Piedalies Atvērto durvju nedēļā un izzini savu panākumu iespējas Latvijas Universitātē

No 19. līdz 23. martam Latvijas Universitātē (LU) notiks Atvērto durvju nedēļa - tā būs iespēja ikvienam iepazīt iecerēto LU fakultāti, filiāli vai studiju programmu, kā arī iepazīties ar citām LU piedāvātajām iespējām paralēli studijām.

Atvērto durvju nedēļā topošie studenti varēs izzināt ne vien daudzveidīgās studiju iespējas LU, bet arī saprast, kā LU iegūta augstākā izglītība veicina karjeras izaugsmi. Topošajiem studentiem būs iespēja iepazīties ar iecerētās fakultātes pārstāvjiem, ieskatīties jaunākajās tendencēs fakultāšu pārstāvētajās zinātņu nozarēs, kā arī iegūt uzticamas atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem par studiju procesu. Atbildes sniegs 13 fakultāšu un 8 filiāļu pārstāvji – pasniedzēji, studenti, absolventi.

lasīt vairāk »

Daugavpils Būvniecības tehnikuma atvērto durvju dienas

18.gada 5., 6.aprīlī no plkst. 10.00 - 17.00 Daugavpils Būvniecības tehnikums aicina visus uz atvērto durvju dienām!

Atvērto durvju dienās piedāvājam ekskursiju pa tehnikuma nodaļām!

Ikvienam interesentam būs iespēja apskatīt mācību telpas un darbnīcas, tā ir iespēja tuvāk iepazīties ar audzēkņu dzīvi tehnikumā un uzzināt vairāk par piedāvātajām izglītības programmām.

lasīt vairāk »

Ventspils Augstskolas Atvērto durvju diena

Aicinām visus interesentus 24.martā uz Ventspils Augstskolas Atvērto durvju dienu

Pasākumā būs iespējams uzzināt par studiju iespējām augstskolā, kā arī būs iespēja satikt pasniedzējus, studentus un piedalītos interesantās lekcijās, diskusijās.

lasīt vairāk »

Jūrnieki bez darba nepaliks!

No visām pasaulē pārvadātajām kravām 80% uz mērķi ceļo pa jūru. "Tas nozīmē, ka mūsu Jūrniecības koledžas audzēkņiem bezdarbs nedraud! Patlaban pasaulē ir ap 20 tūkstošiem virsnieku vakanču," saka Liepājas Jūrniecības koledžas direktors Vladimirs Dreimanis, stāstot par iespējām, kādas jauniešiem paveras, izvēloties ar jūru saistītu profesiju.

lasīt vairāk »

Kāpēc studēt RTU?

5. martā  uz sarunu par izglītības iespējām vienā no pieprasītākajām augstskolām Latvijā aicināja RTU Daugavpils filiāles direktors docents Ivans Griņevičs. Kas ir inženieris un inženierzinātnes?

Inženierzinātnes ir zinātņu nozare, kas apvieno dažādu zinātņu (kā fizikas, ķīmijas, matemātikas, u. c.) atziņas daudzveidīgu tehnisku problēmu risināšanai.

Inženieris ir persona, kas specializējusies kādā inženierzinātņu jomā. Viņa uzdevums ir projektēt un būvēt sarežģītus produktus – materiālus, struktūras un sistēmas. Inženieris ir tas, kurš pārzina jaunākos zinātnes atklājumus un prot tos izmantot tā, lai palīdzētu cilvēkiem. Inženiera profesija apvieno tehniskās zināšanas ar radošumu, darbu ar cilvēkiem un traku ideju realizēšanu. Inženieris izprot, kā lietas darbojas, tāpēc var radīt vēl labāku produktu. Šis produkts ir noderīgs pasaulei.

lasīt vairāk »

Izvēlies prestižu profesiju un esi pieprasīts darba tirgū

1.martā Daugavpils Tirdzniecības profesionālajā vidusskolā ESF projekta Nr.8.3.5.0/16./I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros izglītojamajiem bija iespēja piedalīties meistarklašu darbnīcās “Iepazīsim apkalpojošo sfēru profesijas.” Izglītojamie ne tikai iepazinās ar apgūstamajām profesijām un karjeras iespējām pēc mācību iestādes beigšanas , bet praktiski darbojās vairākās darbnīcās :“Aicinām saldumu pasaulē !” (konditora profesija), “Mācies gatavot veselīgi, garšīgi un skaisti !” (pavāra profesija),” Precizitātes un tehnisko iemaņu darbnīca ,“ kurā,  praktiski darbojoties ar mūsdienīgām kases sistēmām, izmēģināja pārdevēja profesiju. Mūsējie ,8. klases izglītojamie Melānija Žilko, Jeļena Ņikiforova , Kristīne Šeļegova un  Jurijs Plečkens, bija atraktīvi, ieinteresēti un pateicīgi par  jaunu savu spēju un talantu izzināšanu.

lasīt vairāk »

Kas ir Novikontas Jūras koledža

Izglītojamajiem bija iespēja tikties ar Novikontas Jūras koledžas pārstāvi Jāni Sticenko, lai uzzinātu  par jūrniecības nozari, tās mūsdienu attīstību un studiju iespējām Latvijā ,par  mītiem un patiesību, darba perspektīvām un studiju iespējām (uzņemšanas kritērijiem, studiju ilgumu, studiju formām, studiju maksu un tālākizglītības iespējām).Izrādās , ka pasaulē ir jūrnieku deficīts un koledžas absolvēšana ir darbiekārtošanas garantija.

 

lasīt vairāk »

Aicinām vidusskolēnus iepazīt RTU, sekojot studentiem viņu ikdienas gaitās

Lai iepazītu savu potenciālo studiju programmu un studentu dzīvi ikdienā, vidusskolēni aicināti pieteikties pasākumam «Seko studentam» un kļūt par Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenta ēnu, iepazīstot studiju un ārpusstudiju vidi RTU. Pieteikšanās notiek no 23. februāra līdz 9. martam, bet sekošana - no 12. līdz 23. martam.

Sekojot studentam, būs iespēja uzzināt, kā notiek studijas RTU, apmeklējot lekcijas un piedaloties laboratorijas darbos, iepazīstot RTU Zinātnisko bibliotēku, dienesta viesnīcas, RTU Studentu parlamentu, sporta kompleksus, kā arī citas studentu pilsētiņas Ķīpsalā sniegtās iespējas.

lasīt vairāk »

Aicinām visus Latvijas vidusskolēnus pieteikties pasākumam "Studenta kurpēs"

Aicinām visus Latvijas vidusskolēnus pieteikties pasākumam "Studenta kurpēs", kura laikā skolēnam tiek dota iespēja vienu dienu iejusties "studenta ādā" un piedalīties studiju procesā Latvijas Universitātē. Ikgadējais pasākums "Studenta kurpēs" 2018. gadā notiks no 9. līdz 13. aprīlim.

lasīt vairāk »

PIKC "DDMV "Saules skola"" notiks Atvērto durvju diena

Ja esat ieinteresēti un vēlaties apmeklēt Saules skolu, lūgums informējat par savu dalību un vēlmi apmeklēt skolu līdz 08.03.2018.

Reģistrācija uz šiem pasākumiem ir obligāta!

lasīt vairāk »