Kas? Kur? Kad? Futurologi runā!

Šodien mūsu skolas 10.a klases meitenes – Karīna, Eva, Amanda, Kristīne, Jeļena un Linda piedalījās aizraujošā, izglītojošā spēlē „Kas? Kur? Kad? Futurologi runā!”, kuru jau ne pirmo gadu organizē Daugavpils Krievu vidusskola – Licejs. Tā ir komandu spēle, kura tiek organizēta, lai veicinātu interesi par karjeras jautājumiem un par nākotnes profesijām un to attīstības tendencēm.

lasīt vairāk »

Īsteno sapni par savu biznesu

Šogad karjeras nedēļas piedāvāto pasākumu klāsts ir plašs un daudzveidīgs. Pasākumu, kurš notika  16.oktobrī Daugavpils Valsts ģimnāzijas telpās, apmeklēja arī mūsu skolas 12.klases skolēni. Tikšanās “Īsteno sapni par savu biznesu”, izvērtās aizraujošā diskusijā par to, kā uzņēmējspējas var ietekmēt nākotnes izglītības  un karjeras izvēli.

lasīt vairāk »

Šodien sākas nākotne

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem. Šī gada Karjeras nedēļas tēma ir par nākotnes profesijām, kas aicina skolēnus, viņu vecākus, pedagogus iepazīt nākotnes profesijas un prasmes.

lasīt vairāk »

Maize mūsu galdā…

Šodien ieejot lielveikalā vai jebkurā pārtikas tirgotavā varam nopirkt maizi, izvēle ir liela, sortiments plašs. Vai tā ir bijis vienmēr? Nē, agrāk katras saimes rokās bija maizes ceļš no labības sēšanas līdz saimes galdam. Izaicinājumu bija daudz - arī laika apstākļi ietekmēja maizītes kvalitāti un daudzumu. Ja bija sausums vai ilgas lietavas, rudzu vārpas izauga mazākas un mazāk vērtīgas. Pamatā tika cepta rudzu maize, kas ir garš, darbietilpīgs un smags darbs. Mūsdienās maizes mīklas sagatavošanai izmanto automātiskās iekārtas, bet agrāk maize tika mīcīta ar rokām, ilgi un rūpīgi, un arī prasīja ļoti daudz spēka. Aglonas Maizes muzejā tiek cepta rudzu maize pēc sentēvu metodēm.

lasīt vairāk »

Soli pa solim dzīvē

Daudzreiz ir dzirdēts un tā ir patiesība, ka cilvēks mācās visa mūža garumā. Lai par to pārliecinātos arī jaunieši, mūsu skolā ciemojās grupu trenere, skolotāja un jauks cilvēks Inga Bite. Nodarbība norisinājās 2.aprīlī ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros un to apmeklēja 10.klases skolēni

Nodarbības gaitā tika diskutēts par cilvēkprasmēm veiksmīgai karjeras attīstībai un panākumu gūšanai. Tikai pildīts tests par karjeras virzību mijiedarbībā ar motivāciju. Tāpatās arī tika “būvēta” katram sava “karjeras māja”, kura arī līka aizdomāties par dažādām niansēm, kuras saistītas ar nākotnes lēmumu pieņemšanu.

Ļoti interesanta bija “Augļu tirgus” metodika, kuras laikā skolēni mācījās dažādas komunikācijas prasmes ar klientiem (klasesbiedriem), vērošanas prasmes un spēju pielāgoties, meklēt kompromisus šķietami bezizejas situācijās. Šīs metodikas uzdevums bija attīstīt skolēna emocionālo inteliģenci un kognitīvos procesus, kuri arī ietekmē karjeras plānus.

lasīt vairāk »

Iepazīsti retās profesijas!

Ikdienā mēs bieži lietojam stikla izstrādājumus – glāzes, vāzes, dažādus suvenīrus un citus sadzīves priekšmetus. Taču, kā veidojas stikls, daudzi nemaz nezina. Līvānos to zina, jo stikla pūšanas tradīcijas šajā pilsētā jau aizsākušās tālajā 1887. gadā. Līvānos šī tradīcija ir saglabāta, jo, kaut arī Līvānu stikla fabrika ir aizvērta, Latgales mākslas un amatniecības centra telpās ir atvērta stikla pūtēju darbnīca. Šajā darbnīcā atrodas trīs krāsnis, dzesēšanas iekārta, daudz dažādu instrumentu, stikla lauskas, krāsvielas un galvenā stikla izstrādājumu izejviela – smiltis. Šajā darbnīcā, kur prasmīgi darbojas stikla pūšanas meistars Aleksandrs, ir iespēja ielūkoties ikvienam. 26. marta pēcpusdienā mūsu skolas 6.b klases skolēni ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “ Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros devās uz šo darbnīcu un vēroja stikla masas brīnumainās pārvērtības gan formā, gan krāsā.

