Tava izvēle ir tavās rokās

Viena no iespējām, kā izvēlēties profesiju un līdz ar to kā izvēlēties  pareizo mācību iestādi, ir doties uz šo mācību iestādi un klātienē  iepazīties ar piedāvātajām programmām un  mācību vidi. Šādu iespēju, pateicoties ESF projektam "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs," izmantoja 10. b  klases izglītojamie.

lasīt vairāk »

Akcija "Atpakaļ uz skolu 2017"

Katru gadu pavasarī aptuveni 100 Eiropas lietu ekspertu dodas uz skolām, lai skolēniem stāstītu par savu darba ikdienu un Eiropas Savienības aktualitātēm. Akciju „Atpakaļ uz skolu” 2007. gadā uzsāka Vācija, kas tajā laikā bija prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē. Akcija vainagojās panākumiem un jau 2008. gadā tā pirmo reizi tika īstenota arī Latvijā. Akciju „Atpakaļ uz skolu” rīko Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar jaunatnes organizāciju „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai. Arī mūsu skola  jau vairākus gadus piedalās šajā projektā. Šogad, lai tiktos ar vidusskolēniem, skolā viesojās  AS “Attīstības finanšu institūcijas  Altum “eksperte Latgales reģiona vadītāja Vita Pučka.

Galvenā atziņa- ticēt sev, nebaidīties kļūdīties, būt radošiem,daudz strādāt, Latvijai ir vajadzīgi jaunie uzņēmēji...

 

                                                           

lasīt vairāk »

Šo piektdien Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā notiks Atvērto durvju diena

Piektdien, 28.aprīlī, no plkst. 10.00 līdz 16.30, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā (UCAK) Ķengaraga ielā 3, Rīgā, norisināsies Atvērto durvju diena, kuras ietvaros ikviens interesents varēs uzzināt vairāk par studiju iespējām koledžā, piedalīties praktiskajā nodarbībā kā novērotājiem un arī pamēģināt strādāt ar ugunsdzēsības aprīkojumu.

Pēc vidusskolas absolvēšanas jauniešiem ir iespēja bez maksas iegūt pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību un kvalifikāciju ugunsdrošības un civilās aizsardzības tehniķis. Trīs gadu laikā kursanti apgūst teorētiskās zināšanas un daudz laika velta arī praktiskajām nodarbībām, kā arī piedalās ugunsgrēku dzēšanā un dažādu glābšanas darbu veikšanā. Ar pirmo mācību dienu kadeti tiek pieņemti dienestā un saņem atalgojumu un sociālās garantijas.

UCAK Atvērto durvju dienā plānotas šādas aktivitātes:

 plkst. 10.00 – pulcēšanās koledžas aktu zālē un atvērto durvju dienas gaitas izklāsts;

 plkst. 10.30 – prezentācija par koledžu, kuras ietvaros būs iespēja noskatīties īsfilmu par UCAK, kā arī iepazīties ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darba specifiku un uzzināt vairāk par studiju iespējām koledžā;

 plkst. 12.00 ekskursija pa UCAK;

 plkst. 13.00 – dalība kā novērotājiem praktiskajā nodarbībā, kur ugunsdzēsēji glābēji rādīs kā darboties ar ugunsdzēsības aprīkojumu;

 no plkst.13.00 līdz 16.30 – atvērto durvju dienas dalībniekiem iespēja izpildīt praktiskos uzdevumus, piemēram, pašiem pamēģināt strādāt ar ugunsdzēsības stobru.

 

lasīt vairāk »

Konkurss "Cilvēki - Latvijas novadu dārgumi"

Rejs Bredberijs grāmatā «451 grāds pēc Fārenheita» raksta: “Katram (cilvēkam) ir jāatstāj kaut kas tāds, ko dzīves laikā skārušas viņa rokas un kur pēc nāves patvērusies viņa dvēsele, un, kad ļaudis vēros viņa stādīto koku vai puķi, šai brīdī viņš atkal būs dzīvs. Nav svarīgi, ko cilvēks dara, svarīgi tikai, lai viss, kam viņš pieskaras, kļūtu citāds, lai tajā paliktu daļa viņa paša. Tieši tur slēpjas atšķirība starp vienkāršu mauriņa pļāvēju un īstu dārznieku. Pirmais nāk un aiziet, kā nebijis, bet otrais ir ieguvis nemirstību.”

lasīt vairāk »

Seminārs "Karjeras iespējas medicīnas nozarē".

26. aprīlī projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros Daugavpils medicīnas koledžā notika seminārs "Karjeras iespējas medicīnas nozarē".

lasīt vairāk »

Sadarbība ar vecākiem

26.aprīlī mūsu izglītības iestādē notika skolas padomes sēde, kurā piedalījās ne tikai skolas padomes pārstāvji, bet tika aicināts arī viens vecāku pārstāvis no klases. Darbs tika plānots un norisinājās aktīvi, radoši darbojoties grupās.

Uzrunājot vecākus, skolēnus un skolotājus, direktore E.Boliņa pastāstīja par aktuālāko un būtiskāko, kas tika paveikts šajā mācību gadā, uzsverot skolēnu sasniegumus un paveikto, protams, nenoliedzot arī grūtības, kas radušās darba un mācību procesā.  Klātesošie tika mudināti izteikties, paust viedokli, ieteikumus par to, kas izglītības iestādē būtu jāmaina vai jāievieš.

lasīt vairāk »

Aicinām uz Atvērto durvju dienu Valsts robežsardzes koledžā!

Š.g. 28.aprīlī, plkst.12:00 visi interesenti tiek aicināti uz Atvērto durvju dienu Valsts robežsardzes koledžā, kas norisināsies Zavoloko ielā 8, Rēzeknē (dalībnieku reģistrācija no plkst.11:00).

 
lasīt vairāk »

Skills Latvia

No 20. līdz 22. aprīlim Ķīpsalas izstāžu centrā ar moto “Uzvar darītājs!” notika pirmais nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2017, kuru organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) :

27 izglītības iestādes un uzņēmumi demonstrēja vairāk nekā 50 profesijas un profesionālās prasmes; 

dažādu profesiju topošie speciālisti iepazīstināja jauniešus ar nākotnes profesijām un deva iespēju klātienē izmēģināt šo profesiju prasmes;

karjeras domnīcā  “Vai viegli izvēlēties karjeru ?”profesionāļu pavadībā jaunietis tika izvests cauri karjeras izvēles ceļam.

 
lasīt vairāk »

Atvērto durvju dienas Turībā!

Biznesa augstskola Turība aicina Jūsu topošos absolventus, nākamos studentus, uz Atvērto durvju dienām, kuru laikā varēs ne tikai vairāk uzzināt par studiju iespējām uzņēmējdarbībā, starptautiskajā tūrismā, komunikācijā un jurisprudencē, bet arī tikties ar augstskolas pasniedzējiem, studentiem un fakultāšu dekāniem. Tāpat ikvienam interesentam būs iespēja iejusties studenta ādā, apskatot Turības teritoriju - gan lekciju auditorijas, gan kopmītnes u.c.

lasīt vairāk »

PIKC "DBT" atvērtās durvju dienas!

Jauniešiem ir iespēja iepazīties ar  profesionālo izglītību un attīstības perspektīvām būvniecības, metālapstrādes, arhitektūras un dizaina nozarēs.

lasīt vairāk »