Emocionālais intelekts (EQ)

Emocionālais intelektsDaudzi pētījumi skolās, biznesā, zinātnē apliecina, ka Emocionālais intelekts (EQ) jeb spēja izprast un vadīt emocijas ir daudzkārt būtiskāka mūsu dzīvē. Emocijas virza cilvēku un cilvēks virza sasniegumus. Emocionālais intelekts ir spēja apzināties savas emocijas un ieradumus, un vadīt savu personīgo un darba dzīvi.

lasīt vairāk »

SAULES SKOLA

Saules skola17.03.-18.03.2021 notiek informatīvie  tiešsaistes vebināri  9.un 12.klašu skolēniem par mācību iespējām PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola  - Saules skolā.

Saules skola ir populāra un visiem zināma prestiža un respektabla mācību iestāde Latgalē, kurā var iestāties jebkurš skolēns, kuram ir nosliece uz mākslu un labas dotības no dabas. Šī ir tā vieta, kura gatavo profesionāļus noteiktā jomā.

lasīt vairāk »

Tiešsaistes vebinārs: “Marks Savicks: Mans karjeras stāsts”

M. Savickis11.03.2021.,plkst.14:00 notika tiešsaistes vebinārs pedagogiem karjeras konsultantiem par Marka Savicka individuālo karjeras konsultēšanas metodi “Mans karjeras stāsts.”

Vebināru mēs iesākām ar iemīļotā teiciena vai moto ierakstu www.menti.com. Tālāk apskatījām interviju ar pašu M.Savicks youtubā. Daži no M.Savicka izteicieniem: “Viņi ir autori, mēs esam klausītāji, labi klausītāji”, “Konsultantu uzdevums ir mudināt klientu strādāt. Konsultanta uzdevums ir  uzdot jautājumus, nevis piedāvāt atbildes”, “Mans galvenais darbs ir radīt drošu vidi, kurā persona jūtas ērti un brīvi var runāt par to, kas viņu uztrauc, kas bloķē viņa lēmumu pieņemšanu.”

lasīt vairāk »

Studiju iespējas Rezeknes Tehnoloģiju akadēmijā

Rēzeknes RTA03.03.2021.,plkst.15:00 notika tiešsaites vebinārs par studiju iespējām Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā. Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lolita Kivelniece – Kuzņecova pastāstīja par akadēmiju kopumā, fakultātēm, studiju programmām, budžeta vietām.

RTA ir valsts dibinātā augstskola, kurā topošajiem studentiem piedāvā no 300 - 400 budžeta vietām. Tā ir 6 lielākā augstskola Latvijā pēc LU, RSU, RTU, LLU un DU. Akadēmija piedāvā 24 studiju programmas pēc 12.klases un 50 programmas kopumā ar maģistra un doktora studiju programmām.

lasīt vairāk »

Atverto durvju dienas Daugavpils Universitātē

DU logoVēlies iepazīties ar DU piedāvātajām studiju programmām un ārpusstudiju aktivitātēm? Reģistrējies un 17. martā piedalies Atvērto durvju dienā, kas šogad norisināsies tiešsaistē!

lasīt vairāk »

Bezmaksas tiešsaistes seminārs "Nākotnes prasmes"

Nākotnes prasmes03.03.2021., no plkst.13:00 – 14:30 notika Jauno uzņēmēju centra “Jobs&Society” piedāvātā iespēja 10.-12.klašu skolēniem piedalīties bezmaksas tiešsaistes seminārā “Nākotnes prasmes.”

lasīt vairāk »

Ēnu dienas jeb virtuālās skolēnu mācību ekskursijas uzņēmumos.

Ēnu dienasŠogad ēnu dienas tiks aizstātas ar virtuālām ekskursijām. Covid-19 pulcēšanās ierobežojumu dēļ šogad Ēnu dienas vietā tiks rīkotas virtuālas skolēnu mācību ekskursijas uzņēmumos, piemēram, https://enudiena.lv/ekskursijas  un www.profesijupasaule.lv piedāvā dažādas virtuālās ekskursijas, Šajā portālā var iepazīties arī ar dažādām profesijām.

lasīt vairāk »

Vidzemes Augstskola rīko digitālās info dienas skolotājiem, skolēniem un viņu vecākiem

No 26. līdz 27. februārim tiešsaistē norisināsies vidusskolēnu pasākums “Digitālās info dienas”, kā ietvaros skolēni, viņu vecāki un skolotāji varēs apmeklēt lekcijas un satikt mācībspēkus, studentus un aplūkot Vidzemes Augstskolu virtuālā ekskursijā.

lasīt vairāk »

RTU Atvērto durvju dienas 9.-12.klašu skolēniem

Kā jau katru gadu, arī šogad RTU ver vaļā durvis, lai aicinātu topošos studentus, viņu vecākus un citus interesentus ielūkoties RTU ikdienā, iepazīties ar piedāvātajām studiju programmām, ārpusstudiju aktivitātēm – sporta iespējām, radošajiem kolektīviem, Studentu parlamentu, biznesa inkubatoru un citiem ar studiju dzīvi RTU saistītajiem aspektiem. Pasākums norisināsies 26. februārī plkst. 10.00–16.00 tiešsaistē, tāpēc interesentiem ir iespēja tajā piedalīties, neizejot no mājām!

lasīt vairāk »

PKK SUPERVĪZIJA

13.01.2021., plkst. 12:00 – 14:00 notika ilgi gaidītā PKK supervīzija, kuru vadīja Inga Pavula.

Kas ir supervīzija?

Supervīziju var definēt kā izglītojošu procesu - izglītības mērķis jebkurā profesijā ir ne tikai iemācīt speciālās zināšanas un iemaņas, kas nepieciešamas, lai tās pielietotu praktiski, izglītojošā supervīzija dod ieguldījumu, lai personisku patību pārveidotu profesionālajā patībā; tā ir viena no metodēm, kas nodod tālāk profesionālās zināšanas, prasmes, iemaņas un vērtības (Zonga,1997; Robinson,1936).

lasīt vairāk »