Ekskursija pa Eiropas Parlamentu

Ekskursija EP2021. gada 14. maijā plkst.15:00 notika tiešsaistes ekskursija pa Eiropas Parlamentu ar Nilu Ušakovu. Tajā piedalījās daži skolēni no 9.un 10.klasēm, kuriem bija lieliska iespēja uzdot interesantus un aktuālus jautājumus Nilam Ušakovam personīgi. Mēs uzzinājām kā strādā EP, ar kādiem aktuāliem un mūsu valstij svarīgiem jautājumiem nodarbojas deputāts, kādas intereses pārstāv, kādā valstī lielākoties atrodas, kādus pienākumus pilda u.c.. Nedaudz pievērsāmies arī deputāta izglītībai un sapņu profesijai.

lasīt vairāk »

Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programma "ESTĒTISKĀ KOSMETOLOĢIJA"

Estētiskā kosmetoloģijaProfesionālās darbības pamatuzdevumu un pienākumu kopsavilkums

 15.04.2021 zoom platformā es kopā ar 11.a klases meitenēm – Viktoriju Pavlovu, Amandu Neimani, un Karīnu Smilginu tikāmies ar Daugavpils Universitātes aģentūras, Daugavpils medicīnas koledžas estētiskās kosmetoloģijas programmas vadītāju Ilzi Brižu, kura mums pastāstīja par programmas saturu, niansēm, kompetencēm. Mums bija arī lieliska iespēja noskatīties īsu videofilmu, kurā varēja redzēt pilnīgi jaunās studiju telpas un bagātīgo inventāru. Tā kā studiju programma “Estētiskā kosmetoloģija” ir pilnīgi jauna programma un taps realizēta tikai nākamajā mācību gadā, topošajiem studentiem būs lieliska iespēja būt programmas pamatlicējiem un pirmatklājējiem.

lasīt vairāk »

Pasākums Saldus tehnikumā par kiberdrošības tehniķa un citām profesijām

Saldus tehnikumsTrešdien  24.03.2021. plkst.15:00 notika informatīvais vebinārs Saldus tehnikumā. Mums pastāstīja par tehnikuma unikālajām profesijām – kiberdrošības tehniķis un ugunsdzēsējs, glābējs. Šī ir vienīgā mācību iestāde Latvijā, kur var apgūt šāda veida profesijas, kuras, manuprāt, ir retas, pieprasītas tagad un nākotnē.

Par kibedrošības tehniķi pēc tam var strādāt jebkurā valsts vai nevalstiskajā organizācijā, kā arī militārajā jomā, kur ir nepieciešama sistēmu pārbaude, aizsardzība un kontrole. Par kiberdrošības tehniķi var doties mācīties pēc 9.klases (mācību ilgums 4 gadi) vai arī pēc 12.klases (1,5 gads). Galvenās prasības ir interese par tehnoloģijām un kritiskās domāšanas spējas. Pēc mācībām Saldus tehnikumā studijas var turpināt Vidzemes Augstskolā un iegūt bakalaura grādu šajā profesionālajā nozarē.

lasīt vairāk »

Studiju iespējas Latvijas Universitātē

LU fotoLatvijas Universitāte nemainīgi bijusi Latvijas nacionālā, vadošā un ietekmīgākā augstskola. Pēc studentu kopskaita Latvijas Universitāte ir arī valsts lielākā universitāte. Tā ir lielākā plaša profila universitāte Latvijā, kurai ir nozīmīga vieta ne tikai visas izglītības sistēmas attīstībā, bet arī kopējā valsts ekonomikas izaugsmē.

lasīt vairāk »

Emocionālais intelekts (EQ)

Emocionālais intelektsDaudzi pētījumi skolās, biznesā, zinātnē apliecina, ka Emocionālais intelekts (EQ) jeb spēja izprast un vadīt emocijas ir daudzkārt būtiskāka mūsu dzīvē. Emocijas virza cilvēku un cilvēks virza sasniegumus. Emocionālais intelekts ir spēja apzināties savas emocijas un ieradumus, un vadīt savu personīgo un darba dzīvi.

lasīt vairāk »

SAULES SKOLA

Saules skola17.03.-18.03.2021 notiek informatīvie  tiešsaistes vebināri  9.un 12.klašu skolēniem par mācību iespējām PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola  - Saules skolā.

Saules skola ir populāra un visiem zināma prestiža un respektabla mācību iestāde Latgalē, kurā var iestāties jebkurš skolēns, kuram ir nosliece uz mākslu un labas dotības no dabas. Šī ir tā vieta, kura gatavo profesionāļus noteiktā jomā.

lasīt vairāk »

Tiešsaistes vebinārs: “Marks Savicks: Mans karjeras stāsts”

M. Savickis11.03.2021.,plkst.14:00 notika tiešsaistes vebinārs pedagogiem karjeras konsultantiem par Marka Savicka individuālo karjeras konsultēšanas metodi “Mans karjeras stāsts.”

Vebināru mēs iesākām ar iemīļotā teiciena vai moto ierakstu www.menti.com. Tālāk apskatījām interviju ar pašu M.Savicks youtubā. Daži no M.Savicka izteicieniem: “Viņi ir autori, mēs esam klausītāji, labi klausītāji”, “Konsultantu uzdevums ir mudināt klientu strādāt. Konsultanta uzdevums ir  uzdot jautājumus, nevis piedāvāt atbildes”, “Mans galvenais darbs ir radīt drošu vidi, kurā persona jūtas ērti un brīvi var runāt par to, kas viņu uztrauc, kas bloķē viņa lēmumu pieņemšanu.”

lasīt vairāk »

Studiju iespējas Rezeknes Tehnoloģiju akadēmijā

Rēzeknes RTA03.03.2021.,plkst.15:00 notika tiešsaites vebinārs par studiju iespējām Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā. Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lolita Kivelniece – Kuzņecova pastāstīja par akadēmiju kopumā, fakultātēm, studiju programmām, budžeta vietām.

RTA ir valsts dibinātā augstskola, kurā topošajiem studentiem piedāvā no 300 - 400 budžeta vietām. Tā ir 6 lielākā augstskola Latvijā pēc LU, RSU, RTU, LLU un DU. Akadēmija piedāvā 24 studiju programmas pēc 12.klases un 50 programmas kopumā ar maģistra un doktora studiju programmām.

lasīt vairāk »

Atverto durvju dienas Daugavpils Universitātē

DU logoVēlies iepazīties ar DU piedāvātajām studiju programmām un ārpusstudiju aktivitātēm? Reģistrējies un 17. martā piedalies Atvērto durvju dienā, kas šogad norisināsies tiešsaistē!

lasīt vairāk »

Bezmaksas tiešsaistes seminārs "Nākotnes prasmes"

Nākotnes prasmes03.03.2021., no plkst.13:00 – 14:30 notika Jauno uzņēmēju centra “Jobs&Society” piedāvātā iespēja 10.-12.klašu skolēniem piedalīties bezmaksas tiešsaistes seminārā “Nākotnes prasmes.”

lasīt vairāk »