Radošais sprādziens 2018

Jau pavisam drīz notiks tikšanās – “Radošais sprādziens 2018”, kurā satiksies jaunieši no visas Latvijas, kuri meklē izaicinājumus un grib kaut ko vairāk nekā ikdiena piedāvā! Jaunieši, kuri vēlas PAŠI lemt savā dzīvē, vēlas pilnveidot sevi, kuri grib satikt citus līdzīgi domājošus, kuri jūt, ka VARĒTU DARĪT lielas lietas!

lasīt vairāk »

Ar sapni par ārsti !

„Mācies par ārstu – ir tā vērts !” Tā izglītojamos tikšanās reizē uzrunāja mūsu skolas absolvente, bet šodien ārste -  rezidente Jeļena Jakovļeva. ”Taču atceries, ja izvēlēsies medicīnu, tad zini, - tas būs grūts ceļš, jo jāmācās būs patiešām daudz un ilgi... Neiznieko  laiku veltīgi, apzinies tā vērtību un cītīgāk mācies jau skolā.”

lasīt vairāk »

Jaunieši ar invaliditāti darba tirgū - mīti un realitāte

 11. decembrī Daugavpilī Labklājības ministrija sadarbībā ar Daugavpils Universitāti rīkoja forumu "Jaunieši ar invaliditāti darba tirgū - mīti un realitāte".

Forumā tika runāts  par jauniešu ar invaliditāti nodarbinātību,  kādu darbu var veikt jaunietis ar dzirdes traucējumiem, kā nodrošināt vides pieejamību jaunietim riteņkrēslā, vai vājredzīgs jaunietis var rakstīt uz datora.  Tie ir jautājumi, kas biedē darba devēju brīdī, kad tiek dota iespēja pieņemt darbā jaunieti ar invaliditāti.Kādas tad šodien ir iespējas jaunietim ar invaliditāti?

lasīt vairāk »

Profesija kā svētki

ESF projekta Nr.8.3.5.0/16./I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 12. un 15. decembrī izglītojamie piedalījās pasākumā „Profesija kā svētki.

Vēlēšanos tikties ar friziera un florista profesijas pārstāvēm izteica 8. klašu meitenes Sabīne, Viktorija, Rebeka, Līga un Līvija, bet uz tikšanos ar vizāžisti un stilisti devās 9.-11. klašu meitenes Sandra,Viktorija Melānija, Jolanta, Anna, Inese un Mārīte.

lasīt vairāk »

ZINĀTNES UN TEHNOLOĢIJU MUZEJA "KURZEMES DEMOCENTRS" pasākums "Nākotnes profesijas IKT JOMĀ !"

ESF projekta Nr.8.3.5.0/16./I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, 8.,10.un 11. klašu izglītojamajiem bija iespēja piedalīties ZINĀTNES UN TEHNOLOĢIJU MUZEJA “KURZEMES DEMOCENTRS” pasākumā, kura mērķis ir uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītības iestādēs.

lasīt vairāk »

Apmācības Nacionālā Veselību veicinošo skolu tīkla (NVVST) koordinatoriem “Vesela Latvija”

2017. gada 25. un 26. novembrī tika  organizētas apmācības Nacionālā Veselību veicinošo skolu tīkla (NVVST) koordinatoriem “Vesela Latvija”. Apmācību mērķis bija  stiprināt NVVST koordinatoru kompetences, sniegt metodoloģisku atbalstu un apmainīties pieredzē, tādējādi pilnveidojot veselības veicinošas iniciatīvas izglītības iestādēs.

lasīt vairāk »

Latgales reģiona uzņēmējdarbības attīstības izaicinājumi

Uzaicinājumam, lai iepazīstinātu izglītojamos  ar  Latgales reģiona uzņēmējdarbības attīstības izaicinājumiem šodien, labprāt  piekrita Latgales plānošanas reģiona komercdarbības konsultants Andris Kucins, kurš ne tikai  sniedza jaunāko informāciju šajā jomā , bet iesaistīja  diskusijā arī pašus vidusskolēnus. Mums ir liels lepnums, ka pēdējos gados Daugavpils ir vienīgā pilsēta , kur audzis jaunreģistrēto uzņēmumu skaits.

lasīt vairāk »

Dejot – tas nozīmē kopt prieku

Bieži skolēni nezina, ko grib. Un tas ir normāli, jo šaubas ir normāla parādība. Svarīgākais ir padomāt, kas ir tās lietas, ko mīli darīt.

Kārtējo reizi,klausoties Lauras teiktajā, skolēni varēja pārliecināties, cik svarīgi dzīvē darīt to, kas patīk un padodas. Un vēl ir jāmīl to, ko dari un apzināties , ka ar savu darbu tu dari pasauli un cilvēkus labākus. Laura ir mūsu skolas absolvente,šodien deju pasniedzēja un horeogrāfe. Tikšanās reizē Laura aizrautīgi un iedvesmojoši dalījās savā dzīves pieredzē, uzsverot arī dejas nozīmi cilvēka dzīvē, jo prast dejot - tā ir viena no iespējām sevi reprezentēt sabiedrībai. Atkarībā no tā, kā cilvēks māk sevi pasniegt, kā māk kustēties un dejot, viņš atklāj savu iekšējās kultūras līmeni.

lasīt vairāk »

"Ziglera mašīnbūves" apmeklējums

Karjeras nedēļas ietvaros mēs, 11.c klases skolēni, pirmdien, 16.oktobrī apmeklējām "Ziglera mašīnbūves" uzņēmumu. Uzzinājām, ka tur strādā 350 darbinieki un visvairāk ir sieviešu. Redzējām, kā strādā dažādu profesiju cilvēki. Uzņēmumam ir cieša sadarbība ar Daugavpils tehnikumu. Šim uzņēmumam visvairāk ir vajadzīgas tādas profesijas pārstāvji kā elektriķi, metinātāji un augstākās tehniskās izglītības speciālisti. Patīkami, ka daži skolēni izrādīja interesi par iespēju strādāt šajā uzņēmumā. Mēs esam apmierināti, ka iepazināmies ar vienu no 100 Daugavpils uzņēmumiem.

lasīt vairāk »

Jaunatnes lietas un problēmas pilsētā

Karjeras nedēļas ietvaros  uz tikšanos aicinājām mūsu skolas absolventi, bet nu jau Daugavpils pilsētas Jaunatnes nodaļas vadītāju , Gunitu Vanagu un Jauniešu domes prezidentu Ņikitu Aleksejevu, kuri nepiespiestā atmosfērā pastāstīja par jaunatnes lietām pilsētā, jaunizveidotās Jauniešu domes darbības prioritātēm, kā arī par iespējām veikt  brīvprātīgo  darbu Daugavpilī  un citām iespējām gūt vērtīgu pieredzi un zināšanas.Izrādās, ka Viceprezidentes pienākumus Jauniešu domē veic mūsu skolas 12. klases skolniece Olga Sprance. Apsveicam !  Sarunas gaitā  diskusijā aktīvi iesaistījās arī vidusskolēni.

lasīt vairāk »