Trāpīt mērķī

Lai nebūtu  jākāpj uz saviem „grābekļiem”  - ir jāprot ņemt no tiem cilvēkiem, kuri tev kaut ko māca, stāsta, sniedz, dalās pieredzē – gan labā, gan neveiksmīgā. Tā savas nodarbības „Trāpīt mērķī” ievadā dalībniekus uzrunāja veiksmīga uzņēmēja ar pieredzi projektu vadīšanā un izglītojošo pasākumu organizēšanā, Daina Kriviņa.

Šī nodarbība tapusi pateicoties ESF projektam Nr.8.3.5.0/16./I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”  Tās norises laiks 27.11.2018. Nodarbības – treniņa laikā 12.klašu skolēni rada atbildes uz jautājumiem kādam jābūt veiksmīgam cilvēkam – ko viņš dara un ko nedara, lai tāds būtu. Kas ir sapnis un ar ko tas atšķiras no mērķiem. Kā noformulēt mērķi un kā to sasniegt soli pa solim.

lasīt vairāk »

Profesiju pasaule. Kas? Kur? Kad?

Karjeras nedēļas ietvaros 9.oktobrī Daugavpils Krievu vidusskolā – Licejā norisinājās izglītojoša spēle ‘’Profesiju pasaule. Kas? Kur? Kad?’’ . Tās laikā Daugavpils skolu komandas sacentās  erudīcijā un atjautībā par izglītības, profesiju klāsta, darba tirgus un citiem ar karjeras izglītību saistītiem jautājumiem. Daugavpils 12.vidusskolas 12.a klases komanda godam cīnījās un guva gan pozitīvas emocijas, gan noderīgu  informāciju, kā arī iepazina dažādu profesiju pārstāvjus interesantus atzinumus.

lasīt vairāk »

Karjeras izaicinājumi tehnisko profesiju jomā

1.a,2.b,3.b, 4.a, 5.a,5.b, 6.a, 6.b un 7.a  izglītojamie  maija mēnesī projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001  ”Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros apmeklēja Zinātkāres centru “ ZINOO Daugavpils”  izglītojošās  nodarbības   “Karjeras izaicinājumi tehnisko profesiju jomā !” Kā rezultātā guva  informāciju  par arhitekta, būvinženiera, celtnieka, programmista, ķīmiķa profesijām, par sasniegumiem valstī šajās jomās un perspektīvām nākotnē, par nepieciešamo izglītību un darba  iespējām šajās nozarēs, darbojoties praktiski , pārbaudīja iegūtās zināšanas praksē,  kā arī patstāvīgi darbojās  ar „ZINOO Daugavpils” piedāvātajiem eksponātiem.

lasīt vairāk »

100 ceļi Tavai nākotnei

8.a,9.a,11.a,11.b klašu izglītojamie  ESF projekta Nr.8.3.5.0/16./I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”  ietvaros  piedalījās karjeras izglītības pasākumos „Simts ceļi tavai nākotnei!”. Nodarbības vadīja un savā veiksmes stāstā dalījās  biedrības “Darītājiem” priekšsēdētājs, uzņēmējs,  karjeras konsultants un jaunatnes lietu speciālists Viktors Gallers. Viņš uzsvēra, ka svarīgi  būt godīgiem pret sevi, mācīties  novērtēt laiku, izbaudīt to, ko tu dari. Jābūt gataviem, ka nākotnē vairāk nekā konkrētas zināšanas dzīvē noderēs prasme domāt pašam, komunikabilitāte, entuziasms, radoša pieeja problēmām, kritiska domāšanām, pozitīvais noskaņojums, noturīga psihe un spēja elastīgi pieņemt nenovēršamas izmaiņas.   Esiet tur, kur patiesi vēlaties būt !

lasīt vairāk »

Saules skolā 19.maijā notiks atvērto durvju diena!

SAULES SKOLA sestdien 19.maijā sarūpējusi plašu programmu, piedāvājot daugavpiliešiem un pilsētas viesiem piedalīties Atvērto durvju DIENĀ un Muzeju NAKTĪ.

