Raiņa personība 21.gadsimta jauniešu skatījumā

Raiņa personībaKā izskatītos latviešu dzejnieka, dramaturga, tulkotāja, žurnālista, domātāja, kultūras darbinieka, politiķa Raiņa profils sociālajos tīklos? Par to domāja un  radoši izpaudās 12.klases skolēni, latviešu valodas un literatūras skolotājas Indras Barkānes iedvesmoti.

Meklējot informāciju, ko iekļaut radošajos darbos,  skolēniem nozīmīgas šķita arī vairākas Raiņa atziņas, piemēram,  “Domas ir spēks – ko tu domā, tas tu esi” vai “Kas zina, ko grib – spēj, ko grib.”

lasīt vairāk »

Sveču gaisma ir iekšas gaisma. Mājas./Ojārs Vācietis/

Sveču dienaSenie latviešu tautas ticējumi teic, ka 2. februārī svinama Sveču diena. 

Mūsu skolā Sveču dienai īpaši gatavojās 6.-7.klašu meitenes, jo viņas lēja sveces un izveidoja sveču izstādi. Sveces izstādē ir visdažādākās  - gan formas, gan krāsu ziņā, arī peldošas. Paldies dizaina un tehnoloģiju skolotājai Irēnai Timinskai, kura prot aizraut un iedvesmot savus skolēnus!

lasīt vairāk »

Bezmugursomu diena

Bezmugursomu bilde28.janvārī Skolēnu dome aicināja skolēnus mācību piederumus nest uz skolu nevis savās mugursomās un skolas somās, bet izmantot alternatīvus variantus.

Izrādās, ka mācību grāmatas, burtnīcas, penāļus var nest uz skolu gan kurpju kastē, gan plastmasas spainī, gan kaķu transportēšanas būrī, puķainos katliņos un dažnedažādos maisos.

lasīt vairāk »

11.klašu komanda pierāda savu erudīciju bioloģijā un ķīmijā

Logo BIOTurpinot iepriekšējā gadā iesākto tradīciju, arī šogad tika nokomplektēta 11.klašu komanda, lai piedalītos erudīcijas konkursā Bio Go Higher un cīnītos par galveno balvu – ceļojumu uz Fridriha-Aleksandra Erlangenas-Nirnbergas universitātes Biomateriālu centru Vācijā.

lasīt vairāk »

Informācija topošo pirmklasnieku vecākiem. Dokumentu iesniegšana.

lasīt vairāk »

Arī 2.kārtā konkursā "Cielavas gudrības" mūsu septītajiem 1.vieta

Cielavas gudrībasMūsu skolas komandas turpina veiksmīgi piedalīties Latvijas Nacionālā dabas muzeja rīkotajā konkursā “Cielavas gudrības”. 2.kārtā konkurence bija daudz lielāka un no visas Latvijas anketas iesūtīja 54 komandas. Mūsu rezultāti -

Ivaram, Laurai, Henrijam (7.b klases komanda) – 1.vieta,

Ievai, Loritai, Aigaram - (6.a klases komanda) – 14.vieta.

lasīt vairāk »

Dabaszinātņu mācību priekšmetu dienās par energoresursu efektīvu izmantošanu un klimata pārmaiņām!

Priekšmetu dienās

lasīt vairāk »

Vidusskolēni izmantoja iespēju piedalīties DU Zinātnes skolas otrajā nodarbībā

DU zin'atnes skola22.janvārī notika tik ilgi gaidītā Zinātnes skolas otrā nodarbība. Šoreiz mums bija iespēja uzzināt un padiskutēt par darba videi un dzīvei nepieciešamām prasmēm. Un otrajā nodarbības daļā, daloties pa grupām, atkarībā no interesēm, gan iedziļināties smēķēšanas kaitīgumā, gan iepazīties vairāk ar Daugavpils teātri.

Pirmās nodarbības laikā Humanitāro un sociālo zinātņu institūta vadošā pētniece dr. paed. Mārīte Kravale-Pauliņa mums izstāstīja ne tikai svarīgas darbam prasmes, bet arī mācīja, kā justies pārliecinoši, izskaidroja, kāpēc nedrīkst jaukt savu hobiju un darbu, kā arī pierādīja, cik svarīgi ir klausīties, ko tev saka citi.

lasīt vairāk »

Ziemassvētku radošo darbu konkursa "Disney Characters’ Christmas in Latvia" uzvarētāja

Alise3.a klases skolniece Alise Gordijenko  piedalījās  Latgales Centrālās bibliotēkas un ASV Informācijas centra organizētajā konkursā ar savu stāstu: The Magic New Year’s Eve Party with the princess Elsa in Latvia.

Tas ir Alises absolūtais autordarbs, jo skolniece neizmantoja nevienu internetresursu, atšķirībā no pārējiem konkursa dalībniekiem.

lasīt vairāk »

Konkursa "Jingle Bells 2021 MY DREAM" laureātes

Jingle BellsApsveicam mūsu 3.a klases skolnieci Aleksandru Ņikitinu un 3.b klases skolnieci Sofiju Šeršņovu par izciliem rezultātiem dzejas un prozas deklamēšanas konkursā angļu valodā.

Pēc kompetentas žūrijas izvērtēšanas, kuras sastāvā bija angļu valodas metodiķe Ilona Ustinova, aktrise Milena Rožanska, ASV centra koordinatore Diāna Celitāne un teātra mākslas un angļu valodas skolotāja Ņina Šukste, abas meitenes ieguva 1. vietas un saņēma DPIP diplomus un balvas.

lasīt vairāk »