Latgales Jauno ģeogrāfu skola

.25.februārī Rēzeknes Augstskolā norisinājās pirmās Latgales Jauno ģeogrāfu skolas (JĢS) komandu sacensības, uz kurām ieradās 21 komanda ar 78 dalībniekiem. Daugavpili pārstāvēja 9 komandas, viņu vidū arī mūsu skolas ģeogrāfijas skolotājas Daces Verebas iedvesmoti un skolotājas Santas Rutkovskas vadīti skolēni D.Ciematniece, L.Gribuste, A.Podjavo, M.Garasimova , E.Kucina,J.Doroškeviča,J.Pupina ,M.Lagūne ,J.Vilimane, L.Dzjadzina,A.Vilimans, A.Strods, E.Aleškevičs, A.Beķeris, O.Grigorjeva , D.Bitiņš,D.Ņevjadomskis, Ž.Katelo. 

 

lasīt vairāk »

ŽETONU VAKARS

     Jau par tradīciju, un ļoti skaistu tradīciju, ir kļuvis ŽETONU VAKARS, kurā pulcējas 11., 12.klase, vecāki un skolotāji.

     Žetonvakarā 12.klases jaukās meitenes un staltie puiši cenšas atklāt, cik  daudzpusīgi un talantīgi viņi ir. 12.a klases skolēni izveidoja prezentāciju un ar saistošiem komentāriem ,,izstaigāja'' skolas ceļu, 12.b klases iestudēja Anšlava Eglīša lugas ,,Kazanovas mētelis" fragmentu, 12.c klase rādīja savu dejotprasmi un prezentāciju, kurā atklāja ,kā laika gaitā ir veidojies klases kolektīvs.

lasīt vairāk »

Skolā ienāk māksla

Skolā ienāk māksla   Februārī Daugavpils 12.vidusskolā valdīja mākslas gaisotne. Cilvēks spēj saklausīt dažādas skaņas, mēdz sazināties dažādās valodās, redzēt pasauli dažādās krāsās.
   Mēneša sākumā skolas saime pulcējās uz Naujenes Mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestra (diriģents Jānis Grinberts) koncertu. Mūzikas valoda uzrunāja katru klātesošo, jo šai pasaulei nav svarīga nekāda piederība. Vēl lielāks gandarījums bija par to, ka orķestrī spēlē daudzi mūsu skolas audzēkņi.

lasīt vairāk »

ATSLĒGA PROJEKTU NEDĒĻĀ

ATSLĒGA PROJEKTU NEDĒĻĀAr atslēgu var atslēgt dažādas durvis ...Šajā mācību gadā Daugavpils 12.vidusskolā  projektu nedēļas tēma bija  ,,Atslēga"( balstoties uz  pilsētas MP izvirzīto radošo darbu tēmu).
Katra klase, atbilstoši savām interesēm, gatavoja TV raidījumu ...tika atslēgtas dažādas durvis - gan uz skaistuma pasauli, gan tradīcijām, gan veselīgu dzīvesveidu ...9.klašu skolēni centās iekļūt profesiju pasaulē ...

lasīt vairāk »

„Simpātiju diena”

„Simpātiju diena”14.februārī skolā notika Valentīndienas pasākums „Simpātiju diena". Vairākas dienas  darbojās Valentīndienas pasts.  Svētku dienā Valentīns ar Feju katrai klasei nogādāja viņiem adresētās vēstules un apsveikumus. Katras klases zēns un meitene, kuri sagaidīja  visvairāk  apsveikumu un sveicienu, saņēma neparastus diplomus.

 

lasīt vairāk »

Konkurss 6.klašu skolēniem „Gribu būt gudrs!”

7. februārī Daugavpils pilsētas Centra ģimnāzijā notika konkurss 6.klašu skolēniem „Gribu būt gudrs!"
Konkursa mērķis bija paplašināt skolēnu redzesloku un zinātkāri, kā arī veicināt sadarbību starp dažādu priekšmetu skolotājiem.
Uz konkursu pārbaudīt savu erudīciju, apķērību un zināšanas vēstures, dabaszinību, matemātikas, latviešu valodas un literatūras jomās bija ieradušies Krievu vidusskolas - liceja, J.Pilsudska valsts poļu ģimnāzijas, J.Raiņa 6. vidusskolas, 10. vidusskolas, 11. pamatskolas, 12. vidusskolas, 16. vidusskolas un rīkotājskolas audzēkņi, kā arī skolotāji un administrācijas pārstāvji.

lasīt vairāk »

Skola atkal sauc savējos

Skola atkal sauc savējosKā spoža varavīksne apvij debesis, tā aukstajās februāra dienās simtiem absolventu apvij savu skolu. Laiks steidzas vēja spārniem, un ir pagājušas daudzas burvīgas, baltiem sapņiem klātas ziemas, rudenīgi vakari, skanīgi pavasari un brīnišķīgas vasaras ... Bet šeit, šai vietā, šai skolā tu vienmēr esi savējais starp savējiem...

lasīt vairāk »

II Latgales novada olimpiāde Latvijas vēsturē 9. klasēm

II Latgales novada olimpiāde Latvijas vēsturē 9. klasēm1.februārī, spītējot salam un vējam, Daugavpils 12. vidusskolā pulcējās Latgales reģiona 9. klašu skolēni, lai piedalītos II Latgales novada olimpiādē Latvijas vēsturē. Tā kā valstī jau otro gadu olimpiādes I posms notiks internetvidē, šī bija brīnišķīga iespēja satikties, sacensties zināšanām klātienē un gūt pozitīvus iespaidus par Latvijas otro lielāko pilsētu. Olimpiāde ir iespēja arī pedagogiem izdiskutēt „asos" jaunumus priekšmeta mācīšanā un paklausīties kolēģu pieredzi par dažādiem metodikas jautājumiem.

lasīt vairāk »

Latgales skolēni labāk par citiem rūpējas par ekoloģiju.

Kompānija "Tetra Paka" pagājušā gada oktobrī un novembrī organizēja akciju, kuras laikā skolu komandas vāca sulu iepakojumus, lai nodotu tos "Līgatnes papīrfabrikai" otrreizējai pārstrādei.
Arī mūsu skolas divas komandas piedalījās šajā akcijā 8.a un 12.b klase. Pavisam akcijā piedalījās aptuveni 100 skolas no visiem reģioniem. Veiksme uzsmaidīja 12.b klasei, jo viņi savāca 3500 tetra pakas un ierindojās 4 vietā republikā. Par šo labo "zaļo darbu" saņēma arī balvu - grupas "Musiqq" koncertu, kurš notika Suntažos.

lasīt vairāk »

ANGĻU VALODAS NEDĒĻA SĀKUMSKOLĀ

Lai motivētu bērnus apgūt svešvalodu, kā arī izraisītu viņos interesi par citu valstu kultūru, 2012.gada pēdējā janvāra nedēļā 12.vidusskolas sākumskolā norisinājās angļu valodas nedēļa. Tās ietvaros trešo un ceturto klašu skolēniem bija iespēja pārbaudīt gan savas zināšanas angļu valodā, gan arī intuīciju un veiksmi svešvalodas viktorīnā. Lai sekmīgi veiktu visus uzdevumus, bija nepieciešama sadarbošanās prasme un spēja ieklausīties citos savas komandas biedros.

lasīt vairāk »