Koncertlekcija "KINO MŪZIKAS VĒSTURE"

kino mūzikas vēstureSesto klašu skolēni mūzikas stundās programmas „ Latvijas skolas soma” ietvaros piedalījās koncertlekcijā par kino mūzikas vēsturi digitālā formātā.

Šajā lekcijā skolēni uzzināja, kā ir radies kino un kā mūzika ir palīdzējusi šim žanram attīstīties.

Skolēniem bija iespēja redzēt spilgtākos momentus no mēmā kino un pirmajām krāsainajām filmām līdz mūsdienu kino tehnoloģijām, viņi dzirdēja mūziku no dažādu žanru kino filmām: zinātniskās fantāzijas, piedzīvojumu filmām, drāmām un multfilmām, Latvijas kino mūzikas šedevriem (melodijas no tādām filmām kā “Mūzikas skaņas”, “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, “Neiespējamā misija”, “Ledus sirds”, “Titāniks”, “Smaragdu pilsētas burvis” u.c.)

lasīt vairāk »

Mūsu skolas skolēni veiksmīgi absolvē projektu "Debašu Līderu skola 2020./2021."

Debašu logoNoslēdzies projekts “Debašu Līderu skola 2020./2021.”, kurā piedalījās un ko veiksmīgi absolvēja arī mūsu skolas skolēni - Arturs Semjonovs, Līva Liepiņa, Daniels Daņilovs, Edgars Škapars, Baiba Rožinska, Līga Soma.

Projekta “Debašu Līderu skola” ietvaros skolēni un skolotāji no visas Latvijas apgūst debašu prasmes - argumentāciju, publisko runu, kritisko un loģisko domāšanu un mediju pratību), gūst zināšanas par vides, politikas un ekonomikas aktualitātēm, kā arī uzlabo savas angļu valodas prasmes starptautiskā līmenī atzītu debašu lektoru un treneru vadībā, jo visas projekta aktivitātes notiek angļu valodā. Tāpat būtisks projekta ieguvums ir katrai dalībskolai pieejamais debašu mentoru - pieredzējušu debatētāju atbalsts, uzsākot debašu kustību savā skolā un piedaloties nacionāla līmeņa debašu turnīros.

lasīt vairāk »

Ļoti veiksmīgi aizvadīta Latgales JĢS Atklātā ģeogrāfijas olimpiāde

JGS13.martā tiešsaistē notika Latgales JĢS Atklātā ģeogrāfijas olimpiāde. Prieks par tiem mūsu skolēniem, kuri pieņēma šo izaicinājumu un daļu no sestdienas pavadīja, pakļaujot savas smadzenes inkvizīcijai (vārdu salikums aizgūts no viena uzdevuma nosaukuma) - risinot ģeogrāfiskas šarādes, mēģinot saprast pēc foto, kur kārtējo reizi ir bijuši žūrijas locekļi, shēmojot, risinot problēmas un domājot par citiem diezgan sarežģītiem uzdevumiem par un ap ģeogrāfiju.

lasīt vairāk »

Mūsējie ir labākie!

 erudīcijas konkurss Bio- Go- HigherVisa mācību gada garumā notiek erudīcijas konkurss Bio- Go- Higher, kuru rīko Baltijas Biomateriālu ekselences centrs (Baltic Biomaterials Centre of Excellence – BBCE), lai stiprinātu skolēnu zināšanas inženierzinātnēs un dabaszinībās.

Apsveicam ar pirmo vietu trešajā (bioloģijas) kārtā 11. a klases komandu „Bombus”, kuras sastāvā ir Daniels Daņilovs, Karīna Smilgina, Barbara Bērziņa, Dženeta Meškovska un Valters Soms.  Liels paldies par palīdzību un atbalstu bioloģijas skolotājai Ivetai Leiskinai un  vecākiem ! Komandu paliek arvien mazāk un konkurence paliek arvien sīvāka.

lasīt vairāk »

Dzeja – tas ir skaisti!

Dzeja skaisti4.marta pēcpusdienā tiešsaistē notika skatuves runai veltīts pasākums, kurā ar saviem priekšnesumiem piedalījās 22 mūsu skolas 1.-12.klašu skolēni. Visi pasākuma dalībnieki uzstājās ar lielu sirsdegsmi un dāvāja visiem klātesošajiem pozitīvas emocijas.

lasīt vairāk »

Mūsējiem 3.vieta Latvijas skolu ziemas virtuālajā festivālā!

Ziemas festivālsDaugavpils 12. vidusskolas skolēni no 19.02. līdz 04.03. 2021. izmēģināja savus spēkus jaunā izaicinājumā, kuru piedāvāja Latvijas Sporta federāciju padome - Latvijas skolu ziemas virtuālajā festivālā.

Galvenais šī pasākuma mērķis - pārvarēt pēc iespējas vairāk kilometru, izmantojot tādas fiziskas aktivitātes kā:
1. skriešana;
2. iešana;
3. nūjošana;
4. distanču slēpošana;
5. kalnu slēpošana;
6. snovbords.

Dalībnieki sacentās gan individuāli, gan komandu vērtējumā. Vienā komandā maksimāli varēja būt ne vairāk kā 15 jaunieši un 15 jaunietes.

Mūsu skolas godu aizstāvēja skolēni no 6.c, 8.b, 10.v, 11.a, 12.a un 12.b klases. Skolēni izvēlējas tādas fiziskas aktivitātes kā skriešana un iešana.

Pēc aizvadītām 2 nedēļām mūsējiem individuāli diemžēl neizdevās iegūt pirmās trīs vietas ne jauniešiem, ne jaunietēm, bet tam ir iemesls, jo ļoti grūti nodemonstrēt vienādus rezultātus slēpojot un skrienot.

Neskatoties uz visām grūtībām, dalībnieki parādīja komandas garu, atbalstot un uzmundrinot festivāla gaitā viens otru un nodemonstrējot izcilu rezultātu, ierindojoties 108 Latvijas skolu konkurencē  3. vietā ar rezultātu 5713 kilometri. Mūs apsteidza  skolas komandas no Alūksnes novada -1. vieta (6249 km) un Gulbenes novada komandas (5815 km), līdz 2.vietai pietrūka  tikai 102 kilometri.

lasīt vairāk »

Piektās klases mimimismi

Piektās klases mimimismiLabs darbiņš ir tas, kas ir padarīts kopā. Piektās klases izglītojamie kopā ar saviem vecākiem piedalījās Imanta Ziedoņa fonda „Viegli” radošajā mācību nodarbībā “Minimismi”. Veicot uzdevumus, skolēni attīstīja teksta analīzes spējas, jaunradi un radošo domāšanu.

lasīt vairāk »