Motivācija un motivācijas vēstule

Janvāris ir īpašs mēnesis, lai kaltu jaunus plānus, lai domātu par savas karjeras attīstību, domājot ar tīru prātu par katru solīti, kuru tu apzinīgi sper.Tieši tāpēc 10.janvārī 7.b klases skolēniem bija organizēta latviešu valodas nodarbība integrējot karjeras izglītību tajā izmantojot kompeteņču pieeju. Stundas tēmas nosaukums bija: “Motivācija un motivācijas vēstule”, tajā skolēni izprata motivācijas jēgu un nozīmi, saprata atšķirību starp motivāciju un motivācijas vēstuli, iedziļinajās motivācijas vēstules saturā, kā arī izspētija un izprata kā veidot EUROPASS CV t.i.Eiropā populāro un pieņemamu CV ar saviem standartiem un kopējām prasībām.Mans uzdevums kā karjeras konsultanta ir dot skolēniem to ,kas visslabak spētu viņiem palīdzēt un noderēt dzīvē ne tikai šobrīd, bet arī nākotnē ienesot nodarbības saturā arī ilgtspējīgas attīstības elementus.Nodarbības nobeigumā Europass CV un Motivācijas vēstuļu piemēri tika nosūtīti katram skolēnam individuāli, kā arī prezentācijas un videomateriāli. Nodarbības beigās skolēni aizpildīja anketu kā AS, lai varētu saprast vai skolēni saprata un asimilē materiālu.

lasīt vairāk »

Zoom nodarbība "Motivācija un Izglītība"

13.01.2021 plkst.15:30 notika zoom nodarbība 8.-10.klašu skolēniem “Motivācija un izglītība”. Tajā skolēni varēja iepazīties ar termina motivācija, motivācijas jēgu un nozīmi. Skolēni uzzināja, ka MOTIVĀCIJA VEIDOJAS DAŽĀDU FAKTORU IETEKMĒ - AUDZINĀŠANAS, SKOLOTĀJA, KLASES BIEDRU UN VIENAUDŽU ATTIEKSMES, SEKMJU, MĀCĪBU PROCESĀ UN PAŠA PATSTĀVĪGĀS DARBĪBAS REZULTĀTĀ(SKUJIŅA,2000).

lasīt vairāk »

Karjeras nedēļa šogad notika tiešsaistē

No 26. līdz 30.oktobrim visā Latvijā gan klātienē, gan tiešsaistē norisinās Karjeras nedēļa, kuru jau astoto gadu sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Ņemot vērā Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumus valstī, Karjeras nedēļas pasākumi 2020. gadā galvenokārt notiek attālināti un tiešsaistē. Karjeras nedēļa šogad ir veltīta karjeras lēmuma pieņemšanas procesam, izmantojot profesijas izvēlei pieejamos resursus, ieklausoties skolotāju, karjeras konsultantu, ģimenes locekļu, darba devēju, draugu un sabiedrībā zināmu jauniešu pieredzē. 

lasīt vairāk »

Karjeras atbalsta attālinātie pasākumi

Šajā tik neierastajā attālināto mācību procesā notika arī pasākumi karjeras atbalstam, protams, attālināti. Prezentāciju „Profesijas, kas sargā mūsu veselību” saņēma 6.,7. un 8. klašu skolēni. Prezentācijā skolēni tika iepazīstināti ar profesijām, kuru pārstāvji ir pirmajās rindās cīņā ar vīrusiem, infekcijām un Covid-19. Skolēniem tika sniegta informācija par infekcijas slimībām, to veidiem, izraisītājiem un izplatību. Šajā prezentācijā skolēni uzzināja par infektologa, mikrobiologa un imunologa specialitātēm. Skolēni uzzināja par tādām zinātnes nozarēm kā virusoloģija, mikrobioloģija, ka arī par to, kā notiek laboratoriskie izmeklējumi. Prezentācijas ietvaros norādīta informācija un norādes uz saitēm par mācību iestādēm, kur var studēt un apgūt jau minētās profesijas.

lasīt vairāk »

Daniels Daņilovs pavadīja mācību gadu ASV

Daniels Daņilovs : Mūsdienās no mājām nekur tālu aizskriet nevar, jo pastāv aplikācijas, kas ļauj ar tuvajiem sazināties jebkurā laikā un vietā

Daniels Daņilovs ir mūsu skolas 10.klases skolēns, kurš nepārtraukti attīstās, pilnveidojas, piedalās visāda veida konkursos, projektos, olimpiādēs un ieņem godalgotas vietas. Ir bijis ne vienu reizi vien Daugavpils 12.vidusskolas Gada skolēns.

Šo mācību gadu Daniels pavadīja pavisam ne savā skolā, bet gan devās tālā un ilgā ceļojumā uz ASV, no kura vairāk vai mazāk veiksmīgi 15. aprīlī bija spiests  atgriezies mājās – Latvijā un jau paspējis piedalīties Eiropas eksāmenā, iekļūt starp 30 izcilākajiem eksāmena dalībniekiem – vidusskolēnu grupā  un ir saņēmis rīkotāju balvu.

Kad uzrunāju Danielu sniegt interviju par šī mācību gada piedzīvojumiem, viņš laipni piekrita šim izaicinājumam.

lasīt vairāk »

Atvērto durvju dienas 2020. gadā

Kā informē Nacionālā izglītības iespēju datubāze (NIID.LV),lai iepazīstinātu topošos reflektantus ar studiju iespējām, programmām, pasniedzējiem, mācību procesu un vidi, kā arī sporta un atpūtas iespējām, dienesta viesnīcām, bibliotēkām, augstskolas un citas izglītības iestādes piedāvā apmeklēt Atvērto durvju dienu pasākumus tiešsaistes režīmā. Daļu no šiem pasākumiem varēs noskatīties arī ierakstā.

Tiek aicināts  ikviens izmantot iespēju apmeklēt izglītības iestādes attālināti!

NIID.LV apkopotā informācija tiek regulāri papildināta.

lasīt vairāk »

Veido karjeru valsts robežsardzē

Valsts robežsardze, tā ir stabila dienesta vieta, sociālās garantijas, plašas izaugsmes iespējas, pilnveides iespējas un dalība starptautiskās operācijās ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs.

lasīt vairāk »