Ekskursija Daugavpils Būvniecības tehnikumā

23.martā 8.b klases izglītojamie, savas klases audzinātajas Liānas Cecerukas iedvesmoti, viesojās PIKC "Daugavpils Būvniecības tehnikumā"un bija patīkami pārsteigti par redzēto un dzirdēto.Tā ir būvniecības mācību iestāde, kas īsteno profesionālās vidējās, arodizglītības, tālākizglītības un pilnveides programmas.

Labāk vienreiz redzēt nekā simtreiz dzirdēt.Tāpēc visiem,kas vēlas vairāk uzzināt par profesionālo izglītību un attīstības perspektīvām būvniecības, metālapstrādes, arhitektūras un dizaina nozarēs, aicinām apmeklēt PIKC "DBT" atvērtās durvju dienās 4. un 6. aprīlī.

Bildes iir apskatāmas šeit!

 

lasīt vairāk »

Izglītības iespēju izstāde "Izglītība un Karjera" Rēzeknē 22.martā

Š.g. 22.martā Rēzeknē notiks reģionālā profesionālās un augstākās izglītības iestāžu izstāde “Izglītība un Karjera 2017”, uz kuru tiek gaidīti 8.-12.klašu skolēni, kā arī citi interesenti. 

Tā ir iespēja gūt informāciju par mācību iespējām, sev piemērotākās izglītības un darba tirgū pieprasītas profesijas izvēli, tikties ar uzņēmējiem. Izstāde notiks Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā (ARPC) “Zeimuļs” (Rēzeknē, Krasta ielā 31) no plkst.11.00 līdz 15.00.

Papildus informācija šeit!

lasīt vairāk »

TEHNOBUSS

Tehnobuss ir MASOC  īstenots projekts, kura mērķis ir atraktīvā un uzskatāmā veidā iepazīstināt skolu jaunatni ar modernajām tehnoloģijām, izglītības un karjeras iespējām mašīnbūves un metālapstrādes nozarē un rosināt jauniešu interesi par inženierzinātnēm. Tehnobuss ir mobila ar modernām tehnoloģijām aprīkota demo laboratorija, kas ir izveidota uz 18m gara autobusa bāzes un ir aprīkota ar modernām metālapstrādes, automātikas un citām tehnoloģijām. Arī mūsu skolas 8.a, 5.b un 10.b klases skolēni apmeklēja šo laboratoriju un iepazinās ar jaunākām inženiertehniskām izstrādnēm.

Bildes ir apskatāmas šeit!

lasīt vairāk »

Vienpadsmito klašu skolēni interesējas par izglītības iespējām un bauda teātra mākslu Rīgā

Šī gada 25.februārī Daugavpils 12. vidusskolas 11.a un 11.b klases audzēkņi kopā ar

skolotājām Indru Barkāni, Daci Zarāni-Jemeļjanovu un Irēnu Vaikuli devās uz 23.starptautisko

izglītības izstādi Ķīpsalas izstāžu zālē Rīgā „Skola 2017”, lai iegūtu visaptverošu informāciju

par izglītības iespējām Latvijā un ārzemēs un izvēlētos sev vispiemērotāko izglītības ceļu.

lasīt vairāk »

ĒNU DIENĀ

Jau 11. gadu tika rīkota  praktiskās biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija   akcija Ēnu diena, kas  šogad norisinājās 15.februārī. Starp lielākajām Latvijas pilsētām Daugavpils kļuva par otru aktīvāko pilsētu aiz Rīgas pēc ēnotāju pieteikumu skaita. 353 pieteikumu vidū bija arī mūsu skolas 36 ēnotāji. Tas ir vairāk nekā iepriekšējos gados. Jaunākais ēnotājs bija Oskars Gusevs no 4. Klases, kas viesojās Daugavpils 3. ugunsdzēsēju iecirknī. Ir prieks , ka  šajā  pasākumā piedalījās skolēni no 5. līdz 12. klasei, aktīvākie, kā jau pienākas, bija vidusskolēni – īpaši 12.a klase. Mūsu skolēni  ēnoja ne tikai Daugavpilī, bet arī citviet Latvijā. Bija patīkami apzināties , ka skolēni atzinīgi novērtēja redzēto un dzirdēto.

