Karjeras izglītība

Karjeras izglītība06.12.2021 tika organizēta nodarbība 9.b klases skolēniem par karjeras izglītību. Mūsdienās karjeras jēdziena saturs ir ievērojami paplašinājies. Ja sākotnēji jēdzienu “karjera” skaidroja un asociēja ar sekmīgu darbošanos kādā profesionālajā jomā, kurā ir iespējama izvirzīšanās, slavas un popularitātes sasniegšana, tad tagad termins “karjera” ir jāsaprot ne vien kā izaugsme profesionālajā jomā, bet arī kā likumsakarīga personības izaugsme un nodarbošanās secīga maiņa visas dzīves garumā. Karjera ir personības mērķtiecīgs, jēgpilns visas dzīves gājums, kurā summējas visas indivīda dzīves lomas, brīvā laika aktivitātes, mācības un darbs.

lasīt vairāk »

Savu resursu apzināšanās pārmaiņu laikā

Resursu apzināšanāsAnce Saulīte patiesi ir saulīte, jo iedvesmoja mūs visus – savus supervīzijas dalībniekus ar savu starojošo gaismu, labsirdību un dziļu empātiju.Supervīzija patiesi notika vajadzgajā laikā un vietā, jo bija jūtams nogurums, sociālā trauksme, spēka zudums un sabiedrības negācijas. Šiem brīnišķīgajiem pasākumiem ir viens milzīgs pluss - tie patiesi iedvesmo, papildina mūsu resursus un sniedz vajadzīgo atbalstu. Sirsnīgs paldies organizētājiem par iespēju piedalīties šādos pasākumos un aktīvi darboties līdzi. Mums visiem ir savas problēmas un sarežģījumi, rūgtums dvēselē par to, ka kaut kas nav tā, kā gribētos, bet mums deva lielisku iespēju izrunāties un justies atviegloti pēc sarunas. Tik ļoti aktuāls jautājums šobrīd ir par bērnu agresiju, kāpēc šī emocija tagad tik bieži tiek pieminēta un valda visā sabiedrībā? Tikai tāpēc, ka, izrādās, agresori cīnās par līdera lomām.

lasīt vairāk »

Pedagogu karjeras konsultantu rudens supervīzija

Rudens supervīzija“Kad saproti, kas ir šī pasaule,
kā tā darbojas, tu bez vismazākās piepūles
sāc radīt brīnumus...”

Pozitīvi domājošais ir spējīgs radīt kaut ko jaunu, kas darbojas un nes citiem labumu. Pasaule ir gaidu un potenciāla pilna – arvien iespējams ieraudzīt ko jaunu un nebijušu, ja ne savā, tad citu dzīvē. Kā darbojas pasaule? Tā ir vienota sistēma jeb matrica, kurā, iedarbinot vienu domu, sāk rezonēt citas. Tāpēc ar savām domām mēs spējam iedarbināt veselu tīklu - ar domu spēku radām notikumus ap sevi un citiem. Sāc domāt, ko tu iedarbini!

(Guna Svence)

lasīt vairāk »

Karjeras nedēļa 2021

karjeras nedēļa No 11.oktobra līdz 15.oktobrim Daugavpils 12.vidusskolā notika Karjeras nedēļa jau 9. gadu pēc kārtas sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru (VISC) , Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi , Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA), Latgales Centrālo bibliotēku (LCB)  un profesionālās izglītības kompetences centru (PIKC) Būvniecības tehnikumu - Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozīme ikdienā un karjerā, tagadnes un nākotnes profesijās.

lasīt vairāk »

Ekskursija pa Eiropas Parlamentu

Ekskursija EP2021. gada 14. maijā plkst.15:00 notika tiešsaistes ekskursija pa Eiropas Parlamentu ar Nilu Ušakovu. Tajā piedalījās daži skolēni no 9.un 10.klasēm, kuriem bija lieliska iespēja uzdot interesantus un aktuālus jautājumus Nilam Ušakovam personīgi. Mēs uzzinājām kā strādā EP, ar kādiem aktuāliem un mūsu valstij svarīgiem jautājumiem nodarbojas deputāts, kādas intereses pārstāv, kādā valstī lielākoties atrodas, kādus pienākumus pilda u.c.. Nedaudz pievērsāmies arī deputāta izglītībai un sapņu profesijai.

lasīt vairāk »

Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programma "ESTĒTISKĀ KOSMETOLOĢIJA"

Estētiskā kosmetoloģijaProfesionālās darbības pamatuzdevumu un pienākumu kopsavilkums

 15.04.2021 zoom platformā es kopā ar 11.a klases meitenēm – Viktoriju Pavlovu, Amandu Neimani, un Karīnu Smilginu tikāmies ar Daugavpils Universitātes aģentūras, Daugavpils medicīnas koledžas estētiskās kosmetoloģijas programmas vadītāju Ilzi Brižu, kura mums pastāstīja par programmas saturu, niansēm, kompetencēm. Mums bija arī lieliska iespēja noskatīties īsu videofilmu, kurā varēja redzēt pilnīgi jaunās studiju telpas un bagātīgo inventāru. Tā kā studiju programma “Estētiskā kosmetoloģija” ir pilnīgi jauna programma un taps realizēta tikai nākamajā mācību gadā, topošajiem studentiem būs lieliska iespēja būt programmas pamatlicējiem un pirmatklājējiem.

lasīt vairāk »

Pasākums Saldus tehnikumā par kiberdrošības tehniķa un citām profesijām

Saldus tehnikumsTrešdien  24.03.2021. plkst.15:00 notika informatīvais vebinārs Saldus tehnikumā. Mums pastāstīja par tehnikuma unikālajām profesijām – kiberdrošības tehniķis un ugunsdzēsējs, glābējs. Šī ir vienīgā mācību iestāde Latvijā, kur var apgūt šāda veida profesijas, kuras, manuprāt, ir retas, pieprasītas tagad un nākotnē.

Par kibedrošības tehniķi pēc tam var strādāt jebkurā valsts vai nevalstiskajā organizācijā, kā arī militārajā jomā, kur ir nepieciešama sistēmu pārbaude, aizsardzība un kontrole. Par kiberdrošības tehniķi var doties mācīties pēc 9.klases (mācību ilgums 4 gadi) vai arī pēc 12.klases (1,5 gads). Galvenās prasības ir interese par tehnoloģijām un kritiskās domāšanas spējas. Pēc mācībām Saldus tehnikumā studijas var turpināt Vidzemes Augstskolā un iegūt bakalaura grādu šajā profesionālajā nozarē.

lasīt vairāk »

Studiju iespējas Latvijas Universitātē

LU fotoLatvijas Universitāte nemainīgi bijusi Latvijas nacionālā, vadošā un ietekmīgākā augstskola. Pēc studentu kopskaita Latvijas Universitāte ir arī valsts lielākā universitāte. Tā ir lielākā plaša profila universitāte Latvijā, kurai ir nozīmīga vieta ne tikai visas izglītības sistēmas attīstībā, bet arī kopējā valsts ekonomikas izaugsmē.

lasīt vairāk »