Dienas pirmajā pusē visiem interesentiem būs iespēja iepazīties ar skolas izglītības programmām un piedalīties radošajās darbnīcās, bet vakarā – apmeklēt Saules skolas modes šovu, skolas ansambļa “AKVARELIS” uzstāšanos, kā arī apskatīt skolas audzēkņu darbu izstādi skolas gaiteņos.

lasīt vairāk »

Praktiskā semināra "Tehniskās kompetences" nolikums

Semināra mērķis: iepazīstināt audzēkņus ar zinātņu specialitāšu kompetencēm.

Semināra uzdevumi:

  • rosināt un aktivizēt audzēkņu interesi par mašīnbūves specialitātēm,
  • iepazīstināt audzēkņus ar tehniskās dokumentācijas elementiem,
  • iepazīstināt ar tehniskiem mērījumiem un darbu ar bīdmēru,
  • iepazīstināt ar atslēdznieku tehnoloģiskām operācijām.

Semināru rīko: PIKC “Daugavpils tehnikums” metodiskā komisija “Metālapstrāde un autotransports”

Seminārs notiks: 2018.gada22. maijā plkst.15:15 Varšavas ielā 23.

Semināra dalībnieki: 8. un 9.klases skolēni.

Seminārā var piedalīties ne vairāk kā četri audzēkņi no katras skolas.

lasīt vairāk »

MINOX Latgale

Daugavpils pilsētas dome sadarbībā ar Daugavpils Universitāti, Rīgas Tehniskās universitātes Daugavpils filiāli organizē izgudrojumu un inovāciju festivālu “MINOX Latgale”, kurā ar saviem izgudrojumiem vai inovācijām piedalīsies 16 dažādu izgudrojumu autori!

Aicinām skolēnus, skolotājus, vecākus un citus interesentus apmeklēt izstādi!

Festivāls “MINOX Latgale”  notiks 10. maijā plkst. 12.00-18.00, RTU Daugavpils filiālē, Smilšu ielā 90, Daugavpilī.

lasīt vairāk »

Fitnesa Macību Centrs aicina 12-klases skolēnus piedalīties apmacībā

Fitnesa Macību Centrs aicina 12-klases skolēnus piedalīties apmacībā. Tas ir lieliskā iespēja papildināt savas prasmes un iemacīties pareizi nodarboties trenažieru zālē, izvelēties pareizo slodzi un vingrinājumus atkarībā no individuālām iezīmēm. Ja ir vajadzīga papildus informācija lūdzu rakstiet uz šo e-pastu, vai zvaniet 26345179. Aleksejs

lasīt vairāk »

Daugavpilī norisinājās Karjeras izglītības 4.zinātniski praktiskā konference

Š.g. 20.un 21.aprīlī Daugavpilī norisinājās Karjeras izglītības 4.zinātniski praktiskā konference “Caurviju prasmes karjeras vadībai ikdienā un mācību procesā”. Daugavpils Universitātes (DU) konferenču zālē pulcējās vairāk nekā 80 pedagogi karjeras konsultanti un citi interesenti no visiem Latvijas novadiem. Konferences galvenais mērķis bija aktualizēt karjeras vadības prasmju apguves, pilnveides un integrēšanas iespējas mācību un audzināšanas procesā. Atklājot konferenci, viesus uzrunāja un rosīgas darba dienas novēlēja DU Zinātņu un Studiju prorektora p.i., akadēmiķe Maija Burima un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes (DPIP) Izglītības atbalsta nodaļas vadītāja Lidija Plavinska. Konferences moderatore, DU docente Mārīte Kravale-Pauliņa konferences iesākumā rosināja tās dalībniekus definēt sev jēdzienus ”caurviju prasmes” un “karjeras vadības prasmes”, lai vērstu dalībnieku uzmanību uz konferencē nosprausto mērķi, mudinot uz pārdomām un konstruktīvām sarunām.

lasīt vairāk »

Par SkillsLatvia 2018

SkillsLatvia 2018 ir nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss, kurš Latvijā norisinājās otro gadu, un to organizē VIAA.  Konkurss ar moto “Uzvar darītājs!” cildina jauno profesionāļu prasmes un demonstrē profesionālo izglītības iestāžu un darba tirgus sadarbību.

Kopumā SkillsLatvia 2018 notikušajos 20 profesionālo prasmju konkursos (divi no tiem notika Jelgavā) piedalījās130 konkursanti no 31 mācību iestādes.

lasīt vairāk »