Veiksmīgas karjeras ABC

ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “ Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 25. novembrī mūsu skolā viesojās un dalījās savās zināšanās, pieredzē un dzīves skolā starptautiskās apmācību programmas jauniešiem "Start Strong" programmas vadītājsAndris Arhomkins. 

lasīt vairāk »

Ielogojies nākotnē

Karjeras nedēļas ietvaros mūsu skolas skolēni piedalījās karjeras atbalsta pasākumos gan skolā, gan ārpus tās. Šī gada tēma ir nākotnes profesijas un prasmes, kas būs nepieciešamas nākotnes darba tirgū.14.oktobrī Daugavpils Inovāciju centrā notika KN atklāšanas pasākums “Nākotnes profesijas: Izaicinājumi un izvēle!”, kurš tika rīkots ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “ Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Pasākumā piedalījās 7.b klases skolnieces: Līga Kuroša, Linda Zālīte, Karīna Čerņeviča un Laura Ribakova. Šajā pasākumā bija iespēja iepazīties klātienē ar dažādu profesiju pārstāvjiem un to ikdienu. Tie bija fiziķi, ķīmiķi, vides dizainers, fizioterapeits un “robotu pavēlnieks”, kuri pastāstīja par savas profesijas specifiku, pieprasījumu darba tirgū un izglītības iespējām, lai apgūtu konkrēto profesiju. Skolēni varēja vērot profesionāļu praktisko darbošanos, 3D printera darbu, fiziķu un ķīmiķu eksperimentus, vides dizaina veidošanu un robotu nebeidzamās iespējas. Skolēni aktīvi uzdeva jautājumus un aizpildīja anketas. Labāko anketu autori saņēma pārsteiguma balvas, arī mūsu skolnieces saņēma pārsteiguma balvas.

lasīt vairāk »

Kas? Kur? Kad? Futurologi runā!

Šodien mūsu skolas 10.a klases meitenes – Karīna, Eva, Amanda, Kristīne, Jeļena un Linda piedalījās aizraujošā, izglītojošā spēlē „Kas? Kur? Kad? Futurologi runā!”, kuru jau ne pirmo gadu organizē Daugavpils Krievu vidusskola – Licejs. Tā ir komandu spēle, kura tiek organizēta, lai veicinātu interesi par karjeras jautājumiem un par nākotnes profesijām un to attīstības tendencēm.

lasīt vairāk »

Īsteno sapni par savu biznesu

Šogad karjeras nedēļas piedāvāto pasākumu klāsts ir plašs un daudzveidīgs. Pasākumu, kurš notika  16.oktobrī Daugavpils Valsts ģimnāzijas telpās, apmeklēja arī mūsu skolas 12.klases skolēni. Tikšanās “Īsteno sapni par savu biznesu”, izvērtās aizraujošā diskusijā par to, kā uzņēmējspējas var ietekmēt nākotnes izglītības  un karjeras izvēli.

lasīt vairāk »

Šodien sākas nākotne

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem. Šī gada Karjeras nedēļas tēma ir par nākotnes profesijām, kas aicina skolēnus, viņu vecākus, pedagogus iepazīt nākotnes profesijas un prasmes.

lasīt vairāk »

Maize mūsu galdā…

Šodien ieejot lielveikalā vai jebkurā pārtikas tirgotavā varam nopirkt maizi, izvēle ir liela, sortiments plašs. Vai tā ir bijis vienmēr? Nē, agrāk katras saimes rokās bija maizes ceļš no labības sēšanas līdz saimes galdam. Izaicinājumu bija daudz - arī laika apstākļi ietekmēja maizītes kvalitāti un daudzumu. Ja bija sausums vai ilgas lietavas, rudzu vārpas izauga mazākas un mazāk vērtīgas. Pamatā tika cepta rudzu maize, kas ir garš, darbietilpīgs un smags darbs. Mūsdienās maizes mīklas sagatavošanai izmanto automātiskās iekārtas, bet agrāk maize tika mīcīta ar rokām, ilgi un rūpīgi, un arī prasīja ļoti daudz spēka. Aglonas Maizes muzejā tiek cepta rudzu maize pēc sentēvu metodēm.

