9.klases skolēns izvēles priekšā.

Laikmeta un sabiedrības pieprasītās pārmaiņas izglītībā skolās pakāpeniski ieviesīs jau no 2020. gada 1. septembra. Tas būs vispārējās pamatizglītības mācību saturs un mācīšanās pieeja, kas skolēnos attīstīs 21. gadsimtam svarīgās kompetences un skolā iegūtās zināšanas un prasmes spēs veiksmīgi pielietot dažādās dzīves situācijās. Īpaši atbildīga izvēle šinī sakarā  būs jāveic 9.klases beidzējam. Tādēļ Daugavpils pedagogi karjeras konsultanti ir izveidojuši informatīvu materiālu, kā skolēnam un viņa vecākiem/aizbildņiem vieglāk saprast un pārliecināties par savas izvēles pareizību.

Infografika “10 soļi vispārējās vidējās izglītības izvēlei” aplūkojama šeit.

lasīt vairāk »

Atbalsts skolēniem izglītības ceļa izvēlē.

Lai atbalstītu skolēnus viņu nākotnes izvēlēs, Daugavpils pedagogi karjeras konsultanti ir izveidojuši palīgmateriālu, kura galvenais vēstījums ir: kā tieši vecāki/aizbildņi var palīdzēt savam bērnam izvēlēties nākotnes karjeras ceļu.

Infografika “Tava pieaugušā bērna ceļš” aplūkojama šeit.

lasīt vairāk »

10 soļi veiksmīgai karjeras izaugsmei

Prakse.lv • 18.09.2017 • Karjeras izvēle

Darba meklēšana var prasīt vairāk kā pusgada pūliņus, pārskatot vairākus simtus darba sludinājumu un milzum daudz laika un enerģijas, un tam ir nepieciešama ārkārtīgi liela motivācija, ja pirms tam ir gadījušies vairāki nesekmīgi mēģinājumi. Lai saprastu, kurš ir tas lauks, kurā es gribētu strādāt, kurā manu darbu novērtētu un, kurā man būtu iespēja izaugsmei, tad ņem vērā 10 sekojošus soļus:

lasīt vairāk »

Gudrā nākotne: kuras profesijas izzūd un kuras kļūst populārākas?

Prakse.lv • 01.09.2017 • Karjeras izvēle.

 Izrādās, ka pēdējos 140 gados tehnoloģiskā attīstība ir radījusi vairāk darbavietu, nekā iznīcinājusi, secināts audita un konsultāciju firmas "Deloitte" pētījumā. Tomēr nenoliedzams ir fakts, ka šo pašu tehnoloģiju ietekmē dažas profesijas izzūd, bet citas izveidojas vai iegūst popularitāti. Konferences “LMT Smart Future” organizatori ir apkopojoši dažādu ekspertu un pētījumu prognozes, kā darba tirgus varētu mainīties tuvākajos gados. Varbūt kādam tas palīdz izvēlēties savu nākotnes profesiju?

lasīt vairāk »

Kā pareizi izvēlēties "īsto" darbu?

Prakse.lv • 12.10.2017 • Karjeras izvēle

1. Izvērtē apdomīgi!

Izvēloties darbu, pamatojoties uz tā vienkāršajiem pienākumiem un zemajām prasībām, tu liegsi sev iespēju attīstīties. Tavam mērķim vienmēr jābūt nedaudz augstākam par to, ko tu jau spēj.

lasīt vairāk »