“ Es ēnoju UNESCO komunikācijas un informācijas sektoru vadītāju. Diena bija  piesātināta ar daudzveidīgām aktivitātēm 

            

lasīt vairāk »

Mūsu skolas absolvents, matemātiķis, kvantu fiziķis Andris Ambainis – Eiropas gada cilvēks Latvijā 2016

Ceturtdien, 29.decembrī, svinīgā ceremonijā attīstības finanšu institūcijas "Altum" zālē Andrim Ambainim pasniedza Eiropas gada cilvēka balvu. Matemātiķis ir viens no izcilākajiem Eiropas šī brīža zinātniekiem. Uzvarētājs noskaidrots iedzīvotāju balsojumā. Tituls ik gadu tiek piešķirts cilvēkam, kurš ar saviem darbiem devis vislielāko ieguldījumu.

lasīt vairāk »

Meistarklase ar Mairitu Folkmani

Mēs , piekto klašu izglītojamie, sakām paldies Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas priekšsēdētājai , keramiķei Mairitai Folkmanei par meistarklasi darbā ar ģipsi !

lasīt vairāk »

Māris Grunskis –biologs

Māris Grunskis -biologs, vēsturnieks, fotogrāfs, gids... Tieši ar šo cilvēku 10. klašu izglītojamajiem tika piedāvāta tikšanās  Karjeras nedēļas ietvaros. Māris dalījās savā dzīves pieredzē, uzsverot , cik liela nozīme katra cilvēka dzīvē ir sapnim, mērķim, uz kuru tiekties, dzimtajai vietai, prasmei nepadoties arī dzīves grūtajos  brīžos. Šodien viņa darba vieta ir Daugavpils cietoksnis. No bērnības viņš interesējās par Daugavpils cietokšņa vēsturi, būdams jaunietis, izstudējis katru cietokšņa stūrīti un ar to nodarbojas vēl joprojām. Māra augstākā izglītība ar vēsturi nav saistīta, pēc profesijas viņš ir biologs, pabeidzis maģistratūru Latvijas universitātē. Ļoti daudzpusīgs, atraktīvs, interesants cilvēks, kas lika aizdomāties klātesošajiem par dzīves jēgu, par prasmi pieņemt lēmumus, par izglītības lomu ,par to, ka nav jābaidās pieņemt izaicinājumus dzīvē un mainīties.

lasīt vairāk »

Sveicam vienpadsmitos!

12. oktobrī mūsu skolas komanda "Troja" piedalījās intelektuālajā spēlē "Kas ? Kur ? Kad ?" Pasākums notika Krievu vidusskolā - licejs un bija veltīts karjeras jautājumiem, konkrēti - profesijām.10 vidusskolu komandu vidū 3. vietu izcīnīja mūsējie, tikai 1 punktu zaudējot 2. vietas ieguvējiem. Sveicam vienpadsmitos : Evitu Kokinu, Diānu Breidaku,Jeļizavetu Boroviku,Solvitu Koreņiku un Rimantu Badinu ! Paldies rīkotājiem par interesantiem, negaidītiem jautājumiem un raito spēles gaitu !

lasīt vairāk »

Profesiju karuselis

Daugavpils Tirdzniecības profesionālajā vidusskolā Karjeras nedēļas ietvaros tika piedāvāta aktivitāte "Profesiju karuselis." Šajā aktivitātē piedalījāmies arī mēs, 5.b,7.a.,7.b klašu izglītojamie.

Aktivitātes laikā mēs iepazināmies  ar vairākām profesionālajā izglītības iestādē apgūstamajām programmām un profesijām. Pasākuma laikā  tika piedāvāti dažādi interesanti praktiski uzdevumi, mums bija pašiem iespēja pabūt viesmīļa, gida, bārmeņa, kulināra lomās. Paldies Tirdzniecības profesionālās  vidusskolas audzēkņiem un pasniedzējiem par jauko pēcpusdienu !

lasīt vairāk »