Pirmklasnieki skatās un vērtē Liepājas Leļļu teātra izrādi "Ucipuci meklē mājas"

Ucipuci meklē māju20.aprīlī mūsu skolas 1.klašu skolēni aizrautīgi sekoja līdzi pūcītes Ucipuci piedzīvojumiem Liepājas Leļļu teātra izrādē “Ucipuci meklē mājas”. Izrādi skolēni skatījās programmas “Latvijas skolas soma ietvaros”.

Pūcīte Ucipuci ir Kriša mīļmantiņa, kuru viņš aizmirsa Itālijā kādā viesnīcā. Izrādē skolēniem tiek sniegti padomi, kā rīkoties, ja gadās pazaudēties, ka ir jānovērtē, ja blakus ir draugs un nekad nevajag zaudēt drosmi, jo beigās viss būs labi un katrai sarežģītai situācijai ir risinājums.

lasīt vairāk »

Pārtikas paku aprēķins

Skolas logoIzglītojamo ēdināšanas nodrošināšanas attālinātas izglītības ieguves procesa laikā pārtikas paku kalkulācija.

lasīt vairāk »

Sveicam starptautiskā matemātikas konkursa "Ķengurs 2021" dalībniekus un uzvarētājus!

 ĶengursKonkursa galvenais mērķis ir ieinteresēt bērnus, rast viņos pārliecību par savām spējām un zināšanām. Šī konkursa devīze  ir “Matemātika visiem”.

25. martā  Daugavpils 12. vidusskola bija viena no 211 Latvijas skolām, kuras   piedalījās starptautiskajā matemātikas konkursā “Ķengurs”. Konkursā piedalījās 39 mūsu skolas skolēni no 2. līdz 9. klasei.

lasīt vairāk »

Jauniešu ideju un lēmumu mākonis kļūs lielāks

LOGO Mākonis

Trešdien, 2021. gada 14. aprīlī, ES programmas “Erasmus + “ Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras atbalstītais 12. vidusskolas jaunatnes dialogu projekts “Mākonis” atkal pulcēja jauniešus un lēmumu pieņēmējus diskutēt par vēlēšanu tematiku. Turpinot 30. martā iesākto, tiešsaistē notika foruma “Jauniešu iespējas ietekmēt un piedalīties jaunatnes politikas plānošanā un realizēšanā Daugavpilī” II daļa “Ko mēs zinām par pašvaldību vēlēšanām un kā iesaistīties lēmumu pieņemšanā?..”. Pasākums sastāvēja no divām sesijām, mēs, 12.vidusskolas 70 jaunieši, strādājām 5 stundas: klausījāmies, domājām, uzdevām jautājumus, atbildējām uz jautājumiem, šaubījāmies, lasījām, kritizējām, zīmējām komiksus, pilnveidojām sadarbības un pašvadības prasmes.

lasīt vairāk »

3.klašu skolēnu svētku noskaņa Svētā Patrika dienā

Patrika diena23.un 26. martā 3a. un 3.b. klašu skolēniem, starppriekšmetu sadarbībā CLIL un mājturība un tehnoloģijas, tika organizēts starpkultūru pasākums angļu valodā, kas bija veltīts Svētā Patrika dienai. Skolēni aktīvi un ar lielu interesi piedalījās pasākumā. Viņiem bija iespēja iepazīties ar  skaisto Īrijas nacionālo pavasara svētku tradīciju un vēsturi, pārbaudīt savas zināšanas interaktīvajos uzdevumos un spēlēs,  padejot nacionālo Īru deju un pat nofilmēt savu video ar zaļajiem vainadziņiem - ar četrām āboliņu lapām , kas simbolizē veiksmi.

lasīt vairāk »

Pārtikas paku aprēķins

Skolas logoIzglītojamo ēdināšanas nodrošināšanas attālinātas izglītības ieguves procesa laikā pārtikas paku kalkulācija.

lasīt vairāk »

Nodarbība "Zinātnes un mākslas krustpunkti"

Zinātnes un mākslas krustpunkti29.martā 7.klašu skolēniem teātra mākslas stundā bija iespēja piedalīties nodarbībā "Zinātnes un mākslas krustpunkti", ko piedāvāja "Laboratorium Zinātnes skola". 

Skolēni uzzināja, kā mūsdienās zinātne palīdz veidot filmas un teātra izrādes. Par pamatu ņemot Latvijas vēsturisko pilnmetrāžas spēlfilmu “Dvēseļu putenis”, tika rādīts, kas nepieciešams, lai radītu ticamus efektus un pēc iespējas precīzāk attēlotu filmā redzamos notikumus. Nodarbības vadītājs Mārtiņš demonstrēja, kā gatavo mākslīgās asinis, speciālus degošos šķidrumus, kā veido brūces, stāstīja, kā dažādu darbību veikšanai trenējas kaskadieri utt. Tas viss nebūtu īstenojams bez ļoti precīziem aprēķiniem un specifiskām zināšanām.

lasīt vairāk »

Interpretācija mākslā

Interpretācija mākslāInterpretācija mākslā – kas tas ir? To mūsu skolas 4.a, 5.a, 5.b klases skolēni iniciatīvas  “Latvijas skolas soma” ietvaros noskaidroja vizuālās mākslas tiešsaistes nodarbībās mākslinieces Luīzas Rukšanes vadībā. Viņa pārstāvēja fondu “Mākslai vajag telpu”, kura mērķis ir panākt Latvijas modernās mākslas muzeja izveidi Rīgā, lai vienkopus un pastāvīgi izstādītu mākslas darbus, kas tapuši no 1945. līdz 1991. gadam, un radītu pilnvērtīgu priekšstatu par Latvijas mākslas mantojumu.

lasīt vairāk »

Es vēlos, lai bērni atgriežas uz skolu, un tāpēc vakcinējos!

VakcinācijaIkviens Latvijas iedzīvotājs tiek aicināts vakcinēties pret Covid-19. Vakcinācija netieši aizsargā vakcinētās personas un apkārtējos, kuri ir uzņēmīgi pret slimībām, mazinot slimību izplatīšanās risku starp ģimenes locekļiem, skolasbiedriem vai kolēģiem, draugiem, kaimiņiem un citiem sabiedrības locekļiem. Tas ietver zīdaiņus, bērnus, gados vecākus cilvēkus, cilvēkus ar vāju imūnsistēmu, vēža pacientus un cilvēkus, kuri medicīnisku iemeslu dēļ nevar saņemt vakcināciju. Vakcinācija var novērst slimības vai ievērojami samazināt jaunu inficēšanās gadījumu skaitu.

Vakcinējot lielāko daļu pieaugušo, tai skaitā arī pedagogus un citus darbiniekus izglītības iestādēs, iespējams pasargāt no saslimšanas arī bērnus līdz 16 gadu vecumam, kuriem vakcīna vēl nav izstrādāta. Ja mēs, pieaugušie (vecāki, skolotāji), būsim vakcinējušies, tad nepakļausim riskam apkārtējos, īpaši bērnus, un gan bērni, gan skolotāji varēs atgriezties skolās, lai turpinātu mācības klātienē.

lasīt vairāk »