Izvēļnu grozi vispārējās vidējas izglītības jomā 2022./2023. mācību gadam

Medicīna un tehnoloģijas Matemātika un tehnoloģijas Inženierzinātnes un matemātika Valodas, Māksla, Socioloģija un Uzņēmējdarbība Tehnika, tehnoloģijas un inžinierzinātnes

lasīt vairāk »

Kārtība un kritēriji kādā izglītojamie tiek uzņemti 10.-12.klasē 2022./2023.mācību gadā

Izglītojamie tiek uzņemti šādās vidējas izglītības apguves programmās:
Vispārējās vidējās izglītības "Valodas, māksla, socioloģija, uzņēmējdarbība" virziena programma;
Vispārējās vidējās izglītības "Matemātika un tehnoloģijas" virziena programma;
Vispārējās vidējās izglītības "Tehnika, tehnoloģijas, inženierzinātne" virziena programma;
Vispārējās vidējās izglītības "Inženierzinātnes un matemātika" virziena programma;
Vispārējās vidējās izglītības "Medicīna un tehnoloģijas" virziena programma.

lasīt vairāk »

Aicinām iesniegt dokumentus mācībām Daugavpils Valstspilsētas vidusskolā

lasīt vairāk »

Misija – KRUPIS. Izglāb princi!

KrupisMarta mēnesī Daugavpils 12. vidusskolas 4. klašu skolēni veltīja laiku, lai noskaidrotu un uzzinātu, kāpēc Parastā krupja populācija pasaulē strauji samazinās. Skolēni noskatījās video par Parasto krupi – kur sastopams, kāpēc ir nozīmīga barības tīkla sastāvdaļa, kāpēc krupju skaits strauji samazinās, kas būtu jādara, lai to šo procesu apturētu. Skolēni dalījās savās pārdomās, kā arī uzdevuma jautājumus.

lasīt vairāk »

Ekopalodzes izveide

EkopalodzeSaulainajā pirms pavasara nedēļā 4. klašu skolēni, dabaszinību stundu ietvaros, izveidoja savas Ekopalodzes. Skolēnu uzdevums bija sarūpēt mājās kādu nevajadzīgu trauku, kas pildītu puķupoda funkcijas, kā arī augu sēklas. Savukārt skolotājas uzdevums bija visus nodrošināt ar auglīgu augsni un ūdeni. Skolēni stādīja sīpolus, dilles, zirņus, dažādus garšaugus, kā arī puķes.

lasīt vairāk »

Vides dienas Daugavpilī

Vides dienas5. maijā mūsu pilsētā norisinājās Vides diena, kuras ietvaros visa pilsētā notika dažādi pasākumi. Arī Daugavpils 12. vidusskolas skolēni tos aktīvi apmeklēja.

  • Zinātnes kafejnīcu “Kam tā bioloģija?” apmeklēja skolotāja Iveta Leiskina ar 11.b skolēniem Līgu Pauli, Elizabeti Lispuhu, Līviju Franskeviču, Kristīni Maliņu;
  • 7.b klase kopā ar klases audzinātāju apmeklēja Latvijas Valsts mežu rīkoto pasākumu “Skābekļa mežs”, kurs notika Dubrovina parka;
lasīt vairāk »

Iepazīšanās ar AS "Grindeks"

 GrindexKā viena no balvām par  izcīnīto augsto vietu erudīcijas  konkursā “Bio Go Higher” ,  bija konkursa atbalstītāja  AS “Grindeks” apmeklējums. Sākoties skolēnu brīvlaikam, mūsu skolas komandas “Pieci vienā” dalībnieki devās uz Rīgu – uz ražošanas uzņēmumu  “Grindeks”.      11.klases izglītojamie iepazinās ar visām kompānijas sfērām: ražošanu, loģistiku, attīrīšanas sistēmām. Ekskursiju vadīja  uzņēmuma darbinieki, kuri pastāstīja par nepieciešamo izglītību, zināšanām un prasmēm, darba specifiku, uzņēmuma piedāvātajiem bonusiem un karjeras izaugsmes iespējām uzņēmumā. Uzņēmuma apmeklējums bija izglītojošs, lai skolēni veiktu savu izvēli par to, kur vēlas redzēt sevi nākotnē, tādējādi vidusskolā padziļināti mācītos mācību priekšmetus, kas tiem būs nepieciešami.

lasīt vairāk »

Noslēdzies konkurss 5 .- 7.klasēm "Cielavas gudrības"

Cielavas gudrībasMaijā mūsu skolas 7.b klases komandai, kuras sastāvā bija Laura, Ivars un Henrijs, bija iespēja piedalīties Latvijas Nacionālā dabas muzeja rīkotā konkursa “Cielavas gudrības” finālspēlē, jo sezonas garumā kopvērtējumā tika izcīnīta 1.vieta. Uz finālspēļi tika uzaicinātas 10 labākās komandas no 34. Tā notika Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī. Skolēniem tika uzdoti dažādi uzdevumi, kuri bija saistīti ar daudziem Latvijas un  pasaules biotopiem, bija iespēja klātienē redzēt daudzus augus, par kuriem tika uzdoti neklātienes kārtu uzdevumi. Tāpat bija jāatbild uz jautājumiem par biotopu - pilsētu, jāatpazīst putnu balsis, shematiski jāzīmē oranžērijā atrodamos augus un to daļas, kā arī jāatpazīst, kādi organismi dzīvo noteiktos biotopos.  Tā finālspēlē tika izcīnīta 5.vieta. Diemžēl nākošgad šī komanda vairs nevarēs piedalīties šajā konkursā, tāpēc novēlam veiksmi tiem uzņēmīgajiem un drosmīgajiem mūsu skolas skolēniem, kuri to darīs!

lasīt vairāk »

Ja peldēt, tad droši!

Peldēt drošiPirms došanās vasaras brīvlaikā ir ļoti svarīgi aktualizēt drošības jautājumus. Tāpēc mācību gada pēdējās trijās nedēļās bioloģijas un klases stundās īpaša uzmanība tika pievērsta gan drošībai uz ūdens, gan citiem jautājumiem, kuri saistīti ar drošību.

15. maijā tika atzīmēta Starptautiskā ūdens drošības diena, kuras galvenais mērķis ir globālās izpratnes palielināšana par slīkšanu un tās profilaksi, kā arī dažādu veidu sabiedrības izglītošana par drošību pie ūdenstilpnēm un uz ūdens.

lasīt vairāk »