ZINĀTNES UN TEHNOLOĢIJU MUZEJA "KURZEMES DEMOCENTRS" pasākums "Nākotnes profesijas IKT JOMĀ !"

ESF projekta Nr.8.3.5.0/16./I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, 8.,10.un 11. klašu izglītojamajiem bija iespēja piedalīties ZINĀTNES UN TEHNOLOĢIJU MUZEJA “KURZEMES DEMOCENTRS” pasākumā, kura mērķis ir uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītības iestādēs.

lasīt vairāk »

Apmācības Nacionālā Veselību veicinošo skolu tīkla (NVVST) koordinatoriem “Vesela Latvija”

2017. gada 25. un 26. novembrī tika  organizētas apmācības Nacionālā Veselību veicinošo skolu tīkla (NVVST) koordinatoriem “Vesela Latvija”. Apmācību mērķis bija  stiprināt NVVST koordinatoru kompetences, sniegt metodoloģisku atbalstu un apmainīties pieredzē, tādējādi pilnveidojot veselības veicinošas iniciatīvas izglītības iestādēs.

lasīt vairāk »

Latgales reģiona uzņēmējdarbības attīstības izaicinājumi

Uzaicinājumam, lai iepazīstinātu izglītojamos  ar  Latgales reģiona uzņēmējdarbības attīstības izaicinājumiem šodien, labprāt  piekrita Latgales plānošanas reģiona komercdarbības konsultants Andris Kucins, kurš ne tikai  sniedza jaunāko informāciju šajā jomā , bet iesaistīja  diskusijā arī pašus vidusskolēnus. Mums ir liels lepnums, ka pēdējos gados Daugavpils ir vienīgā pilsēta , kur audzis jaunreģistrēto uzņēmumu skaits.

lasīt vairāk »

Dejot – tas nozīmē kopt prieku

Bieži skolēni nezina, ko grib. Un tas ir normāli, jo šaubas ir normāla parādība. Svarīgākais ir padomāt, kas ir tās lietas, ko mīli darīt.

Kārtējo reizi,klausoties Lauras teiktajā, skolēni varēja pārliecināties, cik svarīgi dzīvē darīt to, kas patīk un padodas. Un vēl ir jāmīl to, ko dari un apzināties , ka ar savu darbu tu dari pasauli un cilvēkus labākus. Laura ir mūsu skolas absolvente,šodien deju pasniedzēja un horeogrāfe. Tikšanās reizē Laura aizrautīgi un iedvesmojoši dalījās savā dzīves pieredzē, uzsverot arī dejas nozīmi cilvēka dzīvē, jo prast dejot - tā ir viena no iespējām sevi reprezentēt sabiedrībai. Atkarībā no tā, kā cilvēks māk sevi pasniegt, kā māk kustēties un dejot, viņš atklāj savu iekšējās kultūras līmeni.

lasīt vairāk »

"Ziglera mašīnbūves" apmeklējums

Karjeras nedēļas ietvaros mēs, 11.c klases skolēni, pirmdien, 16.oktobrī apmeklējām "Ziglera mašīnbūves" uzņēmumu. Uzzinājām, ka tur strādā 350 darbinieki un visvairāk ir sieviešu. Redzējām, kā strādā dažādu profesiju cilvēki. Uzņēmumam ir cieša sadarbība ar Daugavpils tehnikumu. Šim uzņēmumam visvairāk ir vajadzīgas tādas profesijas pārstāvji kā elektriķi, metinātāji un augstākās tehniskās izglītības speciālisti. Patīkami, ka daži skolēni izrādīja interesi par iespēju strādāt šajā uzņēmumā. Mēs esam apmierināti, ka iepazināmies ar vienu no 100 Daugavpils uzņēmumiem.

lasīt vairāk »

Jaunatnes lietas un problēmas pilsētā

Karjeras nedēļas ietvaros  uz tikšanos aicinājām mūsu skolas absolventi, bet nu jau Daugavpils pilsētas Jaunatnes nodaļas vadītāju , Gunitu Vanagu un Jauniešu domes prezidentu Ņikitu Aleksejevu, kuri nepiespiestā atmosfērā pastāstīja par jaunatnes lietām pilsētā, jaunizveidotās Jauniešu domes darbības prioritātēm, kā arī par iespējām veikt  brīvprātīgo  darbu Daugavpilī  un citām iespējām gūt vērtīgu pieredzi un zināšanas.Izrādās, ka Viceprezidentes pienākumus Jauniešu domē veic mūsu skolas 12. klases skolniece Olga Sprance. Apsveicam !  Sarunas gaitā  diskusijā aktīvi iesaistījās arī vidusskolēni.

lasīt vairāk »

Grūtās izvēles priekšā

Karjeras nedēļas laikā arī daudzi mūsu skolas  izglītojamie izmantoja iespēju , lai tiktos ar dažādu profesiju pārstāvjiem , kā arī iepazītos ar reālajiem darba apstākļiem.  Ļoti negaidītas, pārsteigumiem bagātas tikšanās /sarunās ar dažādu profesiju  pārstāvjiem noritēja ar  ESF projekta "Atbalsts karjeras izglītībai vispārizglītojošās un profesionālajās izglītības iestādēs" atbalstu KN atklāšanas „Izglītība manai attīstībai" un noslēguma „Ieskats nišas profesijās" pasākumos.

lasīt vairāk »

Veiksmīga karjera

Karjeras nedēļas ietvaros ASV vēstniecība Latvijā sadarbībā ar Latgales Centrālo bibliotēku, ASV Informācijas centru un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi rīkoja radošu meistardarbnīcu jauniešiem "Veiksmīga karjera". Semināru  vadīja karjeras attīstības programmas Start Strong Program treneris Andris Arhomkins

lasīt vairāk »

25.oktobrī norisināsies izstāde “Karjeras iespēju diena 2017”

Šī gada 25.oktobrī jau 11.gadu pēc kārtas Latvijas Universitāte organizē uzņēmumu izstādi "Karjeras iespēju diena". Izstāde norisināsies vienlaicīgi divās ēkās - LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā (Jelgavas ielā 1) un LU centrālajā ēkā (Raiņa bulvārī 19).

lasīt vairāk »

Ātrie randiņi

Piektdien 29.septembrī mums, 11. klases skolniekiem, paveicās apmeklēt ,mūsuprāt, ļoti interesantu pasākumu" Ātro randiņu maratonu''. To organizēja Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kamera (AHK) un atbalstīja  Daugavpils dome un Daugavpils izglītības pārvalde.Mēs guvām daudz nepieciešamas informācijas, piemēram, kur var nodarbināties skolnieks vasarā, bijām pārsteigti, uzzinot, ka tik daudzas iestādes un uzņēmumi  Daugavpilī ir  gatavi piedāvāt vasaras darbu pusaudžiem un skolniekiem.

lasīt vairāk »