Burbuļu burbuļi

BurbuļiKurš gan nav pūtis ziepju burbuļus un priecājies par to krāšņumu! Tie mums asociējas ar prieku, vasaru, sauli un bezrūpību.

Mūsu skolas 2.klašu skolēni 1.semestra beigās “viesojās zemūdens valstībā” , digitāli skatoties iluzionistu Pecolli mūsdienu cirka/teātra  izrādi “Zemūdens burbuļu izrāde”.

Izrādes darbība notiek it kā zemūdens pasaulē un galvenais izrādes mākslinieks Mr. B (vadošais pantomīmas mākslinieks Latvijā Pēteris Rimss) izrādes laikā sastopas ar vairāk vai mazāk reāliem zemūdens iemītniekiem un, pateicoties viņiem, uzzina daudz vairāk pats par sevi.  Galvenā atziņa - laime nav jāmeklē nekur ārpusē, bet katram sevī pašā, un mums ir dotas visas iespējas to paveikt. Izrādē izmantoti dažādu skatuves mākslas jomu elementi, t. sk., cirka māksla (ziepju burbuļu māksla, burvju māksla, akrobātika, žonglēšana utt.), aktiermeistarība, zīmēšana ar smiltīm, deja, pantomīma, kā arī specefekti un oriģināla skatuves scenogrāfija.  

Pirms izrādes latviesu valodas stunda skolēni pārrunāja, kas ir fantāzijas un iztēles pasaule, kuri fantāzijas tēli viņus aizrauj. Pēc izrādes noskatīšanās skolēni pauda savas emocijas un iespaidus par redzēto, diskutēja par izrādē pamanītajiem skatuves mākslas elementiem, izrādes ideju.

Lūk, skolēnu atsauksmes

Deniss: Man ļoti patika, kad cilvēks ielīda burbulī.

Fēlikss: Man patika izrāde, jo tajā viss bija par burbuļiem. Interesanta.

Artūrs: Man patika izrāde, jo rādīja trikus.

Artis: Man patika tas moments, kad triku meistars rādīja interesantas lietas ar burbuļiem. Ļoti labi pavadīju laiku.

Armands: Man palika lielais burbulis. Es arī gribētu tādā ielīst.

Alīna: Man nepatika, ja izrādē bija skumīga mūzika.

Protams, žēl, ka skolēni izrādi nevarēja izbaudīt klātienē, bet  skaījās to digitālā formātā.

Cirka/teātra  izrādi “Zemūdens burbuļu izrāde” 2.klašu skolēni varēja noskatīties, pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”.

Paldies 2.a klases audzinātājai Daigai Kriškānei par apkopotajām skolēnu atsauksmēm!

Bildes apskatāmas sadaļā galerija.

Informāciju sagatavoja direktores vietniece Signe Kotova