Mūsu panākumi konkursā BIO-GO-HIGHER

Bio- Go- HigherŠī mācību gada laikā mēs, 11.a klases skolēni- Daniels, Valters, Barbara, Dženeta un Karīna, veidojām komandu “Bombus” (“Bombus”– latīņu val.– kamenes) piedalījāmies erudīcijas konkursā BIO-GO-HIGHER, kas sastāvēja no četrām kārtām, katra kārta tika veltīta vienai no jomām- fizika, ķīmija, bioloģija vai medicīna.

Katrā no kārtām mums bija iespēja atbildēt uz jautājumiem un meklēt informāciju par pirms tam nezināmām tēmām un kaut ko risināt, vai pat veikt eksperimentus.

lasīt vairāk »

Esi sveicināta vasara!

SkolaPavasaris savā plaukumā uzbur viskrāšņākos ziedus, viszilākās debesis, viszaļāko zāli. Brīnumam pavērsts mirklis. Un liekas: kāds zieds uzvirmo gaisā. Zieda sapņotais paceļas un dejo valsi - starp debesīm un zemi. Sākas tauriņdejas...

Līdz ar tauriņdeju pavasara pašā plaukumā katrs skolēns sāk izjust īpašu nemieru, jo maija beigas vēsta par vasaras tuvošanos un ilgi gaidīto skolēnu vasaras brīvlaiku.

Ir aizritējis vēl viens neparasts, neaizmirstamiem notikumiem  bagāts mācību gads, tas noteikti sniedzis arī  gandarījumu par padarīto, ir iegūtas jaunas prasmes, zināšanas un pieredze.

lasīt vairāk »

4.b vizuālās mākslas stundās apguva tēmu "Fotografēšana"

CālisPavasari, pavasari,
Ko tu man atnesīsi?
Atnesīšu siltu laiku,
Baltu rožu vainadziņu.
( Latviešu tautasdziesma)

4.b klases skolēni maija mēnesī vizuālās mākslas stundās apguva tēmu "Fotografēšana". Viens no uzdevumiem bija foto kolāžas veidošana "Ar pavasara sajūtu sirdī". Skolēni ar lielu aizrautību iemūžināja foto mirkļos pavasarīgās izjūtas dabā. Savā priekā labprāt dalāmies arī ar Jums. Dažas skolēnu atsauksmes par piedzīvotām izjūtām dabā.

 Man patīk pavasaris! Es redzēju alni, ķirzaciņu, pūci un lapsu.Redzēju saulrietus un biju pie Daugavas.  Pavasaris ir skaistākais gada laiks, jo tikai pavasarī var redzēt ,kā daudzi augi ziedi zied ,dzirdēt,kā putni dzied zem loga ,pamanīt,kā plaukst mazas lapiņas un pamostas daba .Tas notiek tieši tagad - pavasarī! ( Evelina ) 

lasīt vairāk »

Apsveicam ar mācību gada noslēgumu

AnastasijaApsveicam ar mācību  gada noslēgumu skolotājus, skolēnus un vecākus.  Novēlām radošu un saulainu vasaru.

Dziesma “Krāsu vasara” (Lolitas Saulietes mūzika un vārdi), dzied Anastasija Gržibovska.

lasīt vairāk »

Atkalredzēšanās prieks klātienē un gandarījums par paveikto

Atkalredzēšanās prieks“Zināšanas ir dāvana, kas ik dienu

jāspodrina ar disciplīnu, smagu darbu, godīgumu un sadarbību.”

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes  vadītāja M.Isupova

lasīt vairāk »

Valsts prezidenta Egila Levita sveiciens skolēniem, studentiem, mācībspēkiem un vecākiem mācību gada noslēgumā

LevitsValsts prezidents Egils Levits ir sagatavojis īpašu videosveicienu skolēniem, studentiem, mācībspēkiem un vecākiem mācību gada noslēgumā.

lasīt vairāk »

Pārtikas paku aprēķins

Skolas logoIzglītojamo ēdināšanas nodrošināšanas attālinātas izglītības ieguves procesa laikā pārtikas paku kalkulācija.

lasīt vairāk »

"Vēsture ir daļa no cilvēka dzīves"- pārdomas pēc izrādes "Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris" noskatīšanās

Tikšanās vietaAprīļa beigās mūsu skolas 8.,9.,10. un 12.klašu skolēniem bija lieliska iespēja noskatīties Nacionālā teātra izrādi “Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris” digitālā veidā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

8.klašu skolēni Latvijas vēstures stundās diskutēja par redzēto un rakstīja pārdomas gan par izrādē redzētajiem vēsturiskajiem notikumiem, gan par izrādi kopumā.

Lūk, daži astoto klašu skolēnu viedokļi!

lasīt vairāk »

Noskaidroti konkursa "FIZMIX Eksperiments" uzvarētāji

Fizikas skolotājsŠogad AS "Latvenergo" organizētais skolēnu erudīcijas konkurss “FIZMIX Eksperiments” norisinājās jau 26. gadu, turklāt konkursā piedalījās 655 skolēni no 97 skolām.

Arī mūsu skolas komanda “Gudrie sliņķi” bija to vidū. Mums  bija jāveic gan teorētiski, gan eksperimentāli uzdevumi par zaļo fiziku, energoefektivitāti un daudzām citām tēmām. Konkursam bija piecas  kārtas divu mēnešu garumā. Izvērtējot visu kārtu uzdevumos iesniegtās atbildes, tika noskaidroti konkursa pusfinālisti. Mūsu komanda, kuras sastāvā bija D. Strode, I. Miglāne, D. Volkovs, J. Meškovskis un A. Kiseļovs,   iekļuva pusfinālā un sīvā cīņa ierindojāmies astotajā vietā Latgalē.  Grūtības sagādāja tas, ka eksperimentālos uzdevumus vajadzēja veikt katram savās mājās, pēc tam saslēgties zoom, lai salīdzinātu un iesniegtu atbildes.  Pusfināla kārtas uzdevumi bija sarežģīti, vajadzēja domāt un rēķināt ļoti ātri. Bet neskatoties uz to, tas bija interesants konkurss, kurā guvām jaunas zināšanas un pieredzi. Paldies  konkursa sponsoriem, kuri uz skolu atveda garšīgas un noderīgas pārsteiguma balvas.

lasīt vairāk »