lasīt vairāk »

Soli pa solim dzīvē

Daudzreiz ir dzirdēts un tā ir patiesība, ka cilvēks mācās visa mūža garumā. Lai par to pārliecinātos arī jaunieši, mūsu skolā ciemojās grupu trenere, skolotāja un jauks cilvēks Inga Bite. Nodarbība norisinājās 2.aprīlī ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros un to apmeklēja 10.klases skolēni

Nodarbības gaitā tika diskutēts par cilvēkprasmēm veiksmīgai karjeras attīstībai un panākumu gūšanai. Tikai pildīts tests par karjeras virzību mijiedarbībā ar motivāciju. Tāpatās arī tika “būvēta” katram sava “karjeras māja”, kura arī līka aizdomāties par dažādām niansēm, kuras saistītas ar nākotnes lēmumu pieņemšanu.

Ļoti interesanta bija “Augļu tirgus” metodika, kuras laikā skolēni mācījās dažādas komunikācijas prasmes ar klientiem (klasesbiedriem), vērošanas prasmes un spēju pielāgoties, meklēt kompromisus šķietami bezizejas situācijās. Šīs metodikas uzdevums bija attīstīt skolēna emocionālo inteliģenci un kognitīvos procesus, kuri arī ietekmē karjeras plānus.

lasīt vairāk »

Iepazīsti retās profesijas!

Ikdienā mēs bieži lietojam stikla izstrādājumus – glāzes, vāzes, dažādus suvenīrus un citus sadzīves priekšmetus. Taču, kā veidojas stikls, daudzi nemaz nezina. Līvānos to zina, jo stikla pūšanas tradīcijas šajā pilsētā jau aizsākušās tālajā 1887. gadā. Līvānos šī tradīcija ir saglabāta, jo, kaut arī Līvānu stikla fabrika ir aizvērta, Latgales mākslas un amatniecības centra telpās ir atvērta stikla pūtēju darbnīca. Šajā darbnīcā atrodas trīs krāsnis, dzesēšanas iekārta, daudz dažādu instrumentu, stikla lauskas, krāsvielas un galvenā stikla izstrādājumu izejviela – smiltis. Šajā darbnīcā, kur prasmīgi darbojas stikla pūšanas meistars Aleksandrs, ir iespēja ielūkoties ikvienam. 26. marta pēcpusdienā mūsu skolas 6.b klases skolēni ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “ Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros devās uz šo darbnīcu un vēroja stikla masas brīnumainās pārvērtības gan formā, gan krāsā.

lasīt vairāk »

"Domā plašāk"

ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 26.martā mūsu skolā ciemojās  SIA “DK Projects” pārstāve D.Kriviņa ar aizraujošu nodarbību  11.klases skolēniem  “Domā plašāk!”.

lasīt vairāk »

Cilvēks, kurš pārvieto kalnus, sāk ar maziem akmentiņiem. (ķīniešu sakāmvārds)

„Panākumu Universitāte” ir uz 6 gadiem akreditēta profesionālās pilnveides izglītības programma jauniešiem un to pedagogiem, kurā, iepazīstot citu jauniešu un veiksmīgu personību dzīvi un biznesa pieredzi, tiek attīstīta prasme gūt personīgus panākumus. Gūtā pieredze ir nozīmīgs virzītājs personības attīstīšanā un redzesloka paplašināšanā.

Šajā programmā piedalās jaunieši, kas gatavi ieguldīt savu laiku un enerģiju personīgajā izaugsmē un izcilu rezultātu sasniegšanā. Pēc programmas apgūšanas skolēni iegūst apliecību par profesionālās pilnveides izglītību.

lasīt vairāk »