Ziemassvētku pasākums.

Caur ikdienas pelēcību paši ar savu gaismu atkal pie mums nāk Ziemassvētki. Ir pagājušas četras Adventes svētdienas - laiks , kad tika pabeigti nepadarītie darbi, izskanējuši labdarības koncerti pansionātā, beigusies labdarības akcija ... un sirdis atvērtas dievišķam brīnumam , sirdis atvērtas mīlestībai un labiem vārdiem.

 

lasīt vairāk »

Fotoizstāde "Līnija.Krāsa.Forma"

Radošie darbi, kuros ir iespēja atklāt savu talantu, priecē daudzus. Skatoties šajos darbos , var saskatīt daudzveidību , krāsainību un oriģinalitāti.
Skolas gaitenī ir atklāta 5.-11. klašu skolēnu radošo darbu izstāde ,,Līnija.Krāsa. Forma".

lasīt vairāk »

Pilsētas pasākums "Nikolaustag".

6.decembrī notika pilsētas pasākums "Nikolaustad" DU! Pasākuma mērķis: veicināt interesi par vācu valodu un attīstīt skolēnu radošās spējas. Kā katru gadu, arī šogad mūsu skolas izglītojamie (6.klase un 9.-12.klase) iepriecināja pasākuma dalībniekus ar jaukiem dzejolīšiem un skanīgu dziesmu "Schlittenfahrt". DU zālē valdīja draudzīga atmosfēra. Kā vienmēr ne viens neaizgāja bez dāvanas. Kopā ar skolotājiem bija arī vācu valodas skolotājas V. Maļina un L. Ceceruka.

lasīt vairāk »

Iededzas pirmā svecīte Adventes vainagā

Šodien ir klāt diena, kad aizdegt pirmo svecīti Adventes vainagā, un tā ik nedēļu līdz pašiem Ziemassvētkiem. Adventa laiks ir īpašs laiks, tas vieš cilvēkos cerību. Gada tumšākie mēneši padara cilvēkus nedaudz depresīvākus un advente ir kā gaisma tuneļa galā, jo, kā zināms, pēc Ziemas saulgriežu pavadīšanas, gaisma atgriezīsies. 

lasīt vairāk »

Aizsardzības Ministrijas rīkotais konkurss

Aizsadzības ministrija  rīkoja  konkursu  "Apsveikums Latvijas dzimšanas dienā ",kura ietvaros  izglītojamajiem vajadzēja sagatavot apsveikumus Nacionālo bruņoto spēku karavīriem, kuri mūsu valsts dzimšanas dienā dienesta pienākumus pildīja tālu prom no mājām- Afganistānā.Lai piedalītos konkursā, bija jāsagatavo apsveikuma kartīte jebkurā vizuālās mākslas tehnikā un jāieraksta tajā novēlējums.Labāko darbu autori  balvā saņēma iespēju doties izbraucienā ar Jūras spēku flotiles kuģi, kā arī piemiņas dāvanas no Aizsardzības ministrijas.

lasīt vairāk »

Konkurss veltīts pasaules AIDS dienai

25. novembrī Bērnu un jauniešu centrs „Jaunība" un  DU Veselības veicināšanas centru rīkoja ikgadēju pasākumu veltītu Pasaules  AIDS dienai, kuru atzīmē 1. decembrī.  No 2005. līdz 2010. gadam Vispasaules AIDS kampaņas moto ir „Turiet solījumu - apturiet AIDS ! Konkursa mērķis bija pilnveidot jauniešu zināšanas par HIV/AIDS , palielināt atbildību par savu veselību un uzvedību, kā arī veicināt aktīvās dzīves pozīcijas veidošanos.

lasīt vairāk »

Novembrī Zane Kokina Latvijas delegācijas sastāvā devās uz Eiroparlamentu.

Novembrī Zane Kokina, Daugavpils 12.vidusskolas 11.b klases skolniece , Latvijas delegācijas sastāvā devās  uz Eiroparlamentu.
Mans brauciens uz Beļģijas galvaspilsētu Briseli sākās naktī no piektā uz sesto novembri. Pavisam mēs bijām aptuveni 50 - policijas darbinieki un vecāko klašu skolēni no dažādām Daugavpils izglītības iestādēm. Pusnaktī autobuss sakustējās, un mēs iesākām savu ceļu, izbraucot cauri Lietuvai un sestdienas pēcpusdienā iebraucot Polijas pilsētā Poznaņā, kur arī nakšņojām. Diemžēl izrādījās, ka tur, tāpat kā lielākajā daļā Eiropas valstu, sestdienas un svētdienas ir nopietnas brīvdienas, tādēļ visi veikali jau agri tiek slēgti, izņemot lielveikalus un visa veida ēstuves. Tā nu sākotnējā iecere par suvenīru un interesantu vietējo lietu iegādi cieta neveiksmi, taču daudz neskumām, jo pati pilsēta, it kā atvainodamās, sniedza iespēju aplūkot ievērojamākās celtnes un izgaismotos laukumus.

lasīt vairāk »

Konkurss "Latgales brīvības cīņas un Polija"

26. novembrī Daugavpils poļu valsts ģimnāzijā notika pilsētas konkurss „Latgales brīvības cīņas un Polija". Konkursu organizēja DPVĢ vēstures skolotāji, kuri ne tikai bija sagatavojuši kvalitatīvus jautājumus, bet arī nodrošināja balvas uzvarētājiem un skolotājiem. Tā bija laba iespēja aktualizēt un papildināt zināšanas par dzimtā novada un pilsētas vēsturi, kā arī skolēniem iepazīties vienam ar otru. Konkursanti veica mājas darbu un pildīja zināšanu un prasmju uzdevumus klātienē.

lasīt vairāk »

Pilsētas vācu valodas spēle „Brein-rings”.

2010.gada 25.novembrī Daugavpils pilsētas Centra ģimnāzijā notika pilsētas vācu valodas spēle „Brein-rings" 9. - 12.klašu skolēniem „Kennst du Deutschland?" Spēlē piedalījās 12 komandas. Jautājumi bija dažādi: par Vāciju, tās vēsturi un ģeogrāfiju, vācu parunas, testa uzdevumi. 

lasīt vairāk »

Atklātais pieredzes apmaiņas pasākums „Klusums” latviešu valodas un literatūras skolotājiem.

24. novembrī Daugavpils 12. vidusskolā notika atklātais pieredzes apmaiņas pasākums „Klusums ( Literatūra viens no mākslas veidiem)" latviešu valodas un literatūras skolotājiem. Pasākumā piedalījās skolotāji no Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Poļu Valsts ģimnāzijas, Krievu vidusskolas - liceja, Vienības pamatskolas, 3., 10., 13., 15., 16. vidusskolas.

lasīt vairāk »