Ceļojums gadalaikos. Ziema

Ceļojums gadalaikos. Ziema.15. un 17.decembrī 4.a un 4.b klases skolēni izbaudīja brīnišķīgu ceļojumu cauri gadalaikiem, klausoties Gadalaiku radio, ko vadīja dziedātāja Rūta Dūduma un dziedātājs un komponists Jānis Ķirsis.

Improvizētā radio ēterā skanēja R.Paula, M.Brauna dziesmas, kā arī slavenā E.Melngaiļa kora dziesma “Jāņu vakars”, latviešu mūzikas grupu “Līvi” un “Prāta Vētra” dziesmas Rūtas Dūdumas, Jāņa Ķirša un citu mūziķu izpildījumā. Tika minēti vairāku latviešu rakstnieku darbi, piemēram, E.Virzas “Straumēni”, J.Jaunsudrabiņa “Baltā grāmata”, kuros var izbaudīt visu gadalaiku ritumu. Skolēniem bija iespēja virtuāli paviesoties arī gleznotājas Alises Mediņas izstādē “Satikšanās”, kurā skatāmas gleznas, kurās atainota pilsēta dažādos gadalaikos.

Atraktīvā veidā vadītāji izstāstīja arī dažādus faktus par laika skaitīšanu senos laikos un dažādās valstīs, kā arī par slaveno Rokfellera egli Ņujorkā, protams, skanēja arī zināmas Ziemassvētku dziesmas.

Skolēnu iespaidi, noskatoties koncertlekciju “Ceļojums gadalaikos, Ziema”

  • Man ļoti patika dziesmas. Man vismīļākās bija Ziemassvētku dziesmas. Man bija interesanti skatīties un klausīties, kā mūziķi dzied, spēlē instrumentus.
  • Dziedāšana un spēlēšana uz instrumentiem bija ļoti skaista. Radio arī bija interesants, jo vadītāji pastāstīja faktus, ko es vispār nezināju.
  • Koncertlekcijā dziedātāji skaisti dziedāja, bija ļoti skaisti izrotāta studija.
  • Es uzzināju, cik sver zvaigzne, kas rotā Rokfellera egli  Ņujorkā.
  • Koncertlekcija vizuāli ļoti skaista, brīnišķīgi dziedāja Rūta Dūduma. Ar sajūsmu klausījos Ziemassvētku dziesmas.
  • Man patika, ka koncertlekcija bija veidota kā Gadalaiku radio. Interesanti radio vadītāji  - Rūta un Jānis – izstāstīja interesantus faktus par Ziemassvētku tradīcijām.

Bildes apskatāmas sadaļā galerija.

Informāciju sagatavoja direktores vietniece Signe Kotova