Aktīvā sestdiena

Aktīvā sesdiena25.septembrī mūsu skolas skolēni un skolotāji aktīvi piedalījās 56. tradicionālajā Daugavpils-Mežciems skrējienā. Skolēnu vecuma grupas bija dažādas, sākot no 7. un līdz 12. klasei.

Skrējiena dalībnieki pārvarēja 5 kilometru distanci, neskatoties uz laika apstākļiem.

Daži mūsu skolēni  piedalījās 10 kilometru skriešanas distancē.
Aktīvi bija arī skolotāji, piedaloties gan kā skrējēji, gan kā līdzjutēji.
Paldies par atbalstu arī vecākiem, kuri veltīja laiku šim pasākumam!

lasīt vairāk »

Konkurss "Zelta sietiņš" Berķenelē

Aleksandras ŅikitinasAr saulīti, kas pamazām ripo no sava vasaras kalna, ar zeltainām lapām, pīlādžogu sārtiem un dzestriem rītiem ir pienācis septembris - rudens mēnesis. Septembrī Latvijā skan arī dzeja, jo klāt ir Dzejas dienas.

Arī šogad Raiņa mājā Berķenelē notika skatuves runas konkurss "Zelta sietiņš". Konkursa dalībnieki bija Latgales skolu 2.-12. klašu audzēkņi, kuri skandēja Raiņa un Aspazijas dzeju.

lasīt vairāk »

Daugavpils 12.vidusskolas Programmas Erasmus+:Jaunatne darbībā projekta "Mākonis" aktivitāte "Kopīgais un atšķirīgais - Jauniešu iespējas ietekmēt un piedalīties jaunatnes politikas plānošanā un realizēšanā Daugavpilī un Bauskā"

Mākonis logoProgrammas Erasmus+:Jaunatne darbībā projekta “Mākonis” ietvaros 16. septembrī Daugavpils 12.vidusskolas jaunieši kopā ar Bauskas Valsts ģimnāzijas vienaudžiem piedalījās diskusijā par jauniešu iespējām jaunatnes politikas veidošanā "Kopīgais un atšķirīgais - Jauniešu iespējas ietekmēt un piedalīties jaunatnes politikas plānošanā un realizēšanā Daugavpilī un Bauskā ” Šīs projekta pēdējās ieplānotās aktivitātes mērķis: Izvērtēt lēmumu jauniešu politikas jomā pieņemšanas procesu un tradīcijas Bauskā un Daugavpilī.

lasīt vairāk »

Diskusija "Jauniešu balsis demokrātijai"

logo IAC13.septembrī mūsu skolā notika Izglītības attīstības centra (turpmāk tekstā - IAC) projekta “Piedalies un veido nākotni!” aktivitāte  -  diskusija “Jauniešu balsis demokrātijai”. Diskusiju vadīja Daugavpils Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes prodekāns Mg. hist. Dmitrijs Oļehnovičs, tajā aktīvi piedalījās mūsu skolas 11.mv klases skolēni un J. Raiņa Daugavpils 6.pamatskolas skolēni. Diskusija izvērsās spraiga un aizraujoša, jo vēsturnieks D.Oļehnovičs, rosinot jauniešus domāt, nemitīgi uzdeva jautājumus un arī jauniešiem bija daudz jautājumu par politiskajiem procesiem Latvijā.

lasīt vairāk »

Rudens krosa stafetes 2021

Rudens krosa stafetesDaugavpils 12. vidusskolas meiteņu  komanda 2006.- 2007. dz.g. un jauktā vidusskolas komanda 2003.-2005. dz.g.
15.09.2021. izcīnīja 1.vietas Daugavpils pilsētas skolēnu sacensības vieglatlētikā "Rudens krosa stafetes 2021"

Meiteņu komanda

1. Eva Elizabete Brokāne - 9.b klase
2. Evelīna Antoneviča - 8.a-2 klase
3. Līga Kuroša - 9.b klase

lasīt vairāk »

Kustība ir veselības atslēga

Veselības diena10.septembrī visa mūsu skolas saime baudīja svaigu gaisu, sauli un sportošanas prieku Veselības dienā.

1.klašu skolēni kopā ar klases audzinātājām sportoja “lielās” skolas sporta laukumā, 4.-11.klašu skolēni – Stropu mežā. Sporta skolotājiem lieliski palīgi bija 12.klases skolēni un klases audzinātāja Irēna Puncule.

Skolēniem tika piedāvātas dažādas aktivitātes – orientēšanās mežā, stafetes un tradicionāli – virves vilkšana, kas tika pavadīta ar skaļām emocijām.

lasīt vairāk »

Sestā klase devās ekspedīcijā uz mežu

Ekspedīcija pa mežuPiektdien, kad visi sportoja, mūsu skolas 6. a klase devās “Meža ekspedīcijā”.  Viņi kopā ar AS “Latvijas valsts meži” (LVM), LU Starpnozaru izglītības inovāciju centru, LVMI "Silava" un AS "Latvijas Finieris”  apguva  dabaszinības mežā.  Atbilstoši dabaszinību standartam skolēni meža ekspedīcijā apzinājās cilvēka ietekmi uz meža ekosistēmu, veicot praktiskus un radošus uzdevumus, veidoja izpratni par mežu saglabāšanu nākamajām paaudzēm, saprata, kā dabaszinībās un matemātikā iegūtās zināšanas ir izmantojamas ikdienas dzīvē.

lasīt vairāk »

Jauns gads – jauns sākums!

Zinību dienaRudens ir laiks, kad krītošas zvaigznes top ziedos  -  saulstaru rasu iešūpo asteru zvaigznes, zvaigžņu acīm krāsainā pasaulē raugās staltās un cēlās gladiolas.Rudens ir laiks, kad tiek vākta raža, izvērtēts, kas paveikts un kas un kā jādara nākamajā gadā, bet mums, skolas saimei, rudens un 1.septembris ir jauna mācību gada sākums, ko noteikti sagaidām ar dažādām emocijām – ir uztraukums, bet visam pāri tomēr prieks, ka esam kopā mūsu skolā.

lasīt vairāk »