lasīt vairāk »

"Domā plašāk"

ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 26.martā mūsu skolā ciemojās  SIA “DK Projects” pārstāve D.Kriviņa ar aizraujošu nodarbību  11.klases skolēniem  “Domā plašāk!”.

lasīt vairāk »

Cilvēks, kurš pārvieto kalnus, sāk ar maziem akmentiņiem. (ķīniešu sakāmvārds)

„Panākumu Universitāte” ir uz 6 gadiem akreditēta profesionālās pilnveides izglītības programma jauniešiem un to pedagogiem, kurā, iepazīstot citu jauniešu un veiksmīgu personību dzīvi un biznesa pieredzi, tiek attīstīta prasme gūt personīgus panākumus. Gūtā pieredze ir nozīmīgs virzītājs personības attīstīšanā un redzesloka paplašināšanā.

Šajā programmā piedalās jaunieši, kas gatavi ieguldīt savu laiku un enerģiju personīgajā izaugsmē un izcilu rezultātu sasniegšanā. Pēc programmas apgūšanas skolēni iegūst apliecību par profesionālās pilnveides izglītību.

lasīt vairāk »

Karjeras iespējas kosmosa industrijā

Pirms divdesmit gadiem mēs pat nevarējām iedomāties kādas profesijas būs pieprasītas mūsdienās, un tieši tāpat arī mēs patlaban pat iedomāties nevaram, kādas profesijas darba tirgū būs pieprasītas pēc vairākiem gadiem vai gadu desmitiem. Profesiju tirgus mainās tik strauji, ka skolēniem, kas šobrīd sāk mācīties skolā, jārēķinās, ka sava mūža laikā vismaz divas trīs reizes būs pilnībā jāmaina profesija. Un puse no šīm nākotnes profesijām vēl pat neeksistē!  ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “ Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros notika pasākums “ Karjeras iespējas kosmosa industrijā” ar ZINOO komandas un misijas "Pirmie Latvijas 100 km kosmosā" vadītāju Paulu Irbinu.

Pasākuma laikā skolēniem bija iespēja noskaidrot, kādas būs populārākās profesijas nākotnē, uzzināt par raķešu būvniecību, kas jāzina un jāprot, lai palaistu raķeti, noskaidrot, kādas zināšanas un prasmes nepieciešamas, lai izgatavotu dzinējus, raķešu korpusu un palaišanas iekārtas, ka arī nepieciešamie uzlabojumi, lai tie kļūtu modernāki, mūsdienīgāki un kalpotu cilvēku labklājības uzlabošanai. Pasākuma vadītājs pastāstīja visu par dzīvošanu kosmosā, kas nepieciešams un kādas rakstura īpašības un prasmes jāattīsta, lai cilvēks varētu dzīvot kosmosā (māja, ēdiena audzēšana, ūdens attīrīšana, elektrības ģenerēšana u.c.). Skolēniem bija iespēja iepazīties ar īstu raķeti, kuras būvē piedalījās pats Pauls un, kura ir veikusi savu pirmo lidojumu kosmosā.

lasīt vairāk »

Mana nākotnes profesija

Uzsākoties mācību gada otrajam semestrim , 9.- 10.kases skolēniem, projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros tika piedāvāta nodarbība “Mana nākotnes profesija”, kuru vadīja karjeras izaugsmes trenere, docente un uzņēmēja Agita Šmitiņa.

Nodarbībā tika piedāvātas dažādas aktivitātes, pielāgojot tās  vecumposmam. Skolēniem bija jāatbild uz jautājumu – vai zini, kur tālāk studēsi? 10.klases skolēni lielākoties jau ir apsvēruši domu, ko darīt pēc vidusskolas absolvēšanas, savukārt 9.klases skolēni ir izvēles priekšā, ko darīt tālāk – vai turpināt mācības vidusskolā, vai apgūt kādu amatu profesionālajās skolās. 

lasīt vairāk »