Tiešsaistes vebinārs: “Marks Savicks: Mans karjeras stāsts”

M. Savickis11.03.2021.,plkst.14:00 notika tiešsaistes vebinārs pedagogiem karjeras konsultantiem par Marka Savicka individuālo karjeras konsultēšanas metodi “Mans karjeras stāsts.”

Vebināru mēs iesākām ar iemīļotā teiciena vai moto ierakstu www.menti.com. Tālāk apskatījām interviju ar pašu M.Savicks youtubā. Daži no M.Savicka izteicieniem: “Viņi ir autori, mēs esam klausītāji, labi klausītāji”, “Konsultantu uzdevums ir mudināt klientu strādāt. Konsultanta uzdevums ir  uzdot jautājumus, nevis piedāvāt atbildes”, “Mans galvenais darbs ir radīt drošu vidi, kurā persona jūtas ērti un brīvi var runāt par to, kas viņu uztrauc, kas bloķē viņa lēmumu pieņemšanu.”

lasīt vairāk »

Studiju iespējas Rezeknes Tehnoloģiju akadēmijā

Rēzeknes RTA03.03.2021.,plkst.15:00 notika tiešsaites vebinārs par studiju iespējām Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā. Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lolita Kivelniece – Kuzņecova pastāstīja par akadēmiju kopumā, fakultātēm, studiju programmām, budžeta vietām.

RTA ir valsts dibinātā augstskola, kurā topošajiem studentiem piedāvā no 300 - 400 budžeta vietām. Tā ir 6 lielākā augstskola Latvijā pēc LU, RSU, RTU, LLU un DU. Akadēmija piedāvā 24 studiju programmas pēc 12.klases un 50 programmas kopumā ar maģistra un doktora studiju programmām.

lasīt vairāk »

Atverto durvju dienas Daugavpils Universitātē

DU logoVēlies iepazīties ar DU piedāvātajām studiju programmām un ārpusstudiju aktivitātēm? Reģistrējies un 17. martā piedalies Atvērto durvju dienā, kas šogad norisināsies tiešsaistē!

lasīt vairāk »

Bezmaksas tiešsaistes seminārs "Nākotnes prasmes"

Nākotnes prasmes03.03.2021., no plkst.13:00 – 14:30 notika Jauno uzņēmēju centra “Jobs&Society” piedāvātā iespēja 10.-12.klašu skolēniem piedalīties bezmaksas tiešsaistes seminārā “Nākotnes prasmes.”

lasīt vairāk »

Ēnu dienas jeb virtuālās skolēnu mācību ekskursijas uzņēmumos.

Ēnu dienasŠogad ēnu dienas tiks aizstātas ar virtuālām ekskursijām. Covid-19 pulcēšanās ierobežojumu dēļ šogad Ēnu dienas vietā tiks rīkotas virtuālas skolēnu mācību ekskursijas uzņēmumos, piemēram, https://enudiena.lv/ekskursijas  un www.profesijupasaule.lv piedāvā dažādas virtuālās ekskursijas, Šajā portālā var iepazīties arī ar dažādām profesijām.

lasīt vairāk »

Vidzemes Augstskola rīko digitālās info dienas skolotājiem, skolēniem un viņu vecākiem

No 26. līdz 27. februārim tiešsaistē norisināsies vidusskolēnu pasākums “Digitālās info dienas”, kā ietvaros skolēni, viņu vecāki un skolotāji varēs apmeklēt lekcijas un satikt mācībspēkus, studentus un aplūkot Vidzemes Augstskolu virtuālā ekskursijā.

lasīt vairāk »

RTU Atvērto durvju dienas 9.-12.klašu skolēniem

Kā jau katru gadu, arī šogad RTU ver vaļā durvis, lai aicinātu topošos studentus, viņu vecākus un citus interesentus ielūkoties RTU ikdienā, iepazīties ar piedāvātajām studiju programmām, ārpusstudiju aktivitātēm – sporta iespējām, radošajiem kolektīviem, Studentu parlamentu, biznesa inkubatoru un citiem ar studiju dzīvi RTU saistītajiem aspektiem. Pasākums norisināsies 26. februārī plkst. 10.00–16.00 tiešsaistē, tāpēc interesentiem ir iespēja tajā piedalīties, neizejot no mājām!

lasīt vairāk »

PKK SUPERVĪZIJA

13.01.2021., plkst. 12:00 – 14:00 notika ilgi gaidītā PKK supervīzija, kuru vadīja Inga Pavula.

Kas ir supervīzija?

Supervīziju var definēt kā izglītojošu procesu - izglītības mērķis jebkurā profesijā ir ne tikai iemācīt speciālās zināšanas un iemaņas, kas nepieciešamas, lai tās pielietotu praktiski, izglītojošā supervīzija dod ieguldījumu, lai personisku patību pārveidotu profesionālajā patībā; tā ir viena no metodēm, kas nodod tālāk profesionālās zināšanas, prasmes, iemaņas un vērtības (Zonga,1997; Robinson,1936).

lasīt vairāk »

Motivācija un motivācijas vēstule

Janvāris ir īpašs mēnesis, lai kaltu jaunus plānus, lai domātu par savas karjeras attīstību, domājot ar tīru prātu par katru solīti, kuru tu apzinīgi sper.Tieši tāpēc 10.janvārī 7.b klases skolēniem bija organizēta latviešu valodas nodarbība integrējot karjeras izglītību tajā izmantojot kompeteņču pieeju. Stundas tēmas nosaukums bija: “Motivācija un motivācijas vēstule”, tajā skolēni izprata motivācijas jēgu un nozīmi, saprata atšķirību starp motivāciju un motivācijas vēstuli, iedziļinajās motivācijas vēstules saturā, kā arī izspētija un izprata kā veidot EUROPASS CV t.i.Eiropā populāro un pieņemamu CV ar saviem standartiem un kopējām prasībām.Mans uzdevums kā karjeras konsultanta ir dot skolēniem to ,kas visslabak spētu viņiem palīdzēt un noderēt dzīvē ne tikai šobrīd, bet arī nākotnē ienesot nodarbības saturā arī ilgtspējīgas attīstības elementus.Nodarbības nobeigumā Europass CV un Motivācijas vēstuļu piemēri tika nosūtīti katram skolēnam individuāli, kā arī prezentācijas un videomateriāli. Nodarbības beigās skolēni aizpildīja anketu kā AS, lai varētu saprast vai skolēni saprata un asimilē materiālu.

lasīt vairāk »

Zoom nodarbība "Motivācija un Izglītība"

13.01.2021 plkst.15:30 notika zoom nodarbība 8.-10.klašu skolēniem “Motivācija un izglītība”. Tajā skolēni varēja iepazīties ar termina motivācija, motivācijas jēgu un nozīmi. Skolēni uzzināja, ka MOTIVĀCIJA VEIDOJAS DAŽĀDU FAKTORU IETEKMĒ - AUDZINĀŠANAS, SKOLOTĀJA, KLASES BIEDRU UN VIENAUDŽU ATTIEKSMES, SEKMJU, MĀCĪBU PROCESĀ UN PAŠA PATSTĀVĪGĀS DARBĪBAS REZULTĀTĀ(SKUJIŅA,2000).

lasīt vairāk »