Tikšanās ar Pasaules Dabas fonda un Zemes stundas partneri Latvijā uzņēmumu "Tetra Pak" pārstāvjiem

EkoĻoti saulainajā un siltajā pirmajā pavasara dienā, pie mums viesojās pārstāvji no Pasaules Dabas fonda un uzņēmuma “Tetra Pak” ar mērķi aktualizēt jautājumus par globālo dabas daudzveidības krīzi, klimata pārmaiņām un to, ko katrs individuāli var darīt, lai to mazinātu. Nodarbībās piedalījās Daugavpils 12. vidusskolas 10., 11. un 12. klases. Pirmajā nodarbības daļā skolēniem notika informatīva lekcija par bioloģiskās daudzveidības problēmām pasaulē un Latvijā. Savukārt otrajā daļā pārstāve no uzņēmuma “Tetra Pak” vēstīja par dažādu iepakojumu sastāvu un to ”dzīvi”, nonākot dabā. Kā arī noslēgumā skolēni sacentās erudīcijas spēlē par nodarbībās aktualizētajiem jautājumiem. Katrā klašu grupā trīs pirmo vieto ieguvēji saņēma veicinošas balvas, kuras sarūpēja mūsu viesi. Pirmo vietu ieguvēji saņēma kreklus no Pasaules dabas fonda.

lasīt vairāk »

Pasaules dzirdes diena

3. martā tiek atzīmēta Pasaules dzirdes diena, ar mērķi veicināt skolēnu izpratni par novēršamiem dzirdes traucējumiem vai dzirdes zudumu. Šogad uzsvars tiek likts uz trokšņu radīto dzirdes traucējumu profilaksi. Trokšņa izraisīta dzirdes pasliktināšanās ir novēršama, ievērojot drošas klausīšanās principus. 

Dzirdes diena

lasīt vairāk »

Erasmus + KA1 projekts “Svešvalodas - Eiropas atslēgas” ir noslēdzies. Retrospekcija.

Pamatdarbības KA1 - Personu mobilitāte mācību nolūkos- Daugavpils 12. vidusskolā realizētais Erasmus+ projekts “Svešavalodas- Eiropas atslēgas”, līguma Nr. 2019-1-LV01-KA101-060306, noslēdzas 28.02.2022. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība.
Covid radīto ierobežojumu dēļ, projekts tika pagarināts un ilga 30 mēnešus.

lasīt vairāk »

Daniels Daņilovs - labākais Latgalē politiskās ģeogrāfijas nodarbībā!

JGSFebruārī Jauno ģeogrāfu skolas nodarbības tēma bija politiskā ģeogrāfija. Mēs dalāmies priekā ar to, ka mūsu skolā mācās labi šīs jomas pārzinātāji! Kā vienmēr, piemēru visiem rādīja Daniels Daņilovs (12.a kl.), kurš ieguva visvairāk punktu vidusskolas klašu grupā un arī visā Latgalē. Īpašs prieks arī par Ivaru Punculi (7.b kl.), kurš izcīnīja 1.vietu savā klašu grupā. Vēl ar augstvērtīgiem rezultātiem var lepoties Jānis Meškovskis, Aleksandrs Kiseļovs, Daniels Volkovs, Artūrs Jirgensons (10.maf kl.), Kristaps Bicāns (12.a kl.) un Mārtiņš Vaikuls (11.m kl.)

lasīt vairāk »

Silto džemperu diena 17.02

Džemperu dienaSilto džemperu diena ceturtdien, 17. februārī pagāja aktīvi. Skolēni un skolotāji ne tikai ģērbās savos mīļākajos siltajos džemperīšos, bet arī tos zīmēja, krāsoja. Daži bija gatavi īpaši lielai temperatūras samazināšanai skolā, ka pat bija nodrošinājušies ar plediem un siltu tēju. Arī mācību stundās veltījām laiku, lai noskaidrotu, kāpēc un kā radās Silto džemperu diena, kāds ir tās galvenais mērķis. Tāpat arī mācību stundās tika aktualizētas problēmas par klimata pārmaiņu un globālās sasilšanas jautājumiem.

lasīt vairāk »

Efektīvas enerģijas izmantošanas nedēļa

Efektīva enerģijaAr katru gadu globālais enerģijas patēriņš palielinās, turklāt lielākā daļa tiek ražota, izmantojot fosilos enerģijas resursus, kas ir būtiska problēma ne tikai no vides kvalitātes un klimata pārmaiņai, bet arī no valsts drošības un ekonomiskās attīstības viedokļa.

Tāpēc šai problēmai tika pievērsta arī vidusskolēnu uzmanība visas nedēļas garumā.  Devītās klases izglītojamie savu redzējumu par enerģijas taupīšanu un izmantošanu atspoguļoja vizuāli – veidoja plakātus, kuri ir apskatāmi fizikas kabinetā.

lasīt vairāk »