logo 

No 2022.gada 1.maija  līdz 6.maijam Rumānijā, Branesti,  Eiropas Savienības Erasmus+ programmas pamatdarbības Nr. 2 (KA2) stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekta “Stāstnieki Eiropā” “STORYTELLERS ACROSS EUROPE” (Līguma Nr. 2020-1-EL01-KA229-078992_2)  ietvaros Daugavpils 12. vidusskolas fizikas skolotāja Iveta Meškovska un datorikas skolotāja Inese Ivana ar 4 skolēniem no 6.klases Armandu Zaharu, Rihardu Stivriņu, Viktorijas Užuli un Austru Suseju apmeklēja Scoala Gymnaziala Branesti, kur kopā ar skolēniem un skolotājiem no Grieķijas, Turcijas un  Lietuvas piedalījās projekta pirmajā īstermiņa mācīšanās aktivitātē. Itālijas komanda pieslēdzās caur Zoom platformu.

lasīt vairāk »

Svinējām Latvijas otro dzimšanas dienu!

Baltā galdauta svētki4. maijā, Latvijā un citviet pasaulē tiek svinēta Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadiena. 1990. gada 4. maijā 138 no 201 Augstākās padomes deputātiem pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu", pāršķirot jaunu - baltu - lappusi Latvijas vēsturē. Atzīmējot šo zīmīgo notikumu, par godu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai, tiek svinēti arī Baltā galdauta svētki, kad ģimenes sanāk kopā uz svētku mielastu pie balta galdauta klāta svētku galda.

lasīt vairāk »

9.b klases skolēni piedalījās Latgales Centrālajā bibliotēkā Eiropas dienai veltītajā pasākumā

Bibliotēkā9.maijā 9.b klases skolēni piedalījās Latgales Centrālajā bibliotēkā Eiropas dienai veltītajā pasākumā. Latgales Centrālās bibliotēkas Lietotāju apkalpošanas nodaļas vadītāja Jeļena Dusjavičiene īsumā izstāstīja Eiropas dienas vēsturi, par šī gada Eiropas dienas simboliem un moto.

Daugavpils Universitātes Erasmus + projekta koordinatore Inese Hodanova informēja par studentu apmaiņas programmu iespējām augstākajā izglītībā. Par savu pieredzi stāstīja studente Valentīna no Itālijas, kura Erasmus + projekta studentu apmaiņas programmas ietvaros pilnveido savas vācu un krievu valodas zināšanas praksē.

lasīt vairāk »

Divpadsmitie un "Tumšie brieži" Daugavpils teātrī

Brieži12.klases skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja izrādi “Tumšie brieži” Daugavpils teātrī.

„Tumšie brieži” ir Ingas Ābeles pirmā luga, kura tiek uzskatīta arī par vienu no autores nozīmīgākajiem veikumiem dramaturģijā. Pēc lugas publicēšanas 2000.gadā, tā ar panākumiem tika iestudēta Valmieras drāmas teātrī, Jaunajā Rīgas teātrī, kā arī izrādīta ārzemēs (Grieķijā, Vācijā), savukārt 2006.gadā piedzīvoja ekranizāciju Viestura Kairiša režijā.  Daugavpils teātrī savu šīs lugas interpretāciju piedāvā režisors Dmitrijs Petrenko.

lasīt vairāk »

Mēs domājam un rīkojamies "zaļi"

rīkojamies zaļi5. maijā Daugavpils 12.vidusskolas 10. klases komanda: Sņežana Ļeonova, Ērika CiršaAnna VansovičaSanta Bule piedalījās “Vide un Eiropas zaļais kurss”  noslēguma pasākumā ”Ar Eiropys tvierīni Latgolā”.

  Kopumā pasākumā piedalījās 20 komandas, kur ikvienas komandas izstrādātās idejas bija unikālas. Pasākumā skolēnus iedvesmoja zaļās vides eksperti, tika diskutēts par dažādiem jautājumiem zaļās nākotnes labā. Komandas strādāja grupās, kurās bija jāveic dažādi uzdevumi. Daugavpils 12. vidusskolas komanda tika apvienota ar Rugāju Novada vidusskolas komandu, ar kuru kopā izstrādāja projektu ”Zaļā nedēļa skolā".

lasīt vairāk »

Daugavpils 12.vidusskolas komanda piedalās Erasmus+ projekta" “Ziņa ir saņemta" ("MESSAGE IS GOT") aktivitātēs Eskišehirā, Turcijā

Logo

No 2022.gada 25 aprīļa  līdz 29. aprīlim Eskišehirā, Turcijā, Eiropas Savienības Erasmus+ programmas pamatdarbības Nr. 2 (KA2) stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekts “Ziņa ir saņemta” “MESSAGE IS GOT” (Līguma Nr. 2020-1-PL01-KA229-081850_3)  ietvaros Daugavpils 12. vidusskolas pieci 11.klases skolēni un divas skolotājas, devās uz HACI SULEYMAN CAKIR KIZ ANADOLU liceju, kur kopā ar skolēniem un skolotājiem no Polijas, Itālijas un  Portugāles notika projekta trešā mācību aktivitāte. Šīs tikšanās tēma bija kiberiebiedēšana, kā tā atšķiras no vardarbības reālajā dzīvē, kā sociālā nežēlība, izmantojot Internetu un citas digitālās tehnoloģijas ietekmē iesaistītos cilvēkus, kā vajadzētu vai nevajadzētu rīkoties. Šie un citi jautājumi tika pētīti mācību aktivitātes laikā.

Ramadans, minareti, publiskās strūklakas, kur vīriešu kārtas pārstāvji mazgā kājas, Karagoz un Hacivat, ebru, Cumalıkızık, Bursa, Odunpazarı, Ortaköy, Ajasofjas mošeja jeb svētās Sofijas katedrāle– tikai dažas no vietām un ar Turcijas kultūru saistītās aktivitātes,  kuras ļāva ieskatīties

tik atšķirīgajā, austrumnieciskajā,  bet tai paša laikā eiropeiskajā pasaules skatījumā un dzīves veidā.

lasīt vairāk »

Debates mūsu skolā Vides dienas ietvaros

DebatesŠodien, 5. maijā, Vides dienas ietvaros Daugavpils 12. vidusskolā norisinājās pasaules formāta debates par tēmu "Valdība uzskata, ka mūsu ikdienas ieradumi ietekmē/neietekmē vietējās ekosistēmas". Debatēs piedalījās četras Daugavpils 12. vidusskolas  un divas Daugavpils Valsts ģimnāzijas komandas. Par labākajiem debatētājiem pamatskolas vecuma grupā kļuva mūsu skolas 9.a klases skolniece Inese Dzedone, bet vidusskolas vecuma grupā  - Daugavpils Valsts ģimnāzijas skolnieks Dāniels Leitāns.

lasīt vairāk »

Baltā galdauta svētki sākumskolā

Baltais galdautsDaugavpils 12. vidusskolas sākumskolas saimē 3.maijā tika svinēti Baltā galdauta svētki, lai atzīmētu  Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienu. Pasākuma mērķis  ir kopības sajūtas radīšana, svinot Latvijas svētkus.

Katrā klasē tika klāts balts galdauts un runāts par to dienu, kad Latvija atguva savu neatkarību. Galdā tika celta maize, medus, liepziedu, piparmētru tējas  un citi cienasti.

lasīt vairāk »