LAVKA

Jūs zinājāt, ka martā tiek svinēta Starptautiskā teātra diena? LAVKA komanda klusībā vienmēr ir vēlējusies uzzināt, kāda tad ir noslēpumainā teātra aizkulišu pasaule, tāpēc nekādā gadījumā nevarēja palaist garām iespēju pavērt šo priekškaru nedaudz plašāk teātra svētkiem par godu.

lasīt vairāk »

IZSTĀDE "IZGLĪTĪBAS IESPĒJAS 2018"

IZSTĀDE "IZGLĪTĪBAS IESPĒJAS 2018"
2018.gada 23.martā 10:00 – 17:00

Daugavpils novada kultūra centrs „Vārpa”,
Dobeles iela 30, Daugavpils
(1.-3.stāvs) 

Šogad izstādei "Izglītības iespējas" ir jubilejas gads, kopš 1997.gada, kad pirmo reiz tika rīkota izstāde, pagāja jau 20.gadi, līdz ar to jūs gaida vesels klāsts ar pasākumiem un izaicinājumiem.

Aicinām jūs piebiedroties mūsu svinēšanām un apmeklēt izstādi "Izglītības iespējas 2018", lai iepazīties ar izglītības, prakses, tālmācības, darba iespējām, ko sniedz Latvija un Eiropa. Piedalīties "Zināšanu maratonā" un saņemt dāvanas, kā arī satikt un noklausīties ekspertu viedokļus un praktiķu pieredzēs stāstus par  izglītības tendencēm nākotnē konferences "NĀKOTNES IZGLĪTĪBA" laikā. Jauniešiem būs vienreizēja iespēja piedalīties darbnīcas, kura laikā katrs varēs saprast kura profesija viņam der vislabāk.  

lasīt vairāk »

Ielūgums uz RTU DF konferenci

Aicinām uz konferenci:
RTU Daugavpils filiāles reģionālā skolnieku un studentu zinātniski praktiskā skolā-konferencē
" Jaunatnes loma un iespējas inženierzinātnes attīstībā 2018"!
 
Norises vieta: RTU Daugavpils filiāle, Smilšu 90,Daugavpils
Laiks: 2018. gada 10. maijā
lasīt vairāk »

Atvērto durvju diena Daugavpils Universitātē

2018. gada 5. aprīlī no pl. 11.00 – 15.00 Daugavpils Universitātē (DU) Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju korpusā notiks ikgadējā Atvērto durvju diena, kurā potenciālajiem studentiem būs iespēja tikties ar DU fakultāšu pārstāvjiem un studentiem.

lasīt vairāk »

Piedalies Atvērto durvju nedēļā un izzini savu panākumu iespējas Latvijas Universitātē

No 19. līdz 23. martam Latvijas Universitātē (LU) notiks Atvērto durvju nedēļa - tā būs iespēja ikvienam iepazīt iecerēto LU fakultāti, filiāli vai studiju programmu, kā arī iepazīties ar citām LU piedāvātajām iespējām paralēli studijām.

Atvērto durvju nedēļā topošie studenti varēs izzināt ne vien daudzveidīgās studiju iespējas LU, bet arī saprast, kā LU iegūta augstākā izglītība veicina karjeras izaugsmi. Topošajiem studentiem būs iespēja iepazīties ar iecerētās fakultātes pārstāvjiem, ieskatīties jaunākajās tendencēs fakultāšu pārstāvētajās zinātņu nozarēs, kā arī iegūt uzticamas atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem par studiju procesu. Atbildes sniegs 13 fakultāšu un 8 filiāļu pārstāvji – pasniedzēji, studenti, absolventi.

lasīt vairāk »

Daugavpils Būvniecības tehnikuma atvērto durvju dienas

18.gada 5., 6.aprīlī no plkst. 10.00 - 17.00 Daugavpils Būvniecības tehnikums aicina visus uz atvērto durvju dienām!

Atvērto durvju dienās piedāvājam ekskursiju pa tehnikuma nodaļām!

Ikvienam interesentam būs iespēja apskatīt mācību telpas un darbnīcas, tā ir iespēja tuvāk iepazīties ar audzēkņu dzīvi tehnikumā un uzzināt vairāk par piedāvātajām izglītības programmām.

lasīt vairāk »

Ventspils Augstskolas Atvērto durvju diena

Aicinām visus interesentus 24.martā uz Ventspils Augstskolas Atvērto durvju dienu

Pasākumā būs iespējams uzzināt par studiju iespējām augstskolā, kā arī būs iespēja satikt pasniedzējus, studentus un piedalītos interesantās lekcijās, diskusijās.

lasīt vairāk »

Jūrnieki bez darba nepaliks!

No visām pasaulē pārvadātajām kravām 80% uz mērķi ceļo pa jūru. "Tas nozīmē, ka mūsu Jūrniecības koledžas audzēkņiem bezdarbs nedraud! Patlaban pasaulē ir ap 20 tūkstošiem virsnieku vakanču," saka Liepājas Jūrniecības koledžas direktors Vladimirs Dreimanis, stāstot par iespējām, kādas jauniešiem paveras, izvēloties ar jūru saistītu profesiju.

lasīt vairāk »

Kāpēc studēt RTU?

5. martā  uz sarunu par izglītības iespējām vienā no pieprasītākajām augstskolām Latvijā aicināja RTU Daugavpils filiāles direktors docents Ivans Griņevičs. Kas ir inženieris un inženierzinātnes?

Inženierzinātnes ir zinātņu nozare, kas apvieno dažādu zinātņu (kā fizikas, ķīmijas, matemātikas, u. c.) atziņas daudzveidīgu tehnisku problēmu risināšanai.

Inženieris ir persona, kas specializējusies kādā inženierzinātņu jomā. Viņa uzdevums ir projektēt un būvēt sarežģītus produktus – materiālus, struktūras un sistēmas. Inženieris ir tas, kurš pārzina jaunākos zinātnes atklājumus un prot tos izmantot tā, lai palīdzētu cilvēkiem. Inženiera profesija apvieno tehniskās zināšanas ar radošumu, darbu ar cilvēkiem un traku ideju realizēšanu. Inženieris izprot, kā lietas darbojas, tāpēc var radīt vēl labāku produktu. Šis produkts ir noderīgs pasaulei.

lasīt vairāk »

Izvēlies prestižu profesiju un esi pieprasīts darba tirgū

1.martā Daugavpils Tirdzniecības profesionālajā vidusskolā ESF projekta Nr.8.3.5.0/16./I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros izglītojamajiem bija iespēja piedalīties meistarklašu darbnīcās “Iepazīsim apkalpojošo sfēru profesijas.” Izglītojamie ne tikai iepazinās ar apgūstamajām profesijām un karjeras iespējām pēc mācību iestādes beigšanas , bet praktiski darbojās vairākās darbnīcās :“Aicinām saldumu pasaulē !” (konditora profesija), “Mācies gatavot veselīgi, garšīgi un skaisti !” (pavāra profesija),” Precizitātes un tehnisko iemaņu darbnīca ,“ kurā,  praktiski darbojoties ar mūsdienīgām kases sistēmām, izmēģināja pārdevēja profesiju. Mūsējie ,8. klases izglītojamie Melānija Žilko, Jeļena Ņikiforova , Kristīne Šeļegova un  Jurijs Plečkens, bija atraktīvi, ieinteresēti un pateicīgi par  jaunu savu spēju un talantu izzināšanu.

lasīt vairāk »